Baseball Boy – wciągające odbijanie piłki

baseball boy

 

Baseball Boy – gra zręcznościowa na urządzenia mobilne przygotowane przez studio VOODOO. W rozgrywce kierujemy tytułowym basebolistą starającym się odbić piłkę jak najdalej. Brzmi banalnie? Niby tak, ale za to jak wciąga!

VOODOO potrafi robić niezłe gry tego typu. Przedstawiona niedawno gra w zestawieniu 3 gier zręcznościowych na listopad pod tytułem Dune! była dosyć podobna do opisywanego przez nas teraz tytułu. Jest między nimi jednak spora różnica, szczególnie pod względem grywalności.

Baseball Boy jak grać?

W grze wita nas obraz małego chłopca  wymachującego kijem. Obok niego widoczna jest chybocząca się strzałka, pędząca po kolorowej palecie ciepłych barw. Czym bliżej zatrzymamy strzałkę w jej środkowej części, z tym większą siła uderzymy nadlatującą piłkę. Jeśli tylko trafimy idealnie nasz strzał zostanie okraszony napisem „Perfect!”, a piłka zostanie efektywnie podświetlona ciągnąc za sobą iskrzącą łunę. Oczywiście liczy się jak najdalsze wybicie, które punktowane jest dolarami. Czym dalej uderzamy, tym więcej dostajemy nowych przedmiotów, którymi możemy miotać piłkę. Nie musi to być już zwykły kij basebollowy, możemy uderzyć piłkę np. kebabem, bagietką lub mieczem świetlnym.

baseball boy

Zrzut ekranu z aplikacji Baseball Boy

Baseball Boy tips

Nasze pierwsze strzały może nie będą zbyt efektowne i zakończą się na paru metrach. Przeszkadzać nam w tym będą elementy infrastruktury jak budynki, drzewa. Nasza piłka będzie szybowała na miastami, łąkami, rzekami i pustyniami. Nawet jeśli piłka wyląduje i toczy się powolnie, możemy wcisnąć ekran aby wykonała ostatni zryw ku górze. Pomaga to bardzo często w walce z mniejszymi blokerami jak np. krawężniki. Za zarobione monety możemy dokupować 4 rodzaje ulepszeń. Będą to zwiększenie siły uderzenia, szybkości lotu, elastyczności piłki podczas odbicia się od podłoża oraz zbierania monet w trybie offline, kiedy wyłączymy aplikację. Z czasem nasze upgrady będą coraz droższe i coraz trudniejsze do zdobycia.

Baseball Boy na telefon

Grafika w grze Baseball Boy nie jest może zbyt okazała, ale też nie odstrasza oka. Świat widziany z perspektywy lecącej piłki wygląda bardzo ciekawie i z niecierpliwością spoglądamy na zbliżającą się ziemię. Niestety w grze często występują graficzne bugi, przez które nie widzimy wszystkich tekstur. W grze występują reklamy. Z jednej strony są to materiały za których obejrzenie liczba uzyskanych monet jest podwajana. Z drugiej strony nawet jeśli nie chcemy reklamy wyświetlają nam się po każdym uderzeniu. Jest to mocno irytujące, ale można poradzić sobie z tym problemem przechodząc do trybu offline, ponieważ gra do działania nie wymaga połączenia internetowego. Jedyną dostępną mikropłatnością w grze jest możliwość wyłączenia treści reklamowych.

baseball boy

baseball boy

Zrzuty ekranu z aplikacji Baseball Boy

Baseball Boy download apk

Basseball Boy to prosta gra wykorzystująca stary zręcznościowy mechanizm. Większość czasu spędzimy na przypatrywaniu się białej piłeczce lecącej w powietrzu, kiedy nie mamy na nią najmniejszego wpływu. Mimo to gra potrafi wciągnąć. Chcemy zdobywać coraz więcej metrów i zdobywać nowe kije. Stara prosta metoda na przyciągnięcia gracza do ekranu poskutkowała i tym razem. Jeśli tytuł będzie się rozwijał może stać się na jakiś czas hitem telefonów komórkowych. Szkoda, że na chwilę obecną, aby zdobyć wszystkie trofea (czyli kije którymi odbijamy piłkę) wystarczą góra 3 dni… Mimo to świetny mini zręcznościowiec, który na chwilę oderwie nas od większych tytułów.

Link do pobrania aplikacji Baseball Boy

Grafika główna pochodzi ze strony Appolicious.com

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *