Bio Inc – oby nasz pacjent umarł

Bio Inc

Bio Inc – gra DryGin studios tworząca biomedyczny symulator, w którym głównym zadaniem jest zabicie naszego celu poprzez zarażanie go kolejnymi przypadłościami. Dobro pacjenta w tym wypadku ląduje na ostatnim miejscu.

Jak grać Bio Inc?

Naszą przygodę rozpoczynamy od wyboru ofiary ataku. Początkowo mamy do czynienia z prostymi przypadkami ludzi, którzy odżywiają się niezdrowo lub mają problemy emocjonalne.  Z czasem ofiary będą stanowiły dla nas coraz większe wyzwania. Za każdego uśmierconego wroga dostajemy gwiazdki, zależnie od poziomu trudności jaki wybierzemy. Pozwalają one na odblokowanie kolejnych pacjentów. Kiedy już  wybierzemy nasz target przechodzimy do spersonalizowanego ekranu. Widzimy na nim stan zdrowia i organów naszego pacjenta wyrażony procentowo po lewej stronie ekranu. Głównym celem jest takie wyniszczeni organizmu, aby każdy ze wskaźników pokazywał 0 %. Aby zbliżyć się od tego wyniku będziemy zbierali z ciała bakterie pozwalające na zdobycie tzw. Bio points. Przeznaczymy je na rozwój chorób, problemów z leczeniem lub czynników zwiększających ryzyko pogorszenia zdrowia. Jeśli mamy szczęście nasz pacjent będzie odbywał stosunek płciowy bez zabezpieczeń. Trochę to makabryczne, ale kręcimy kołem fortuny, dzięki któremu może on zdobyć  nowe śmiertelne choroby! Należy również pamiętać o walce z systemem obronnym naszego pacjenta, który chroni go przed naszymi atakami. Wydając kolejne bio punkty słupki będą stopniowo malały, a początkowy kaszel będzie ewoluował w raka płuc. Na nasze nieszczęście lekarze są czujni i będą starali się znaleźć lekarstwo. Jeśli zrobią to zanim uśmiercimy ofiarę, gra kończy się dla nas porażką.

 

Bio Inc

Bio inc

Zrzuty ekranu z aplikacji Bio Inc

Co to Bio Inc?

Gra bazuje na pomyśle wcześniejszego produktu DryGin jakim był popularny program Plaue Inc. Mieliśmy w nim za zadanie uśmiercenie planety poprzez rozprzestrzenianie wirusów. Oba tytuły cechuje dosyć spory poziom trudności. Bio Inc nie jest grą na kilka godzin. Musimy bardzo skrupulatnie zaplanować na co wydamy gromadzone punkty, a każdy pacjent stanowi dla nas wyzwanie. Trzeba przyznać, że pomysł z zabijaniem ludzi nie stanowi odpowiedniego produktu dla młodszych odbiorców, ale może spodobać się osobom dorosłym.

Jak działa nasz system odpornościowy w Bio Inc?

Gra zasługuje na spore oklaski za oprawę graficzną. Przedstawione modele anatomiczne człowieka, dosyć wiernie odwzorowują te znane ze świata rzeczywistego. Widzimy bijące serce, przepływającą przez ciało krew czy pracę płuc. Wygląda to bardzo interesująco, tym bardziej jeśli zdrowie naszego pacjenta się pogarsza. Dźwięk w Bio Inc również stoi na bardzo wysokim poziomie. Klimatyczna spokojna muzyka tworzy nastrój, w którym czujemy, że mamy do rozwiązania trudną zagadkę. Dźwięki objawów chorób jak wymioty, kaszel czy biegunka pojawiają się wraz z kolejnymi zakażeniami. Grafika i dźwięk są ogromnym plusem tego tytułu.

Bio Inc

Bio Inc

Zrzuty ekranu z aplikacji Bio Inc

Bio inc bez internetu

Gra Bio Inc do działania nie wymaga połączenia internetowego co stanowi świetną wiadomość, dla osób oszczędzających transfer. Produkt jest do ściągnięcia za darmo. Największym jego minusem jest dosyć spora ilość długich reklam. Mają format video i trwają 30 sekund. Pojawiają się najczęściej w chwili przeładowywania ekranów i nie mamy wpływu na ich przerwanie. Jeśli mamy włączone połączenie internetowe w trakcie rozgrywki, na dolnym pasku również  odnajdziemy treści reklamowe. Możemy pozbyć się tego problemu poprzez zakup wersji premium gry.

Bio Inc na komórkę

Gra jest bardzo dobrym następcą Plague Inc i pozwala na spełnieni marzeń komórkowych maniaków zabijających ludzi w wirtualnym świecie. Znajdziemy tam również ciekawe informacje, np. o tym, że problemy z cholesterolem po czasie mogą doprowadzić do ataku serca. Świetna oprawa graficzna i dźwiękowa pozwala na poczucie klimatu tajemniczości i skupienia się na powierzonym nam życiu. Mam nadziej, że tak jak ja poświęcicie sporo czasu, aby doprowadzić naszych pacjentów do jak najgorszego zdrowia.

 

Link do ściągnięcia Bio Inc

Grafika główna pochodzi ze strony youtube.com

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. reqber napisał(a):

    Dobra gierka. Grałem w nią wcześniej na steamie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *