Angry Birds 2 – ptaki są znowu wkurzone!

Angry Birds 2 – kontynuacja przebojowej gry studia Rovio Entertainment Ltd. w której wkurzone ptaki mają dość złodziejskich okropnych świń, które podkradają im jajka. Ptaki ruszają do walki i własnymi ciałami wystrzeliwanymi z procy, niszczą budowle przeciwników pokonując kolejne coraz bardziej złożone levele.

Angry Birds 2 jak przejść?

W grze przejmujemy kontrolę nad grupą ptaków, które podejmują walkę ze świniami znajdującymi się w obwarowanych budowlach. Korzystając z ogromnej procy naciągamy małego skrzydlatego przyjaciela i leci on w kierunku fortyfikacji. W naszej kolekcji znajdziemy 7 różnych ptaków posiadających specjalne zdolności. Jedne świetnie sprawdzą się, do niszczenia budowli szklanych, inne kamiennych. Musimy umiejętnie dobierać naszych małych bohaterów do sytuacji na planszy. W podstawowym trybie gry mamy ścieżkę leveli, na której co jakiś czas spotykamy świńskich bossów. Istnieje również możliwość zmierzenia się online z innymi graczami, wykonania codziennego wyzwania oraz przyłączenia się do klanu. Uczestnictwo w każdym z powyższym trybów daje nam dodatkowe nagrody, za które możemy ulepszać nasze ptaki. Mamy 5 szans na podejście do kolejnych wyzwań, które symbolizują serduszka w prawym górnym rogu. Po wykorzystaniu ich będziemy musieli odczekać chwilę na regenerację.

 

Angry Birds 2

Angry Birds 2

Zrzuty ekranu z aplikacji Angry Birds 2

Angry Birds 2 dla dzieci, jak zdobyć pióra? Czy Angry Birds mają imiona?

W grze nie zabrakło achieviementów oraz codziennych questów. W nagrodę otrzymujemy pióra, pomocne przy powerupowaniu naszych postaci. Do tego dochodzą czapeczki oraz kryształy stanowiące walutę. W grze nie doświadczymy brutalnej przemocy. Świnki kiedy spadają ze swoich fortyfikacji wyparowują. W aplikację mogą grać zarówno starsi jak i młodsi odbiorcy. W Angry Birds 2 znajdziemy ogromną dawkę humoru. Uśmiech ciśnie się na usta gdy po naciągnięciu naszego ptaka na procy, mamy przybliżenie na jego wkurzoną twarz, a następnie widzimy przerażone świnie, które czekają na uderzenie w zamek. Ptaki zdobywają czapeczki tworzące z nich halowenowe potwory, czy czapki z daszkiem upodabniające ich do ulicznych gangsterów. Ptaki jeśli tylko nie atakują swoich wrogów są kolorowe i uśmiechnięte. Angry Birds mają swoje imiona: Red, Blues, Chuck, Matilda, Silver, Bomb oraz Terence.  Kolejne poziomy różnią się od siebie i dają nam oryginalne możliwości. W kosmosie przedmioty łatwiej latają, a w krainie mokradeł błotniste rzeki wystrzeliwują w powietrze wszystko co stanie na ich drodze.

Angry Birds 2 do pobrania za darmo bez reklam.

Gra do pobrania jest za darmo, ale występują w niej mikropłatności. Nie są one wymagane, jedynie ułatwiają nam przejście kolejnych leveli. W czasie rozgrywki nie wyświetlają się reklamy. Co ciekawe twórcy programu dali nam możliwość obejrzenia takich materiałów w zamian np. za dodatkowe życie czy karty z ptakami w przypadku przegranego levelu. Żeby skorzystać z tej opcji musimy kliknąć w ikonę ekranu telewizyjnego. Niestety zauważyłem, że opcja ta nie działa i aplikacja zamyka się wyrzucając nas do pulpitu urządzenia mobilnego. Mimo kolejnych aktualizacji opcja ta nie zostaje ciągle naprawiona. Do pokonywania kolejnych leveli w trybie przygody nie jest wymagane włączone połączenie internetowe. Transmisję danych będziemy wykorzystywali jedynie w potyczkach z innymi graczami i opcjach dostępnych dla klanów. Nieduży minus może dla bardziej zniecierpliwionych graczy stanowić czas ładowania się kolejnych ekranów. Jeśli tylko twórcy popracują nad optymalizacją, problem powinien zniknąć.

Angry Birds 2

Angry Birds 2

Zrzuty ekranu z aplikacji Angry Birds 2

Wkurzone ptaki wracają do gry!

Gra Angry birds 2 jest godnym następcą swojego pierwowzoru. Bardzo duża dawka humoru i mało skomplikowana rozgrywka stanowi uniwersalny produkt na urządzenia mobilne. Jest idealnym zabijaczem czasu. Zdecydowanie nie skończy się po 5 godzinach rozgrywki, a nawet jeśli już zacznie nam się nudzić warto zachować ją w pamięci telefonu. Gdy napotkamy jakiegoś rozbrykanego malca i będziemy musieli czymś zając jego uwagę, warto wtedy powrócić do tej aplikacji i patrzeć jak z przejęciem wspiera małe ptaki w walce z niedobrymi świniakami.

Link do ściągnięcia aplikacji Angry Birds 2

 

Grafika główna pochodzi ze strony youtube.com

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

  1. reqber napisał(a):

    Super giera!

  2. Korsarz napisał(a):

    Mnie to rozwala ten gruby ptak, chyba połknął piłkę 🙂

  1. Październik 25, 2017

    […] Rovio Entertainment Ltd. znane było dotychczas ze swojego kasowego hitu jakim była gra Angry Birds i jej późniejsze wariacje w świecie gwiezdnych wojen. Firma postanowiła spróbować czegoś […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *