FatSecret Licznik Kalorii recepta na zdrowe odżywianie?

fatsecret

W obecnych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie. Składa się na nie wiele czynników. Jednym z nich jest oczywiście nasz sposób odżywiania. Niektórzy kontrolują jedynie kaloryczność posiłków, dla inny ważne są także wartości makroskładników. Pod tym względem systematyczne kontrolowanie diety nie jest wcale takie łatwe. Z pomocą przychodzą oczywiście aplikacje mobilne. Jedną z nich jest polski FatSecret Licznik Kalorii.

Aplikacja pozwala prowadzić dziennik, z wyszczególnieniem posiłków, ich kaloryczności i wartości odżywczych. W łatwy sposób możemy sprawdzić czy dostarczamy organizmowi odpowiednią ilość kalorii itd.

fatsecret  Zrzut ekranu z aplikacji FatSecret Licznik Kalorii

FatSecret jak dodać posiłek?

FatSecret wymaga rejestracji. [Możemy pominąć ten krok, jednak nasze ruchy nie będą zapisywane]. Początkowo musimy określić nasz cel: utrata, utrzymanie lub przyrost wagi. Po obliczeniu BMI aplikacja ustala ilość kalorii, które powinniśmy spożyć w ciągu dnia. Wszystko. Teraz możemy już dodawać pojedyncze artykuły lub dania do naszego dziennika.  W bazie aplikacji znajdują się produkty popularnych restauracji i marketów co usprawnia naszą zabawę. Plusem jest to, że wyszukując np. serek wiejski, możemy wybierać spośród wielu marek czy składu. Oprócz tego możemy dodawać zdjęcia jedzenia, komponować dania itp. Kolejna funkcja to dodawanie aktywności fizycznej – obliczamy w ten sposób spalone kalorie.

Jak działa FatSecret?

Im dłużej korzystamy z aplikacji tym więcej funkcji zauważamy. Oprócz Dziennika Żywności i Ćwiczeń możemy korzystać też z gotowych przepisów, możemy aktualizować naszą wagę, analizować raporty tygodniowe. Kolejną ciekawą opcją jest Społeczność, gdzie użytkownicy wymieniają się poradami, wrzucają zdjęcia swoich potraw i wzajemnie się motywują. Nasze konto w aplikacji FadSecret możemy zsynchronizować ze stroną internetową, a także aplikacją GoogleFit.

fatsecret

Zrzut ekranu z aplikacji FatSecret Licznik Kalorii

FatSecret zdecydowanie pomaga w kontrolowaniu diety, jednak nie należy bezgranicznie we wszystko wierzyć. Jak wiemy marchewka marchewce nie równa, nie zawsze mamy pod ręką wagę kuchenną, albo po prostu jemy na mieście i nie jesteśmy w stanie zapisać wszystkich składników wraz z ich gramaturą. Warto też od czasu do czasu weryfikować, czy te frytki to faktycznie 180 kcal, czy może jest to błąd. Aplikacja przydatna dla osób zdeterminowanych. FatSecret jest przejrzystą aplikacją, utrzymaną w zieleni i bieli, posiada wiele dodatkowych funkcji,  nie ma w niej reklam, wymaga jednak połączenia z internetem, co w pewnych przypadkach może być wadą. Można znaleźć też małe niedociągnięcia, takie jak  np. to, że zamiast „do przybrania” wyświetla się komunikat „do zrzucenia”, wśród wyszczególnionych posiłków zabrakło miejsca na kolację. Aplikacja na pewno dla części użytkowników będzie fajnym źródło motywacji. Korzystając z FatSecret sama zaczęłam zwracać większą uwagę na to co jem, więc uważam, że każdy bodziec jest dobry, żeby wprowadzić dobre zmiany do jadłospisu.

fatsecret

Zrzut ekranu z aplikacji FatSecret Licznik Kalorii

Zdjęcie główne pobrane ze strony http://mb.sahmri.com

 

Link do ściągnięci aplikacji Fatsecret licznik kalorii

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *