Bethesda Pinball – flipery Skyrim, Doom i Fallout 4

Bethesda Pinball –  gra zręcznościowa na urządzenia mobilne przygotowana przez firmę Zen Studio, gdzie na wirtualnym flipperze, mierzymy się z zadaniami zaczerpniętymi z gier komputerowych Doom, The Elder Scroll V: Skyrim i Fallout 4.

Fallout, Skyrim zadania i questy

Rozpoczynając zmagania mamy do wyboru jeden z 3 stołów nawiązujących do gier studia Bethesda. Na każdym z nich obowiązuje wirtualny ranking, na którym będziemy zdobywali coraz wyższe miejsca wraz z kolejnymi wygranymi pojedynkami i zdobywanym doświadczeniem. Zależnie od wybranego stołu będziemy tworzyli swojego bohatera i podejmowali się różnych zadań. Oczywiście większość z nich jest dosyć uproszczona. Polega głownie na wbiciu metalowej kulki w odpowiedni podświetlony fragmenty, ale sprawia to sporo frajdy. Co jakiś czas, jeśli będziemy zaliczali poważniejsze questy, nasz stół zacznie wchodzić z nami w większą interakcję. Dostępne są wtedy minigry, w których zmieni się widok naszej kamery. Będziemy musieli np. trafić z rakietnicy w stojącego na jednym z fliperów megamutanta lub walczyć ze smokiem blokującym nasze tilty.

bethesda pinball

bethesda pinball

Zrzuty ekranu z aplikacji Bethesda Pinball

Bethesda Pinball jak grać

Rozgrywka dzieli się na wcześniej wspomnianą walkę rankingową, w której zdobywamy monety, oraz na grę solową. W tym drugim trybie nie jesteśmy ograniczeni czasem i możemy liczyć na swobodną rozgrywkę. W trybie pojedynczej zabawy będziemy mogli rozwinąć swoje skrzydła zdobywając wysokie wyniki i czerpać większą frajdę z rozgrywki. Znajdziemy mnóstwo zapożyczeń z oryginalnych gier Bethesdy. Na przykład wybierając stół związany ze światem Fallouta usłyszymy słynne hasło przewodnie „War never changes”, zaś w trakcie rozgrywki w opcję Skyrima niezapomnianą kwestię „Fus ro dah!”. Tworzy to świetny klimat i pozwala na przypomnienie sobie o komputerowych hitach.  Kolejne stoły odblokowujemy za prawdziwe pieniądze lub wygrywając kolejne pojedynki turniejowe. Denerwować może jedynie ograniczona liczba prób pojedynków, ponieważ po 3 grach na stole musimy długo czekać na zregenerowanie się naszych punktów.

bethesda pinball

bethesda pinball

Zrzuty ekranu z aplikacji Bethesda Pinball

Bethesda Pinball za darmo, Skyrim bez internetu?

Gra jest darmowa, ale występują w niej mikropłatności pozwalające na odkrywanie kolejnych stołów lub zdobywanie monet. W trakcie rozgrywki będziemy zmuszeni do włączenia transmisji danych i połączenia z internetem, Zapewne jest to spowodowane udziałem w grach rankingowych. Reklamy występują w bardzo przystępny sposób. Możemy je obejrzeć jeśli chcemy zregenerować naszą energię. Nie uświadczymy tutaj denerwujących banerów na dole ekranu, lub ciągłego namawiania do zakupu pomiędzy rozgrywkami. Na szczególną uwagę zasługuje grafiki i efekty dźwiękowe. Są bardzo dobre, ale nie jest to zaskoczeniem, skoro nawet muzyka pochodzi z oryginalnych komputerowych odpowiedników.

Bethesda Pinball na androida

Bethesda Pinball to klasyczny flipper, gdzie obsługując dwa tilty możemy popracować nad naszą zręcznością. Zen Studio, dzięki swojemu doświadczeniu, przygotowało dla nas bardzo dobry produkt. Mam nadzieję, że projekt będzie dalej rozwijany, bo trzy stoły dla prawdziwych graczy mogą okazać się zbyt małym polem do popisu.

 

Grafika główna pochodzi ze strony https://blog.zenstudios.com

 

Link do pobrania aplikacji Bethesda Pinball.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *