Draconius GO – wyzwania w magicznym świecie

Draconius GO

 

Draconius GO – gra na urządzenia mobilne wykorzystująca rzeczywistość rozszerzoną przygotowana przez studio Elyland. Z telefonem w ręce przemierzamy realny świat aby zebrać czekające na nas istoty.

Draconius GO na komórkę

Po wielkim sukcesie Niantic związanym z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej do gier na urządzenia mobilne, coraz więcej wydawców podąża w tym samym kierunku. Widocznie tego potrzebują gracze, wyjścia z domu i przemierzania ulic w poszukiwaniu i kompletowaniu istot. Większość tytułów stara się iść o duży krok dalej  jak ma to miejsce w przypadku Harry Potter: Wizards Unite czy Maggusa. W przypadku Draconius GO jest to co najwyżej kroczek, ale w bardzo dobrym kierunku.

Draconius GO jak grać

W grze wcielamy się w postać czarodzieja kolekcjonującego magiczne stwory. Przemierzamy magiczny świat, w którym co jakiś czas napotykamy małe skaczące figurki, gotowe do walki. Przechodzimy wtedy do kolejnego ekranu gry i mamy możliwość złapania ich w magiczne kule.  Informacje o nowych istotach są zapisywane w bestiariuszu, a nasza kolekcja powiększa się. Nasz mag zawsze nosi przy sobie torbę w której potrafi sporo zmieścić. Znajdziemy tutaj kule do łapania, zioła lecznicze, runy, słodkości  i jaja. Nasze zapasy możemy uzupełniać poprzez kręcenie spotkanymi na mapie słupami obfitości. Zdobywamy kolejne levele, szkolimy nasze istoty w bibliotekach i wystawiamy je na pojedynki w arenach. Stworki stają się coraz silniejsze i ewoluują. Możemy liczyć również na codzienne zadania, w których np. musimy skompletować określoną liczbę istot danego żywiołu.

Draconius GO

Zrzuty ekranu z aplikacji Draconius GO

Draconius GO jak Pokemon GO

W grze ciężko nie zauważyć bardzo silnego wzorowania się na hicie studia Niantic. Osoby pracujące w Elyland widocznie muszą być graczami Pokemon GO ponieważ starali się stworzyć produkt eliminujący podstawowe bolączki tej gry. Radar nearby wreszcie działa jak powinien i wskazuje nam rzadsze istoty, ewentualnie możemy wesprzeć się dodatkowymi artefaktami. Słupy obfitości będące odpowiednikiem pokestopów są rozmieszczone losowo co pozwoli na grę nie tylko na obszarach miejskich, ale również w lesie czy wsiach. Niantic mimo licznych próśb nie umiał sobie kompletnie z tym poradzić, bazując na bazie danych stworzonej dzięki graczom Ingress. W grze Draconius GO mamy wreszcie do wykonania jakieś zadania, nasza postać rozwija się i zbiera runy pozwalające na wykonywanie magii. Zwykły świat gry dzięki specjalnym portalom jest rozszerzony o kolejne istoty i aż chce się tego wszystkiego doświadczać, przejść jeszcze parę kroków aby  oddać jajo matce smoków. Najprościej mówiąc do gry dodano więcej elementów znanych z RPG, nasza rozgrywka dzięki temu staje się mniej jałowa. Co jakiś czas jesteśmy atakowani przez istoty i stanowi to przynajmniej podstawowy element zaskoczenia i wyzwania.

Draconius GO bestiariusz

Od samego początku widać, że twórcom Draconius GO chce się pracować i słuchają potrzeb swoich klientów. Ukłonem w naszą stronę jest polonizacja gry wykonana na bardzo wysokim poziomie. Zdarzają się drobne wpadki stylistyczne, ale samo zastosowanie słów bestiariusz, sztandar władcy czy nazwa istoty „wodnik” pokazuje jak klimatycznie zabrano się do prac nad lokalizacją. Pokemon GO bazowało na dwóch typach odbiorców: starszym pokoleniu rozpamiętującym z sentymentem animowany serial, oraz pokoleniu młodszym nastawionym na kolorowe obrazki i przyjemność czerpaną z czystego grania. Draconius GO jako autorski projekt miał silne utrudnione zadanie przyciągnięcia dojrzalszych klientów, więc głównie skupili się na młodszych odbiorcach. Wnioskuję to po samej grafice stworków. Są one bajkowe i przyjazne. Nazwy też powinny kojarzyć się przyjemnie dlatego spotkamy tuta żabusia, puszystorożca i dżemoczapa.

Draconius GO

Draconius GO

Zrzuty ekranu z aplikacji Draconius GO

Draconius GO you cannot play without gps

Do gry w Draconius GO wymagana będzie rejestracja. Wykorzystuje ona nasze konto na fb lub gmail. Oczywiście warunkiem koniecznym podczas rozgrywki jest włączone połączenie internetowe oraz GPS pozwalający na lokalizację. Tam gdzie się przemieszczamy, tam też idzie nasz mag. Zobaczymy jak wypadanie sprawa z fake GPSami, z którymi usilnie walczył Niantic, ale na chwilę obecną zainteresowanie grą jest dosyć małe i nie przyciąga zbyt wielkiej liczby oszustów. W grze nie uświadczymy reklam. Występują za to mikropłatności za które możemy kupić dodatkowy sprzęt lub artefakty. Przydatne, ale nic z tego nie jest niezbędne do rozgrywki.

Draconius GO Download

Draconius GO jest pokłosiem kolejnego kroku milowego jaki wykonało Pokemon GO w rozgrywce wirtualnej. Coraz więcej gier tego typu będzie wydawanych do czasu, aż ktoś nie wpadnie na nowy lepszy pomysł przyciągający graczy. Studio Elyland czeka jeszcze sporo pracy nad swoim produktem (samo rzucanie kulą nadal jest mocno utrudnione), ale patrząc na ich postępy wierze, że finalnie stworzą bardzo dobry produkt. Wspaniały przykład wsłuchania się w rynek i potrzeby graczy. Nie wiem czy Draconius GO stanie się hitem, ponieważ nie ma tak silnego zaplecza marketingowego jak konkurencja, ale na chwilę obecną jest najlepiej wykonanym produktem dla młodszych graczy  wykorzystującym rzeczywistość rozszerzoną. Jeśli tylko gracze docenią ten produkt, będziemy mieli kolejny dobry tytuł na naszych telefonach.

Link do pobrania aplikacji Draconius GO

Grafika główna pochodzi ze strony https://www.gameskinny.com

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *