Fortuna na okrągło – szczęście kołem się toczy

Fortuna na okrągło

 

Fortuna na okrągło – gra przygotowana przez MCM Apps w której musimy odgadnąć przedstawione na ekranie hasło. Zakręćmy kołem i sprawdźmy ile jesteśmy w stanie wygrać w tym turnieju.

Fortuna na okrągło co to jest?

MCM Apps wydała wcześniej bardzo dobrze sprzedającą się na naszym rynku aplikację Milionerzy. W wypadku Fortuna na okrągło mamy oczywiste podobieństwo do teleturnieju znanego z telewizji publicznej jakim było „Koło Fortuny”. Często przeniesienie tego typu programów na urządzenia mobilne jest strzałem w dziesiątkę, czego przykładem mogą być recenzowane przez nas Wojny Magazynowe Bid Wars.

Fortuna na okrągło jak grać

Startujemy na mapie jednego z regionów Polski, podzielonego na punkty i miasta. Na każdym takim przystanku musimy zmierzyć się kilkoma innymi graczami w teleturnieju. W głównej rozgrywce w górnej części ekranu pojawia się tablica złożona z białych kafelków. Symbolizują one ukryte litery tworzące hasło. Możemy domyślać się jego treści po wyświetlanej kategorii. Są to zarówno przysłowia polskie, jak i nazwiska aktorów, sportowców czy tytuły filmów. Haseł jest sporo, rzadko się powtarzają i często musimy chwilę się nagłówkować zanim je odgadniemy. Ułatwia nam to koło którym kręcimy co rundę. Zostało ono podzielone na kwoty, pola przez które tracimy zebrane środki  i pasujemy. Jeśli wynik kręcenia kołem jest dla nas pozytywny możemy przejść do chwili wykupywania liter. Samogłoski kosztują 200zł, a spółgłoski są darmowe. Za każdą wskazaną i wyświetloną literę otrzymujemy kwotę wylosowaną na kole. Gdy już będziemy pewni hasła i przyjdzie nasza kolej, możemy je napisać w całości. W zabawie przy kole musimy uważać na wirtualnych przeciwników. Z jednej strony dokładają nam litery do hasła, ale jeśli je odgadną przed nami, musimy zaczynać grę od nowa.

Fortuna na okrągło

Fortuna na okrągło

Zrzuty ekranu z aplikacji Fortuna na okrągło

Fortuna na okrągło najlepsze wyniki

Przygotowane hasła są ciekawe, ale niestety miewają kosmetyczne błędy. Zdarzają się literówki, lub brak przerwy. Gdyby błędy językowe występowały np. w dialogach nikt by się do nich nie czepiał, ale tutaj mocno psują rozgrywkę. Ogólnie wydaje się, że gra Fortuna na okrągło jest jeszcze w fazie testów i sprawdza błędy na użytkownikach. Jeśli wybierzemy opcję gry z żywymi przeciwnikami online otrzymujemy informację, że pojawi się ona wkrótce. Dobrze, że przynajmniej istnieje możliwość gry na tzw. hot seats, czyli gry kilku osób na jednym telefonie. Myślę, że zainteresuje to szczególnie młodszych graczy nudzących się na przerwach w szkole. Tryb single niestety nie porywa. Nawet jeśli przechodzimy kolejne poziomy, to klepiemy je z automatu, bez większych emocji. Na obecną chwilę nie wiem po co zbieramy pieniądze, skoro nie możemy nic z nimi zrobić? Może warto np. wstawić wymóg, że mamy dostęp do kolejnego bossa po zebraniu kilkudziesięciu tysięcy złotych? A skoro już jesteśmy przy temacie wyzwania, z nadzieją patrzyłem na napis „Walka z Bossem” na końcu ścieżki. Gdy doszedłem okazało się, że napakowane monstrum zostało zastąpione panna Joanną, pasjonatką telewizyjną…

Fortuna na okrągło za darmo

Do rozgrywki nie jest wymagane połączenie internetowe. Radze wręcz je wyłączyć przed odpaleniem gry, ponieważ jeśli tego nie zrobicie, co rozgrywkę będziecie nękani treściami reklamowymi. Całe szczęście nie ma ich w żadnym innym miejscu. Gra jest darmowa, ale występują w niej mikropłatności. Możemy je przeznaczyć tylko na podpowiedzi w grach. Raczej bez sensu jest wydawanie pieniędzy w ten sposób, ponieważ przegranie nie odbija się w żaden sposób na naszej grze. Najnormalniej zaczynamy etap od nowa i staramy się wyprzedzić przeciwników w rywalizacji. Grafika nie powala, mam wrażenie, że cała aplikacja była robiona na szybko i wypuszczona w świat, byle zarabiać pieniądze na reklamach.

Fortuna na okrągło

Zrzut ekranu z aplikacji Fortuna na okrągło

Koło fortuny na komórkę

Gra Fortuna na okrągło może stać się kolejnym sezonowym hitem jak milionerzy czy quizwanie. Nie wróżę tutaj wielkiej przyszłości temu produktowi. Uratować może go tylko rozwój i zastosowanie przynajmniej sprawdzonych metod jak wyświetlanie rankingów pomiędzy znajomymi, ulepszanie postaci i co najważniejsze gra online z innymi przeciwnikami. Jeśli te warunki zostaną spełnione będziemy mogli mówić o pełnoprawnym dobrym produkcie wypuszczonym na urządzenia mobilne.

Link do pobrania aplikacji Fortuna na okrągło

 

Grafika główna pochodzi ze strony play.google.com

Może Ci się również spodoba

6 komentarzy

  1. Wkurzona napisał(a):

    Zła bo gram i w pewnym momencie widzę nowe regiony w krótce przeszłam to co miałam i dalej nie mogę grać

  2. Weronika napisał(a):

    Skończyłam Warmię i Mazury i niestety nie ma dalszych krain .

  1. Grudzień 15, 2017

    […] których możemy się pozbyć za opłatą. Graficznie program przypomina mi niedawno recenzowane Fortuna na okrągło, czyli przyjemnie narysowany kolorowy i prosty […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *