FIFA Football – stwórz Ultimate Team

Fifa Football

 

Fifa Football – symulator gry w piłkę nożną na urządzenia mobilne wydany przez studio EA Sports. W znanej serii bierzemy udział w rozgrywkach piłkarskich na całym świecie i tworzymy najlepszą drużynę złożoną ze światowych gwiazd.

Fifa Football EA Sports

Szczególnie męska część graczy zna serię FIFA głównie z konsoli. W pierwszą część mogliśmy zagrać już w 1994 roku. Teraz dostajemy możliwość rozegrania potyczek piłkarskich na naszych telefonach komórkowych. Seria przed kilkoma laty zdecydowanie się zmieniła na lepsze tworząc system Ultimate Team, w którym mechanika polega na gromadzeniu wymarzone składu w jednej drużynie piłkarskiej i głównie rozgrywce online. Takie rozwiązania sprzyjały przeniesieniu tytułu na urządzenia mobilne, gdzie nie mogliśmy pozwolić sobie, jak to było w przypadku innych platform, na grę ze znajomymi przy jednej konsoli.

Fifa Football na komórkę

Fifa Football wydawane jest przez EA Sports czyli znanego giganta w świecie gier. Naszym przewodnikiem w aplikacji od samego początku jest Cristiano Ronaldo. Pokazuje nam on dostępne tryby oraz opcje. Dobrze, że taka gwiazda wskazuje nam drogę, ponieważ łatwo się w tym wszystkim pogubić. Trybów gry w Fifa Football jest sporo. Pierwszym jest kampania obejmująca karierę naszego zespołu wobec wyzwań najlepszych lig na świecie. Rozgrywamy tam przygotowane mecze oraz ćwiczenia jak kontrola nad piłką, trening rzutów karnych. Kolejnym z trybów jest VS Atack w którym staramy się zdobyć jak największą ilość kibiców. Aby to uczynić musimy w rozgrywce online pokonywać innych zawodników. Co ciekawe nie będzie to rozegranie całego meczu, a jedynie jego najciekawszych fragmentów, jak akcje podbramkowe, rzuty wolne czy kontrataki. Mamy również możliwość dołączenia do lig stworzonych przez graczy oraz wykonywania Daily Questów. Jest tego dużo i najpewniej będziemy skakali z jednej opcji na drugą, aby wycisnąć z gry jak najwięcej.

Fifa Football

Fifa Football

Zrzuty ekranu z aplikacji Fifa Football

Fifa Football Ultimate Team

Najważniejszym celem w grze jest stworzenie naszego Utimate Team. Składa się on z piłkarzy, których możemy zdobyć w pozostałych trybach lub kupić ich na aukcjach. Niestety ich kwoty wydają się być kosmiczne, więc handel będzie raczej dla graczy, którzy inwestują w aplikacje sporo gotówki. Każdy z zawodników posiada ogólna ocenę swoich umiejętności, ale możemy zobaczyć ich szczegółowe atrybuty w podglądzie postaci. Średnia ze wszystkich ocen naszych zawodników wyznacza liczbę określającą jak silny mamy zespół. To jak dobrych mamy zawodników w znaczącym stopniu wpływa na naszą rozgrywkę, ponieważ podstawowym składem na wyższych poziomach trudności praktycznie nie mamy szans pokonania komputerowego przeciwnika. Na szczęście dla osób chcących cieszyć się wyłącznie grą a nie statystykami, istnieje możliwość automatycznego ustawiania zespołu z dostępnych graczy tak, aby był zoptymalizowany. Cechy naszych piłkarzy mogą być rozwijane za pomocą paczek exp i innych zawodników. Jest to znany system i przypomina on ten z gry Dragon Ball Z Dokkan Battle.

Fifa Football jak grać

W samej grze na boisku mamy kilka trybów. W zależności od sytuacji rozgrywamy cały mecz, czasem najciekawsze akcje, a w trybach treningowych ćwiczymy stale fragmenty, podania i drybling. Z symulatorami piłki nożnej jak FIFA, które starają się wkroczyć na urządzenia mobilne jest jeden bardzo duży problem. Jak pewnie się domyślacie chodzi o sterowanie. Sukces udało się osiągnąć połowicznie, ponieważ jeśli chcemy, mamy faktyczną kontrolę nad piłkarzami. Lewym kciukiem biegamy, prawym wydajemy komendy strzału, podania i sprintu. Konsolowcy mają to zadania ułatwione ponieważ pady stanowią oddzielny osprzęt do ekranu. Na telefonach komórkowych jeśli chcemy mieć całą paletę guzików, na naszym ekraniku pozostanie już niewiele miejsca na samą obserwację wydarzeń z płyty boiska. Mocno utrudnia to rozgrywkę.

Fifa Football

Fifa Football

Zrzuty ekranu z aplikacji Fifa Football

Fifa Football poradnik sterowanie

Twórcy zrezygnowali z jakiejkolwiek minimapki rozmieszczenia zawodników na boisku, więc musimy zadowolić się krótkimi podaniami, albo liczyć na szczęście wykopując piłkę daleko przed siebie. Należy wspomnieć o możliwości włączenia podstawowego ułatwionego sterowania. Obsługujemy wtedy jedynie kierunek w jakim porusza się nasza postać, oraz sprint + zwody. W chwili gdy chcemy podać naciskamy na nasz cel, a jeśli chcemy strzelać przeciągamy  palcem po ekranie tworząc krótką kreskę. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest połączenie obu sterowań, wtedy mniej więcej będziemy tworzyli wymyślone przez nas akcje.

Fifa Football Online

Gra Fifa Football powstała na oficjalnych licencjach, więc mamy do dyspozycji prawdziwe nazwy zawodników oraz zespołów. Niestety same modele piłkarzy są jakimś dziwnym wytworem wyobraźni programistów i w żadnym stopniu nie przypominają żywych postaci znanych z boisk piłkarskich. Ogólnie grafika jest przyjemna dla oka tylko w menu, przy samej rozgrywce już nie jest tak kolorowo. W grze występują mikropłatności, za które możemy kupić tzw. Punkty Fifa. Pozwalają one głownie na zakup kolejnych paczek z zawodnikami oraz ulepszenie atrybutów całej drużyny. Treści reklamowe są sporadyczne i pozwalają nam na odzyskanie energii potrzebnej do kolejnych spotkań. Gra Fifa Football co jakiś czas ma aktualizację, co oznacza, że programiści wciąż pracują nad ulepszeniem produktu. Niestety wielu użytkowników przez takie działania straciło setki złotych. Jak się okazało, przy dużych aktualizacjach wszystkie składy były resetowane i trzeba było zaczynać rozgrywkę od nowa. Można na to patrzeć dwojako, ponieważ wydane pieniądze poszły w tym momencie w błoto. Z drugiej zaś niszczy to kastę najlepszych graczy i wymusza na nich ponowne zaangażowanie się w grę.

Fifa Football download android

Fifa Football od początku musiała być co najmniej dobrym tytułem. Jest to gigantyczny projekt od znanego wydawcy. Zdarza się kilka błędów i wielu graczy może narzekać na powtarzalność rozgrywek lub aktualizacje rujnujące ich godziny gry. Trzeba jednak ostatecznie przyznać, że na chwilę obecną jest to najbardziej dopracowany i pełny symulator rozgrywek piłkarskich na urządzenia mobilne. Jeśli tylko jesteś fanem tej dyscypliny, ta aplikacja musi koniecznie wylądować na twojej komórce.

 

Link do pobrania aplikacji Fifa Football

Grafika główna jest zrzutem ekranu z aplikacji Fifa Football

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *