Clash Royale – wojska, zdobyć mi ten zamek!

Clash Royale

Clash Royale – gra strategiczna na urządzenia mobilne przygotowana przez studio Supercell. W rozgrywce online wysyłamy do walki naszych dzielnych piechurów, których jedynym zadaniem jest zniszczenie wrogich zamków.

Kiedy Clash Royale

Clash Royale jest ciekawym rozwiązaniem połączenia strategii online z innymi przeciwnikami w czasie rzeczywistym oraz tower defense. Mamy do dyspozycji dwa tryby gry, ale różnią się one jedyne liczbą uczestników czyli 1 vs 1 i 2 vs 2. Przed rozpoczęciem rozgrywki warto się trochę przygotować i ustalić karty naszych wojowników, którzy zmierzą się w pojedynkach na arenie. Na początek nie mamy zbyt wielu opcji wyboru, ale z czasem otrzymujemy nowe postacie oraz czary, które możemy rozwijać za zdobywane monety. Zwracamy uwagę na poziomy kart oraz np. to czy jednostki walczą wręcz, na dystans, a może jednym wezwaniem przywołujemy grupę bohaterów. Decyzji do podjęcia jest sporo i do tego nawet we wczesnej fazie gry. Musimy na tyle zbalansować talię, aby nie zostać zmiażdżonym przez przeciwnika i odpowiednio reagować na jego zagrania.

Clash Royale

Clash Royale

Zrzuty ekranu z aplikacji Clash Royale

Clash Royale jak grać

Przejdźmy może do samej rozgrywki. W trybie 1 vs 1 stajemy na arenie po przeciwnej stronie planszy do naszego wroga. Każdy z graczy ma do dyspozycji zamek na środku i dwie wieże na każdym z boków. Za każdy ze zniszczonych budynków otrzymujemy koronę, ale do zwycięstwa wystarczy zrównanie z ziemią jednej wieży i zamku. Czasami zdarza się, że pojedynek nie zostaje rozstrzygnięty w regulaminowym czasie. Wtedy aplikacja oblicza stosunek zniszczonych budynków, a w przypadku remisu, który z graczy zniszczył jedną z wież jako pierwszy. Nie ma więc mowy o remisie. U dołu ekranu pojawiają się cztery losowe karty z naszej talii. Zagrywamy je dzięki ładującemu się paskowi energii na dole ekranu. Karty mają różne koszty i przez to czasami są blokowane ze względu na posiadane zasoby. Ponieważ w talii mamy do dyspozycji 8 kart, a na ekranie rozgrywki tylko 4 po zagraniu otrzymujemy kolejną. Jest ona dobierana losowo, często więc musimy liczyć na odrobinę szczęścia.

Clash Royale jak założyć klan

Nasze jednostki przemieszczają się po arenie automatycznie. Decydujemy tylko kogo wystawiamy i w którym miejscu. Jednostka samodzielnie biegnie w kierunku najbliższych wrogich zabudowań. Dochodzi oczywiście do walki pomiędzy wojskami, ale uwaga, niektóre z nich posiadają zdolność omijania takich potyczek i parcia bez względu na wszystko do fortyfikacji. Posiadają one zazwyczaj dużą ilość punktów życia, ponieważ biorą na siebie główny ostrzał wroga. W grze występuje również kilka dostępnych czarów, jak kule ognia, salwa strzał czy beczki  z goblinami. W rozgrywce 2 vs 2 nie możemy już liczyć wyłącznie na swoje indywidualne umiejętności, ale musimy pamiętać o współpracy z osobą z którą dzielimy zamek. Daje to ciekawy efekt i pozwala często teoretycznie słabszym graczom na wygranie rozgrywki dzięki kooperacji. Wygraną za każde starcie jest kilka sztuk złota oraz skrzynia. Co prawda musimy poczekać kilka godzin na jej otwarcie ale zawiera cenne przedmioty w tym kryształy oraz nowe karty bohaterów. Możemy również zakładać klany i toczyć dzięki nim przyjacielskie pojedynki.

Clash Royale

Zrzut ekranu z aplikacji Clash Royale

Clash Royale za darmo

Clash Royale ma bardzo ciekawą, dosyć cukierkową szatę graficzną. Dzięki takiemu zabiegowi występująca w niej przemoc nie jest szokująca nawet dla młodszych odbiorców. Jednostki po zmniejszeniu paska życia do zera rozpływają się w powietrzu. Zawsze lepsze to niż trupy walające się po polu bitwy i bohaterowie ubluzgani w krwi. Gra jest darmowa i występują w niej jedynie mikropłatności. Oczywiście skoro rozgrywka opiera się na grze online wymagane będzie ciągle połączenie internetowe. W grze nie są widoczne zewnętrzne treści reklamowe.

Clash Royale download

Clash Royale już teraz ma wielu odbiorców i jest ciekawą grą. Może zniechęcać nieco wolny system rozwoju naszych bohaterów i częste przegrywanie na planszach, ale jak w każdej strategii warto wypracować sobie własny styl gry. Dzięki wytrwałości jesteśmy nagrodzeni i będziemy osiągali coraz większą przyjemność z gry. Oczywiście można przyspieszyć ten proces inwestując w aplikacje pieniądze, ale co to za przyjemność chodząc na skróty?

Link do pobrania aplikacji Clash Royale

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Listopad 18, 2017

    […] rozgrywka w obu trybach wygląda dosyć podobnie i przypomina tą z Clash Royale. Mamy swojego głównego bohatera, który po zebraniu z czasem odpowiednich punktów mocy może […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *