5 złotych zasad jak szybko zdobywać levele w Pokemon Go

W artykule przedstawię kilka zasad dotyczących levelowania w grze Pokemon Go. Może dla wielu jest to wiedza, którą już posiedli, ale pamiętajmy też o nowych graczach, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze światem pokemon.

1. Nie przepuszczaj żadnego pokemona

Jeśli tylko masz czas i możliwość łap wszystkie pokemony. Z czasem będziesz wiedział, że dla levelującego trenera większym skarbem jest caterpie z niskim CP niż np. jego ostatnia ewolucja Butterfree. Chodzi o to, że na ewolucję podstawowej formy tego pokemona potrzebujemy tylko 12 candy. Przekształcenie Vulpixa w Ninetalesa  to już koszt 50 cukierków. Pamiętajmy, że niezależnie od tego, jakiego pokemona ewoluujemy dostajemy 500 punktów doświadczenia. Nie przechodź więc obojętnie koło następnego weedla lub pidgeya ponieważ w znacznym stopniu pomagają one zdobywać levele w Pokemon Go.

2. Lucky egg

Lucky egg podwaja zdobywane przez nas doświadczenie przez czas 30 minut. Warto zbierać i wydawać monety na ten przedmiot. Nie zużywajcie go tylko do chodzenia po mieście i łapania pokemonów, bo szkoda waszego czasu i pieniędzy. Skupcie się na multi ewolucjach i wykorzystaniu lurów. Lucky egg obecnie w sklepie kosztuje 80 coinsów, ale zazwyczaj przy eventach ich cena spada o połowę. Warto wtedy kupić je na zapas.

3. Lure module

Jeśli masz w swoim plecaku dostępne kilka lure module poszukaj odpowiedniego miejsca na ich odpalenie. Najlepiej jeśli w niedalekiej odległości znajduje się kilka pokestopów. Możesz wtedy liczyć na większy spawn pokemonów. Oczywiście zaproś też znajomych, będziecie mogli łapać te same poksy nie przeszkadzając sobie. Jeśli chcesz jeszcze bardziej zwiększyć respawn możesz zastosować incense. Pamiętaj, że jeśli wykonujesz taką operację warto podeprzeć się lucky eggiem. Lure module możemy zakupić w sklepie, zdobywać je wraz ze wzrostem lvlu, albo skorzystać z portali aukcyjnych takich jak Allegro, gdzie za parę złoty otrzymamy ich spory zapas.

Grafika pochodzi ze strony www.urgametips.com

4. Multi ewolucje

Ewolucje twoich pokemonów będą trzonem zdobywanego przez ciebie doświadczenia. Staraj się łapać dużo pokemonów szczególnie tych, które łatwo wyewoluować (weedle, caterpie, pidgey, rattata). Jeśli osiągniesz maksymalną ilość i zapełnisz swojego boksa, odsyłaj  je do profesora. Dopiero jeśli uzbierasz spory zapas candy, który pozwoli na duża liczbę ewolucji zgromadzonych pokemonów odpal Lucky egg i zabieraj się do roboty. Maksymalnie wykorzystaj 30 minut jakie daje ci jajko. Pamiętaj też, że podwójne doświadczenie zdobywasz również za nowe rejestracje w pokedexie. Jest to ogromna ilość punktów. Zawsze rozpoczynam ewolucje od pokemonów, których jeszcze nie miałem. Pamiętaj, że w przypadku cevee nie musisz liczyć na szczęście podczas jego ewolucji. Zmieniając jego nazwę (działa tylko za pierwszym razem) możesz zdobyć umbreona lub espeona. Te pokemony to kolejny cenny wpis w twoim pokedexie.

Zmień imię eevee przed ewolucją, żeby zdobyć konkretne pokemony:

Sparky – Jolteon

Pyro – Flareon

Rainer – Vaporeon

Tamao – Umbreon

Sakura – Espeon

5. Staraj się zdobyć wszystkie dostępne punkty doświadczenia.

Łapiąc kolejne pokemony myśl o tym, żeby zdobyć jak najwięcej punktów doświadczenia. Pamiętaj, aby każdy rzucony pokeball był podkręcony. To co prawda tylko 10 pkt exp, ale w perspektywie 1000 pokemonów daje sporą liczbę. Oczywiście pamiętaj o tym, żeby celować w sam środek. Excellent, great i nice też nabijają nasze punkty. Codzienne striki, kręceniem każdym napotkanym pokestopem i ostatecznie udział w raidach (3000xp!) przybliży Cię do maksymalnego 40 lvl.

Grafika ze strony http://www.appbank.net

 

Mam nadzieję, że powyższy artykuł pozwoli wam osiągać coraz lepsze levele w Pokemon Go. Droga jest długa i ciężka, ale to dobrze. Przynajmniej będziemy mogli trochę dłużej nacieszyć się grą. Jeśli znacie jeszcze jakieś inne cenne porady dotyczące zdobywania doświadczenia w Pokemon Go piszcie o tym w komentarzach.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *