Dancing Line – wsłuchaj się w ten świat

dancing line

 

Dancing Line – gra zręcznościowa od studia Cheetah Games, to nowa wariacja na temat dobrze znanej ze starszej generacji telefonów komórkowych gry snake. Tym razem przygotowany projekt ma dużą lepszą oprawę graficzną i co najważniejsze dźwiękową.

Dancing Line jak grać?

Po odpaleniu aplikacji sugeruje nam ona grę z wykorzystaniem słuchawek, dzięki czemu mamy mieć „lepsze doświadczenia z rozgrywki”. Zazwyczaj nie przykładam większej uwagi do takich komunikatów, ale tutaj jednak warto skorzystać z sugerowanej opcji. Kierujemy naszym wężem po różnych krainach, związanych z konkretnym motywem przewodnim: ziemia, pustynia, zima czy chaos. Zasada jest bardzo prosta: za każdym dotknięciem ekranu nasz wąż skręca w lewo lub w prawo. Nie możemy go zatrzymać a czeka na nas sporo pułapek. Musimy szybko podejmować odpowiednie decyzje, żeby nie uderzyć w przeszkody lub nie spaść w przepaść. Świat jest bardzo dynamiczny i zmienia się z każdą sekundą. Często ściany wyrastają tuż przed naszym wężem, będziemy musieli skakać  i zapamiętywać, która droga jest właściwa. Po drodze do zebrania są diamenciki, za które możemy odkrywać nowe poziomy.

dancing line                                  dancing line                                    dancing line

Zrzuty ekranu z aplikacji dancing line

Muzyka Dancing Line

O ile grafika jest ładna i nadaje grze baśniowego klimatu, o tyle muzyka to już dzieło sztuki. Zależnie od levelu będziemy wsłuchiwali się w grę na pianinie, skrzypcach, wiolonczelach i śpiewu chórów. W naszym telefonie znajdą się profesjonalne utwory przygotowane przez orkiestrę. Muzyka spełnia tutaj również rolę pomocy w samej grze, ponieważ została tak skomponowana, aby służyła za podpowiedź. Każdy zakręt na ekranie to klawisz wciśnięty na pianinie czy uderzenie w bęben. Jest to wszystko bardzo dobrze zsynchronizowane i stanowi główny atut gry. Dodatkową przeszkadzajką, jest również kamera. Nie chodzi tutaj o jakieś złe przenikania się tekstur i bugi, tylko celowe zmiany jej położenia względem naszego posuwającego się węża. Gdy już złapiemy rytm i jesteśmy coraz dalej, nasz izometryczny widok nagle odlatuje gdzieś wysoko i już patrzymy z góry na całą sytuację. To wszystko sprawia, że gra jest dosyć trudna i raczej nie ma sensu pokazywania jej młodszym odbiorcom.

Dancing Line za darmo

Gra Danicng Line jest do pobrania za darmo ze sklepu google play, ale trzeba przyznać, że ma sporą ilość reklam. Nie są one natrętne, ale jeśli chcemy dostać dodatkowe szanse w grze, kryształki, czy zacząć od ostatniego checkpointu, to niestety musimy poświęcić 25 sekund swojego życia na oglądanie treści reklamowych. Programiści przewidzieli możliwość wydania prawdziwych pieniędzy na grę, ale chyba nadal nad tym pracują bo opcja zakupu wyświetla się, ale nie jest dostępna. Do grania nie jest wymagana rejestracja, ale sama rozgrywka wspierana jest Google Play Games, co oznacza zdobywanie kolejnych achievementów.

dancing line

Zrzut ekranu z aplikacji dancing line

Wąż na komórkę

Aplikacja jest wspaniałym produktem, dla osób które lubią gry zręcznościowe i z nostalgią wspominają hit z Nokii 3310. Piękne, estetyczna oprawa graficzna, fenomenalna muzyka i ogromna grywalność stawiają ten produkt  na najwyższej półce. Myślę, że z czasem będzie dostępnych coraz więcej krain i gra będzie się rozwijała. A tymczasem idę kończyć następne poziomy.

 

Grafika główna pochodzi ze strony youtube.com

 

Link do pobrania aplikacji dancing line.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Wrzesień 7, 2017

    […] Rock Hero 2 jest produktem straszliwie nastawionym na tani zysk. Rozgrywka jest prosta i nie przynosi żadnej satysfakcji. Minimum wkładu programistów doprowadził do mojej kompletnej niechęci do tego produktu mimo, że jestem wielkim fanem produkcji typu Guitar Hero. Już samo łapanie w reklamy przy starcie aplikacji jest poniżej pasa, tego jeszcze nie było… Tragedia. W tematyce dźwięku znajdziecie mnóstwo innych, zdecydowanie lepszych gier w tym recenzowane wcześniej Dancing Lane. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *