Bezużyteczna – wiedza nie do końca potrzebna

Bezużyteczna powstała początkowo jako serwis, na którym mogliśmy pozyskać bardzo ciekawą wiedzę, która nie do końca nam się przydawała w życiu codziennym. Muszę przyznać, bardzo dobry pomysł na poszerzania swojej wiedzy w przystępny sposób. Teraz  Hamme Media Sp. z.o.o. proponuje dostęp do tych wszystkich informacji na urządzeniach mobilnych.

Wiedza Bezużyteczna co to znaczy?

Aplikacja jest zbiorem chwytliwych informacji z różnych dziedzin. Na wyświetlaczu naszego urządzenia pokazuje się obrazek z podpisem zawierającym (wątpliwą) wiedzę. Przerzucamy się pomiędzy kolejnymi slajdami przesuwając palcem od prawej do lewej. Zasada działania nie wymaga zbyt wielkich umiejętności, ale dla opornych przygotowano tutorial w formie filmu zamieszczonego w serwisie youtube. Dowiadujemy się w nim tak wspaniałych rzeczy jak przybliżanie i oddalanie ekranu! Jest to dosyć zabawne, bo dla większości z nas jest to prawdziwa wiedza bezużyteczna, ze względu, że już od dawna ją znamy. Nie wiem co mieli na celu twórcy tego tutorialu, ale obsługa programu jest bardzo prosta i niech tak pozostanie. Możemy lajkować i komentować ciekawe posty, ale odbywa się to dosyć dziwną metodą, ponieważ musimy podpierać się wtedy przeglądarką internetowa lub facebookiem. Takie skakanie pomiędzy ekranami jest dosyć uciążliwe.

bezuzyteczna

Zrzut ekranu z aplikacji Bezuzyteczna

Bezużyteczne video

Naciskając przycisk w lewym górnym rogu rozwija nam się główne menu, dzięki któremu dowiemy się, że wiedza została pogrupowana na odpowiednie kategorie. Możemy również zobaczyć topowe obrazki lub odtwarzać wszystkie informacje  losowo. Przygotowano również osobne miejsce dla wiedzy zawierającej galerie obrazów i materiały video. Muszę przyznać, że portal jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Za pomocą aplikacji znajdziemy odnośniki do takich gigantów jak facebook, twitter, snapchat i instagram gdzie Bezużyteczna posiada swoje profile.

bezuzyteczna

Zrzut ekranu z aplikacji Bezuzyteczna

Bezużyteczna bez logowania

Twórcy podkreślają, że wszystkie informacje w serwisie przygotowane zostały przez jego użytkowników. Więc czy ktoś sprawdza prawdziwość zawartych tam informacji? Raczej nie, ale nie przeszkadza to w przeglądaniu kolejnych ciekawych obrazków. Trochę to wszystko przypomina mi demotywatory lub kwejk. Aplikacja różnie się nieco od swojej przeglądarkowej wersji. Nie zauważyłem opcji logowania i rejestracji, co oznacza, że nie możemy umieszczać własnych materiałów. Mamy pełen dostęp do przeglądania serwisu, ale jak nie patrzeć robi się nam trochę z tego wersja bardziej demonstracyjna. Nie mamy też zakładki poczekalni, gdzie dodana wiedza oczekuje na wybicie się do strony głównej. Aplikacja posiada reklamy i o ile mały prostokącik na dole strony nie przeszkadza w użytkowaniu, o tyla zdarza się, że przy przeglądaniu atakuje nas agresywna reklama zajmująca cały ekran i trwająca kilka sekund. Jest to co najmniej denerwujące.

 Coś jak Bezużyteczna?

Aplikacja spełnia swoje podstawowe zadanie czyli zabija nudę wypełniając czas cieszącymi oko obrazkami z ciekawym podpisem. Trzeba jednak trochę popracować nad jej funkcjonalnością. Zdarzają się zacięcia ekranu i brak kilku opcji jak dodawanie własnych materiałów za pomocą urządzenia mobilnego. Wszystko jest na dobrej drodze i z czasem twórcy pewnie rozszerzoną funkcje aplikacji. Tymczasem może jednak warto przeglądać portal za pomocą standardowej przeglądarki w komputerze.

bezuzyteczna

Zrzut ekranu z aplikacji Bezuzyteczna

Zdjęcie główne pochodzi ze strony play.google.com

 

Link do pobrania aplikacji Bezużyteczna.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Maj 10, 2017

    […] się błyskawicznie. mamy tutaj dużo galerii foto i video. Twórcy niedawno opisywanej aplikacja bezużyteczna, powinni podpatrzeć zastosowane tu rozwiązania. Oczywiście do działania wymagane będzie […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *