Czateria – cześć, skąd klikasz?

CzateriaCzateria to produkt od grupy Interia znany każdemu kto szukał okazji do przeprowadzenia wirtualnych rozmów, zanim powstały portale społecznościowe. Zapewne twórcy widząc pewnie odpływ ze swojej strony internetowej, postanowili zrobić krok dalej i przenieść swój produkt na urządzenia mobilne. Zobaczmy jak udało im się zrealizować ten pomysł.

Czateria jak wejść?

Po włączeniu aplikacji mamy do wyboru kilka pokoi tematycznych. Na pierwszym planie widoczne jest jest TOP 10, czyli najpopularniejsze pokoje z największą liczbą osób czatujących. Rozwijając menu w lewym górnym rogu będziemy mieli możliwość wyboru pozostałych czatów podzielonych ze względu na region, przedział wiekowy lub temat. Istnieje również zakładka z czatem erotycznym, ale jeśli chcemy wejść w jej pokoje, będziemy musieli zapoznać się z klauzulą o przeznaczeniu tego działu dla osób powyżej 18 roku życia. Gdy już zdecydujemy się na jedną z powyższych opcji, nadszedł czas na wybór nicka. Jeśli wcześniej byliśmy już użytkownikiem wersji komputerowej czatu, możemy wykorzystać zarejestrowany login. Jeśli zależy nam wyłącznie na jednorazowym wejściu, zaznaczamy opcję użytkowania jako „gość”. Po przejściu tego krótkiego wprowadzenia naszym oczom ukazuje się czat z wiadomościami od osób przebywających w pokoju. Mamy możliwość uczestniczenia w nim lub zaproszenia jednej z osób na rozmowę prywatną.

czateria

Zrzut ekranu z aplikacji czateria

Czateria dla androida. Czy czateria jest darmowa?

Program pozwala nam na przebywania w kilku pokojach na raz i rozmowami prywatnymi z kilkoma osobami. Ciekawą opcją jest też pokój z tzw. gościem czyli kimś sławnym, psychologiem czy doradcą bankowym. Będziemy musieli oczywiście przestrzegać podstawowych zasad dobrego wychowania, ponieważ administratorzy mają przewidziany blok na takich użytkowników czateria. Bana dostajemy zazwyczaj na jakiś czas, najczęściej ma on tylko stanowić ostrzeżenie i po powrocie lepiej poskromić swój język. Program jest do ściągnięcia za darmo i nie są wymagane żadne opłaty. Oczywiście, żeby rozmawiać z innymi osobami będziemy musieli skorzystać z połączenia internetowego. Grafika jest dosyć biedna, ale aplikacja spełnia swoje główne zadanie prostej komunikacji. Mamy wpływ na kilka parametrów, jak sposób pokazywania naszego loginu czy wyboru powiadamiania o nowych wiadomościach. Wszystko działa sprawne i bez zacięć.

czateria                                    Czateria

Zrzuty ekranu z aplikacji czateria

Portale jak czateria

Aplikacja śmiało może zastąpić swój komputerowy odpowiednik. Mamy wszystkie podstawowe cechy potrzebne do rozmów z innymi osobami. Zastanawiam się czy taki kierunek komunikacji jak czat obcych osób ma przyszłość, ale na obecną chwilę program ma grupę wiernych fanów korzystających z tej możliwości.

Grafika główna pochodzi ze strony google.play.com

 

Link do ściągnięcia aplikacji Czateria.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *