E-podróżnik – rozkład wszystkich połączeń online

e-podróżnik

 

E-podróżnik od kilku lat znany jest jako strona internetowa pozwalająca na wyszukanie połączeń krajowych różnymi środkami transportu. W szybki i łatwym sposób możemy zaplanować naszą podróż w oparciu o komunikację publiczną. Teraz dostaliśmy możliwość korzystania z tej wiedzy również na urządzeniach mobilnych.

 

E-podróżnik jak to działa?

 

Aplikacja jest najprostszą i bardzo funkcjonalną wyszukiwarką połączeń. Wystarczy że we wskazane na ekranie głównym pola wpiszemy skąd i dokąd chcemy jechać. Już po wstukaniu pierwszych liter miejscowości lub ulic pojawiają nam się podpowiedzi co do szukanych miejsc. Niestety często zdarza się tak, że adres pod który chcemy dotrzeć nie posiada odpowiedniego połączenia i nie wyświetli się nam jako opcja do wyboru. Skorzystać wtedy możemy z dokładnego zaznaczenia lokalizacji na mapie. W ten sposób pole w tabelce zastąpione zostaną współrzędnymi GPS wskazanego punktu, a wyszukiwarka wskaże nam najbliższy przystanek. Jest  to bardzo pomocne, szczególnie dla osób udających się do mniejszych miejscowości. Oczywiście za każdym razem gdy wskażemy miejsce startu i zakończenia podróży program pokazuje nam kilka dostępnych opcji transportu w różnych godzinach. Ciekawym rozwiązaniem jest też możliwość sprawdzenia „tabliczki przystankowej” konkretnego przystanku, dzięki czemu dowiemy się jakie i o której godziny autobusy lub tramwaje odjeżdżają. Dostępnymi opcjami transportu jest bus, kolej, autokar i komunikacja miejska.

e-podróżnik

Zrzut ekranu z aplikacji e-podróżnik

 

Jak kupić bilet przez e-podróżnik?

 

Aplikacja do działania nie wymaga rejestracji. Założenie konta jest wskazane w momencie gdy przewoźnik daje możliwość zakupu bilety przez internet i chcemy z takiej opcji skorzystać za pomocą aplikacji. Wtedy możemy zasilić nasze wirtualne konto i dokonywać tym sposobem płatności. Zakupiony bilety pojawią się wtedy w odpowiedniej zakładce.

 

E-podróżnik jest produktem darmowym. Do jego działania potrzebne jest połączenie internetowe. Jeśli martwimy się o zbyt dużą liczbę ściąganych danych istnieje opcja „oszczędzania transferu”, ale musimy liczyć się z utratą kilku udogodnień jak np. podpowiedzi miejsc. W całej aplikacji znajdziemy jedynie reklamy innego serwisu jakim jest „blablacar”. Reklamy te są widoczne wyłącznie w momencie wyboru odpowiedniego środka transportu i nie przeszkadzają w użytkowaniu programu. Grafika składa się głownie z pól, które możemy uzupełnić i kilku napisów. Może nie są to fajerwerki, ale dzięki temu aplikacja jest bardzo czytelna i prosta w obsłudze.

e-podróżnik

Zrzut ekranu z aplikacji e-podróżnik

E-podróżnik na komórkę jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób szukających odpowiedniego połączenia będąc poza zasięgiem komputera. Wyjmujemy telefon, wybieramy miejsce docelowe i w parę chwil już wiemy jaki autobus wybrać. Opcja zakupu biletów na podróż przez internet pozwala na ominięcie kolejek do okienek kasowych na dworcach. Mamy również łatwy dostęp do całodobowej infolinii, która przez 365 dni służy nam pomocą. Jedynym problemem jaki może pojawić się podczas korzystania z aplikacji są błędne godziny odjazdu lub miejsca gdzie znajdują się przystanki. Są to rzeczy bardzo istotne, ale myślę, że niezależne od twórców aplikacji, a bardziej od osób dostarczających te dane którymi najczęściej są sami przewoźnicy.

 

Podsumowując jednym zdaniem, aplikacja niezbędna dla każdego. Nie tylko e-podróżnika.

e-podróżnik

Zrzut ekranu z aplikacji e-podróżnik

Zdjęcie wyróżniające pochodzi ze strony play.google.com

 

Link do pobrania aplikacji e-podróżnik.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *