Dot2Dot – usiądź, odstresuj się i połącz kropki

Dot2Dot

Dot2Dot – program przygotowany przez Adults Coloring Books w którym łączymy kropki na ekranie naszego urządzenia mobilnego, tak aby powstał z nich wskazany obraz. Przygotowane rysunki pozwalają na chwilę relaksu i zapomnienia.

Dot2Dot jak działa?

Program powstał na bazie bardzo prostego pomysłu. Zapewne większość z Was w latach młodości rysowała kropki na papierze, a następnie łączyła je liniami, tak aby naszym oczom ukazał się cały obraz. Zabawa ta została tutaj mocno rozbudowana i przygotowane zadania składają się z setek takich punktów. Na szczęście są one ponumerowane, więc naszym głównym zadaniem jest znalezienie kolejnej cyfry a program automatycznie wytyczy wzdłuż niego linie. Powoli i sukcesywnie wyłaniają nam się obrazy, których kształtów na początku mogliśmy się tylko domyślać. Na ekranie mamy do dyspozycji tylko 2 przycisk. Po środku ekranu w górnej części znajduje się ikonka celownika, centrująca nasz widok na obecnym punkcie przy którym mamy ostatnio zakończoną linię. Drugi przycisk  w prawym górnym rogu to ikonka żarówki, dzięki w której w chwili kryzysu znajdziemy kolejną kropkę automatycznie. Oczywiście taki zabieg jest mocno ograniczony do zazwyczaj jednego wykorzystania (większa ilość jest płatna), ale moim zdaniem to bardzo dobrze. Szukanie 256 punktu na zapełnionej kropkami planszy może wydawać się trochę frustrujące, ale efekt jest odwrotny. Spokojnie przeglądamy ekran w poszukiwaniu punktu docelowego, prędzej czy później znajdzie się 😉

Dot2Dot

Dot2Dot

Zrzuty ekranu z aplikacji Dot2Dot

Dot2Dot kiedy nowe obrazki?

W zabawie do dyspozycji mamy na obecną chwilę6 kategorii: zwierzęta, sport, sztukę, naturę, znane miejsca i pojazdy. Daje nam to sumę 48 przygotowanych zakropkowanych pól. Może się wydawać niedużo, ale każdy rysunek wymaga od nas poświęcenia paru minut. Twórcy zapewniają, że z czasem pojawią się kolejne kartki do zapełnienia, ale nie mamy tutaj podanej dokładnej daty. Mam nadzieję, że będzie się to odbywać cyklicznie, jak np. w Candy Crush Soda, gdzie codziennie możemy liczyć na nowy poziom. Wymaga to oczywiście mocniejszego zaangażowania od twórców Dot2Dot w produkt, ale musimy być dobrej myśli.

Dot2Dot

Dot2Dot

Zrzuty ekranu z aplikacji Dot2Dot

Dot2Dot za darmo

Aplikacja Dot2Dot jest darmowa i występuje w niej tylko jedna mikropłatność związana z wcześniej wspomnianą żarówką wskazująca nam kolejny punkt, w razie zacięcia się z odszukaniem numeru. Ciekawe czy ktoś był już tak sfrustrowany, że skorzystał z tej opcji. Widocznie tak, bo aplikacja nie posiada żadnych reklam! Wychodzi na to, że mikropłatności są jedynym źródłem utrzymania aplikacji. Do tego w programie nie jest wymagane włączone połączenie internetowe. Nic się nie zacina, wszystko działa płynnie. Produkt tak czysty, że aż dziw patrzeć na to, że trafiła nam się taka darmowa aplikacja.

Dot2Dot kropki na komórkę

Dot2Dot na fali tego typu rozrywek znanych ze świata rzeczywistego, może osiągnąć wielu wielbicieli. Ludzie kupują specjalnie przygotowane zeszyty z obrazkami do kolorowania, lub kropkami do łączenia. Tutaj mamy dostęp do tego za darmo i do tego w bardzo kompaktowy sposób na naszej komórce. Jeśli tylko znajdzie się bogaty inwestor, dzięki któremu będzie można wykupić parę licencji np. na postacie z gier lub książek ten tytuł będzie strzałem w dziesiątkę. Na chwilę obecną, bardzo miły, prosty, niekomercyjny odstresowywacz. Brawa za świetny pomysł i dobre wykonanie.

 

Link do pobrania aplikacji Dot2Dot

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *