Father.IO – powstanie mobilna strzelanka?

father.Io

Father.IO – projekt studia Proxy 42 Inc, który według twórców będzie pierwszym FPSem  w świecie rzeczywistości rozszerzonej. Dzięki naszym urządzeniom mobilnym, będziemy przemierzali świat i szukali przeciwników, do których będzie można trochę postrzelać.

Co to jest Father.IO?

Fabuła gry opiera się na dosyć znanym pomyśle, w którym roboty przejmują kontrole nad światem. Ludzie zapatrzeni w nowsze technologie nie widzieli do tej pory zagrożenia, ale w roku 2040 było już za późno. Wybieramy jedną z dwóch frakcji:  humans albo evolved. Świat gry przypomina połączenia tematyki produktów Niantic czyli Ingress i Pokemon Go. Dodatkowo dochodzi nam aspekt strzelanki i muszę przyznać, że wygląda on na filmach bardzo efektownie. Będziemy przejmowali kolejne terytoria. Twórcy chwalą się, że będziemy mogli podjąć interakcje z ponad 12 milionami obiektów, w tym szkołach, bankach, czy przystankach autobusowych. Pojedynki ograniczone są strzałami na odległość  50 metrów. Myślę, że wyeliminuje to rzesze cheaterów latających na Fly gps z którymi namiętnie walczą twórcy Ingressa.

father.Io father.Io

father.Io

Zrzuty ekranu z aplikacji Father.Io

Grafika pochodzi ze strony indiegogo.com

Studio Proxy 42 Inc mają bardzo śmiały pomysł na grę, obecnie jest ona w wersji testowej. Warto obserwować ten produkt, ponieważ gry multiplayer z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej mają przed sobą obiecującą przyszłość. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta gry www.indiegogo.com

 

Link do pobrania aplikacji Father.IO

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *