Aliexpress – azjatyckie zakupy

 

Aliexpress – aplikacja na urządzenia mobilne firmy Alibaba Mobile, w której możemy korzystać z portalu aukcyjnego zawierającego produkty azjatyckiego pochodzenia. Portal stał się alternatywą dla rodzimych stron, gdzie możemy dokonać internetowych zakupów.

Jak kupować na Aliexpress?

Jeśli jesteś zainteresowany wieloma produktami w przystępnej cenie Aliexpress jest dla Ciebie. Zasada dokonania zakupów jest podobna jak na portalu Allegro. Zakładamy konto, wyszukujemy interesujący nas produkt, wybieramy sposób dostawy i dokonujemy płatności. Możemy zauważyć, że ceny wielu produktów są bardzo przystępne, głównie ze względu na pominięcie pośredników, jak np. olx. Co do jakości sprzedawanych produktów, wszystko zależy od tego, ile jesteśmy w stanie zapłacić i co oferuje sprzedawca. Ważne, żeby zwrócić uwagę na sposób dostarczenia paczki. Nie mamy możliwości zakupu za pobraniem. Wiele form wysyłki np. Chaina mail post jest darmowych, ale musimy wtedy uzbroić się w cierpliwość. Takie przesyłki docierają najczęściej po około miesiącu. Zdarzają się również problemy z zaginięciem paczek. Pewniejszą, szybszą, ale i płatną formą, są ogólnie znane firmy wysyłkowe jak DHL.

Aliexpress

Aliexpress

Zrzuty ekranu z aplikacji Aliexpress

Aliexpress jak ominąć cło? Aliexpress jak odzyskać pieniądze?

Produkty najczęściej wysłane są z kontynentu azjatyckiego. Takie przesyłki powinny być obciążone opłatą celną i musimy się z tym liczyć. Zazwyczaj w takim wypadku paczka leży dłużej w urzędzie celnym i zostaniemy poinformowani o uiszczeniu dodatkowej opłaty. Dopiero wtedy towar będzie nam wydany. Dostawcy często omijają taki przekaz poprzez wpisywanie na przesyłce informacji, że paczka nie stanowi formy sprzedaży tylko „prezentu”. Leży to w gestii tzw. „My frienda” i raczej nie mamy na to wpływu, ale możemy skontaktować się w tej sprawie ze sprzedawcą. Omijają oni również cło poprzez wysyłanie większej partii do jednego z krajów europejskich. Nie zdziwi nas wtedy, otrzymanie paczki np. z Rumunii. Jeśli produkt nie dotarł do nas w zakładanym czasie, nie czekajmy. Napiszmy o sytuacji do sprzedającego i otwórzmy spór. Najczęściej będzie on gotów wysłać nam zamówienie jeszcze raz, lub w ostateczności zwrócić pieniądze.

Aliexpress co się opłaca?

Aplikacja działa bardzo sprawnie i posiada wszystkie funkcje, jakie znajdziemy w odpowiedniku strony internetowej. Wymagane jest oczywiście połączenie z internetem, oraz rejestracja w serwisie. Aplikacja i wszystkie aukcje są przetłumaczone na język polski. Zazwyczaj automatycznie i dosyć niefortunnie. Przerażająca może być np. kategoria „ludzkie włosy”. Mam nadzieje, że oddane zostały dobrowolnie 😉  Wszystkie ceny produktów podane są w dolarach, ale aplikacji może je dla nas przewalutować na złotówki.

Aliexpress

AliexpressZrzuty ekranu z aplikacji Aliexpress

Co z Aliexpress?

Dzięki aplikacji bezpośrednio od producenta możemy dostać wiele produktów, które są później wystawiane przez pośredników, na naszym rodzimym rynku. Jeśli tylko chcemy chwile poczekać na statek, który płynie do nas około miesiąca czasu, możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy. Sama aplikacja spełnia swoje zadanie i pozwoli nam kupić wiele rzeczy, o których nawet nie wiedzieliśmy, że będą niezbędne w naszym domu.

 

 

Grafika główna pochodzi ze strony mylittlepage.pl

 

Link do pobrania aplikacji Aliexpress.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *