Fly4Free – wyszukiwarka tanich lotów

Fly4free

Fly4Free + Lite 1.0 to pomoc w poszukiwaniu bardzo atrakcyjnych ofert związanych z podróżami za pomocą komunikacji lotniczej. Twórcy strony internetowej poszli o krok dalej tworząc aplikacje na urządzenia mobilne.

Fly4free z Krakowa? Z Wrocławia?

Po odpaleniu programu naszym oczom ukazuje się dosyć prosty ekran z czterema zakładkami tematycznymi. Najnowsze, loty, hotele i wycieczki. Klikając w odpowiednią kategorię mamy dostęp do kolumny z odpowiednimi artykułami. Portal ma w swoich ofertach bardzo ciekawe i tanie połączenia, szczególnie te z zakresu „last minute”. Z wielu miast naszego kraju (i nie tylko) za małe pieniądze możemy dotrzeć do odległych zakątków świata, jak Tajlandia, Stany Zjednoczone czy Australia. Dodatkowo program oferuje nam odpowiednio dobrane noclegi i wypożyczenia samochodu na miejscu, dzięki któremu będziemy bardziej mobilni i niezależni od komunikacji publicznej.  Dodatkowo mamy też artykuły z informacjami przydatnymi w podróży. Zawarte są tu zagadnienia związane z roamingiem za granicą, opłatami wizowymi, quizami na temat krajów, porady związane z pakowaniem się i innymi. Zakupy wskazanych opcji są pokazane krok po kroku.

Fly4free                                                         Fly4free

Zrzuty ekranu z aplikacji fly4free+ Lite 1.0

Aplikacja tanie loty.

Mimo że program zawiera wiele informacji i porusza ciekawe tematy to jest dosyć ubogi. Nie mamy możliwości zakupu biletów za pośrednictwem aplikacji. Wskazane są tylko odnośniki do zewnętrznych stron internetowych gdzie będziemy musieli wykorzystywać przeglądarki.  Tak samo wygląda wyszukiwarka lotów, która przenosi nas poza aplikację. Niektóre artykuły to wręcz jedynie sam link zewnętrzny… Grafika jest dosyć przejrzysta. Problem pojawia się w chwili, gdy chcę odszukać ciekawy artykuł np. o samolotach LOTu, widziany parę miesięcy temu. Pozostaje szukanie ręczne bo wyszukiwarki tutaj nie uświadczymy. Zakładka „ustawienia” woła o pomstę do nieba. Po jej włączeniu jedyną opcją jest zaznaczenia, które kategorie mają nam się pokazywać na ekranie głównym. Aplikacja wymaga połączenia internetowego, zapewne dlatego, że artykuły pobierane są ze strony internetowej. Bardzo się zdziwiłem sprawdzając jak aplikacja zachowuje się po wyłączeniu transferu danych. Otóż jeśli chcemy wyświetlić treść jakiegoś artykułu program wyłącza się i lądujemy na pulpicie. Coś wyjątkowo poszło nie tak… Pozostaje do poruszenia kwestia reklam. Jest ich niestety bardzo dużo i przeszkadzają. W pewnym momencie nie widziałem gdzie kończy się tekst, a gdzie już wyświetlają się treści reklamowe.

Fly4free

Zrzut ekranu z aplikacji fly4free+ Lite 1.0

Strona jak Fly4free

Aplikacja jest bardzo przydatna dla osób szukających okazji do zwiedzenia świata za niewielkie pieniądze. Zakupy wytłumaczone są krok po kroku, ale i tak będziemy musieli korzystać z linków zewnętrznych. Jest to dobry początek, ale przed twórcami do wydania idealnego produktu jeszcze daleka droga. Może więcej opcji postanowili zamieścić w wersji płatnej?

 

Grafika główna pochodzi ze strony youtube.com

 

Link do pobrania aplikacji fly4free.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Megi napisał(a):

    Zna ktoś jeszcze podobne aplikacje od tej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *