Burze nad Polską i Europą? Sprawdz to na telefonie

Burze nad Polską i Europą (Storms in Europe) – aplikację przygotował Mateusz Szafraniec i ma ona za zadania informować nas o ostatnich wyładowaniach atmosferycznych na terenie starego kontynentu. Dzięki informacjom zawartym w programie będziemy wiedzieli, że idzie burza i wreszcie czas wyłączyć komputer z gniazdka.

Jak sprawdzić czy będzie burza?

Wychodząc z domu często mam problem czy brać ze sobą parasolkę na spacer. Patrzę w niebo i zastanawiam się czy czeka mnie w najbliższym czasie burza z piorunami. Moje wątpliwości zostały poniekąd rozwiane dzięki aplikacji Burze nad Polską i Europą. Wystarczy, że po jej odpaleniu na urządzeniu mobilnym wyszukam interesujący mnie rejon. Mamy do wyboru mapę klasyczną oraz widok satelitarny. Na ten obraz program nakłada piksele o różnych kolorach oznaczających miejsca gdzie w niedalekiej przeszłości miały miejsce wyładowania atmosferyczne. Najstarsze 75min temu, najwcześniejsze 15 minut temu. Czym barwa cieplejsza tym informacja o wyładowaniu jest świeższa.

burza nad polska

burza nad polska

Zrzuty ekranu z aplikacji Burze nad Polską i Europą

Kiedy burza nad Polską?

Mapa co chwilę jest aktualizowana, dzięki czemu możemy ocenić w jakim kierunku przesuwa się burza i czy zmierza w naszą stronę. Aplikacja posiada też funkcję wysyłania alertów o zbliżających się wyładowaniach. Ciekawym rozwiązaniem jest również ustawienie takich powiadomień dla konkretnej lokalizacji np. naszego domu (telefon do sąsiadki, żeby zdjęła nasze pranie 🙂 )

Program do działania wymaga włączonego połączenia internetowego. Jest to spowodowane głównie pobieraniem na bieżąco informacji o ostatnich wyładowaniach. Aplikacja jest do ściągnięcia za darmo. Jedyne na co możemy wydać pieniądze jest usunięcie reklam z aplikacji, ale sądzę, że nie jest to wydatek konieczny. Dobrze przygotowane reklamy wyświetlają się tylko w dolnej części aplikacji, nie przeszkadzając w jej użytkowaniu.

burza nad polska

Zrzuty ekranu z aplikacji Burze nad Polską i Europą

Gdzie są burze nad Polską?

Aplikacja nie jest niezbędnym narzędziem na naszych urządzeniach mobilnych, ale czasem się przydaje. Szkoda, że nie pokazuje informacji o przechodzących deszczach w naszym rejonie. Takie połączenia bardzo by się sprawdziło, ale do tego bardzo daleka droga. Na pewno sprawdza się, ponieważ dzięki kilkudniowemu użytkowaniu ostrzegła mnie o nadchodzącej burzy. Miałem czas spokojnie wrócić do domu i przygotować się na jej przyjście, nie będąc zaskoczonym na środku ulicy. Burze nad Polską i Europą VS Pogoda to zdecydowanie wynik 1:0.

 

Grafika główna pochodzi ze strony play.google.com

 

Link do pobrania aplikacji Burze nad Polską i Europą.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Lipiec 3, 2017

    […] Jeśli chcesz na bieżąco śledzić ruch wyładowań atmosferycznych możesz to sprawdzić na swoim urządzeniu mobilnym za pomocą aplikacji Burze nad Polską i Europą. […]

  2. Sierpień 22, 2017

    […] RSO miała za zadanie ostrzegać użytkowników w prosty sposób o nadchodzących zagrożeniach. Spełnia swoje zadanie, ale niestety zdarzają się jej drobne potknięcia. Jeśli chcemy być naprawdę przygotowani program stanowi bardzo dobrą podstawę, ale warto również śledzić komunikaty telewizyjne oraz zaopatrzyć się w dodatkowe aplikacje jak np. Burze nad Polską i Europą. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *