Angielski ucz się języka za darmo na komórce

Angielski ucz się języka

 

Angielski ucz się języka to produkt firmy Tweeba, pozwalający na naukę wskazanego języka obcego za pomocą urządzeń mobilnych. Każdy wie, że posiadamy nasz piękny język ojczysty, którego używamy w codziennym życiu, ale przychodzi ten moment kiedy musimy pójść o krok dalej. Z pomocą przychodzi nam aplikacja Angielski – ucz się języka, która pozwoli nam na opanowanie podstawowego słownictwa używanego na Wyspach Brytyjskich.

 

Jak uczyć się języka angielskiego na komórce?

 

Głównym narzędziem z którego będziemy korzystać jest funkcja „lekcji”, pozwalających na wybór odpowiedniego dla nas poziomu zaawansowania w skali od A1 do C2. Zasada ta nie różni się wiele od standardowych fiszek. Na ekranie widzimy  słowo w języku angielskim, następnie naciskamy guzik „pokaż tłumaczenie” i pod wcześniejszym wyrazem pojawia się nam jego wymowa oraz odpowiednik w języku polskim. Możemy jeszcze skorzystać z podpowiedzi głosowej gdzie lektor odczyta dla nas przygotowany wyraz. Na koniec pozostaje już tylko zaznaczenie odpowiedniej emotki: jeśli znaliśmy to słowo naciskamy buźkę uśmiechniętą, jeśli jej nie znaliśmy naciskamy buźkę smutną. Pozwoli to na oddzielenie słów które już znamy, po to aby je odrzucić i skupić się na tych nad którymi musimy jeszcze popracować.  Później powtarzamy cały proces, tak aby poznać wszystkie słowa i wyrażenie zawarte w lekcji.

Słowa pogrupowane są tematycznie, więc znajdziemy tutaj zbiór związany np. z geologią, podróżami, hobby czy ubraniami. Lekcje możemy pomijać, jeśli uważamy, że nie przydadzą nam się w późniejszym użytkowaniu.

Angielski ucz się języka

Angielski ucz się języka

Zrzuty ekranu z aplikacji Angielski – ucz się języka

Aplikacja Angielski – ucz się języka zawiera również takie opcje jak słownik zawierający 7804 słowa, stanowiący alternatywę dla swojego papierowego odpowiednika. Wytłumaczono w prosty sposób zasady gramatyki, ale nie uświadczymy niestety żadnych ćwiczeń z tego zakresu. Nie zabrakło również miejsca dla sprawiającej sporo trudności odmiany czasowników, gdzie po wybraniu interesującego nas słowa ujrzymy jego w forma w różnych czasach i osobach. Jako ciekawostki program ukazuje nam takie perełki jak „TOP 100 słówek”. Nie wiem dlaczego akurat te słowa znalazły się w tym zestawieniu, może ktoś na nie głosował, albo są najczęściej używane. Chyba już się tego nie dowiemy J A tak całkiem serio to są tu dosyć użyteczne rzeczy jak idiomy angielskie czy Business English.

 

 

Angielski ucz się języka za darmo

 

Program Angielski ucz się języka przyciąga głównie z dwóch względów. Po pierwsze jest aplikacją darmową, co stanowi świetną wiadomość dla naszych kieszeni. Po drugie większość jego opcji działa w trybie offline, co pomoże nam w zaoszczędzeniu transferu i baterii urządzenia mobilnego.  Rejestracja nie jest wymagana, ale pomaga przy robieniu notatek czy dokładniejszym śledzeniu postępów nauki. Grafika aplikacji jest dosyć toporna, ale czytelna.

Angielski ucz się języka

Zrzut ekranu z aplikacji Angielski – ucz się języka

Podsumowując Angielski – ucz się języka jest dobrym sposobem na poznanie lub przypomnienie sobie zwrotów i słów związanych z językiem angielskim. Nie znajdziemy tutaj wyszukanych ćwiczeń gramatycznych, a jedynie produkt zastępujący stertę papierowych fiszek. Jeśli gramatyka jest Ci znana, a chcesz poszerzyć tylko zasób swoich słów ten produkt będzie dla Ciebie idealny i szczerze do polecam. W przeciwnym razie chyba warto zastanowić się nad lekcjami języka u odpowiedniego lektora.

 

 

 

Zdjęcie wyróżniające pobrano ze strony uczsiejezyka.pl

 

Link do pobrania aplikacji Angielski ucz się języka

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Październik 18, 2017

    […] Grafika w aplikacji jest bardzo ładna, stworzone rysunki są okrągłe i kolorowe. W porównaniu z Angielski ucz się języka za darmo, Duolingo cieszy oko. Niestety zdarzają się problemy z ćwiczeniami gdzie wykorzystywany jest […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *