DOKDO – wypływamy na pełne morze!

DOKDO

 

DOKDO – gra na urządzenia mobilne przygotowana przez studio Zzoo w której kierujemy małym statkiem na niebezpiecznych wodach. Gromadzimy surowce i inwestujemy je w okręt, który ma za zadanie zdobywać nowe porty.

Tytuły takie jak DOKDO są ciekawymi chimerami gdzie połączono z jednej strony zręcznościowe kierowanie statkiem, a z drugiej strategiczne podejścia do spraw handlu i dzielenia łupów. Takie gry oczywiście już powstawały i zazwyczaj przynosiły bardzo ciekawe efekty, przeplatając dynamikę z problemami ekonomicznymi.

DOKDO jak grać?

Rozgrywkę rozpoczynamy jako dowódca małego statku, który przed chwilą wypłynął z naszego jedynego portu. Uzbrojeni w pojedyncze działo, nie staniemy się zaraz wilkami morskimi, pozostaje nam być jedynie łodzią rybacką. Zbieranie zasobów w ten sposób jest dosyć żmudne, ale spokojnie możemy pozostawić telefon  na parę minut i zająć się w czymś innym. Taki połów odbywa się automatycznie, jeśli tylko w pobliżu znajduje się przyjazny nam port.  W chwili gdy zachcemy wypłynąć na szerokie wody musimy przesunąć palcem po ekranie we wskazanym kierunku i przytrzymać go. Naszym głównym celem w grze jest odwiedzanie innych portów, które zawsze są do nas początkowo wrogo nastawione. Jeśli jednak pokonamy kilka statków tworzących obronę, nagle jak za dotknięciem magicznej różdżki stajemy się najlepszym gościem, którego wita się z otwartymi ramionami.

DOKDO

DOKDO

Zrzuty ekranu z aplikacji DOKDO

DOKDO rozbudowa statku

Zdobyte łupy i złowione ryby możemy wymieniać na inne dobra dostępne w porcie. Dzięki temu mamy możliwość inwestowania w nasz okręt, który nabiera szybkości, sterowności, powiększa się lub może strzelać z większej ilości dział. Miło patrzeć jak mały stateczek z czasem staje się ogromny postrachem mórz. Wszystkie zwiększane atrybuty wpływają na nasze walki z innymi jednostkami. Co prawda wystrzały są automatyczne, ale mamy możliwość robienia zwrotów i odpowiedniego ustawiania się do przeciwników. Czym więcej zdobywamy portów tym łatwiej wymienić zasoby, które wszędzie są ograniczone. Twórcy umieścili na mapie również specjalną arenę w której możemy zmierzyć się z kolejnymi falami nadciągających wrogich statków. W wypadku zatopienia naszego okrętu odrodzi się on w naszym najbliższym porcie.

DOKDO

Zrzut ekranu z aplikacji DOKDO

DOKDO za darmo

DOKDO jest grą darmową w której występują drobne mikropłatności. Nie potrzebujemy do rozgrywki połączenia internetowego. Jest ono wykorzystywane wyłącznie w chwili gdy znajdziemy skrzynię ze skarbem lub chcemy skrócić czas oczekiwania na naprawę statku w porcie. Animacje wystrzałów i płonących okrętów wyglądają dosyć ciekawie. Widoczne są dla nas również zmieniające się warunki pogodowe.

DOKDO download

DOKDO to ciekawa wariacja dotycząca pirackiego fachu. Nie do końca wiadomo czy jesteśmy, dobrą czy złą stroną. Zawsze inny statek atakuje nas pierwszy, ale w przypadku zwycięstwa chętnie zbieramy pozostawione łupy. Studio Zzoo dobrze się spisało i jeśli będą rozwijali ten tytuł, może on zagościć na dłużej na naszych urządzeniach. Nie pozostaje nic innego jak założyć na oko opaskę, przytwierdzić hak zamiast ręki i ruszyć naprzeciw morskiej przygodzie.

Link do pobrania aplikacji DOKDO

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Pogromca gier napisał(a):

    A wiesz co robią ptak którego możemy kupić jako dodatek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *