Geostorm – ratujmy planetę niczym na kinowym ekranie!

 

Geostorm – gra logiczna prezentowana przez Sticky Studios na podstawie filmowego pierwowzoru o tym samym tytule. Czas wcielić się w bohaterów z dużego ekranu i zawalczyć o uratowanie ziemi przed zniszczeniem.

Geostorm w kinach

Bardzo często jeśli porządne pieniądze zostały wpompowane w potwora z Hollywood i twórcy chcą na nim zarobić rozglądają się za potencjalnymi dawcami banknotów. Nie gardzą również graczami stanowiącymi kolejny rynek zbytu dla ich kasowych pomysłów. Z wykonaniem bywa różnie. Podchodzę do tego tematu z pewną ostrożnością, ponieważ zbyt wiele razy widziałem upadki wspaniałych pomysłów (jak np. cala seria gier Transformers). Oczywiście znajdą się perły jak recenzowana niedawno Stranger Things: The Game, która jest dla mnie absolutnym must have.

Geostorm gra na telefon

W grze od samego początku zostajemy wprowadzeni w ogólny zarys fabuły. Ziemia jest zagrożona, wszędzie szaleją kataklizmy a świat może liczyć na tą małą grupkę ludzi, którzy narażając własne życie podejmą się wyzwania. God bless America! Czysto hollywoodzki scenariusz, ale właściwie na tym się ten wątek kończy. Są w trakcie pewne miniscenki, ale jeśli nie widzieliśmy filmowego pierwowzoru za dużo nam one niestety nie powiedzą. Na obecną chwilę mamy jeden tryb gry i dostęp do 4 scenariuszy. Składają się one na sporą ilość plansz które mamy do przejścia naszymi bohaterami. Lokacje to Dubaj, Afganistan, Orlando i stacja kosmiczna. Pierwsze trzy oczywiście zostały dotknięte swoistym kataklizmem, a my znajdujemy się w samym środku tego bałaganu. Czas więc ruszyć na ratunek światu! Ale najpierw….

Geostorm

Geostorm

Zrzuty ekranu z aplikacji Geostorm

Geostorm bez reklam?

Reklama. Zazwyczaj nie poświęcam temu aspektowi zbyt wiele miejsca. Może być w aplikacji lub nie, trochę denerwować, wyświetlać się nie w tym miejscu czy trwać kilka sekund. Twórcy Geostorm chyba skumali się z wydawcami strasznego paszkwila jakim był Rock Hero 2 i wieżą w moc reklamy. Gra jest tak obrzydliwie naszpikowana tymi treściami, że aż odechciewa się ją włączać. Jeśli nie wykupiliśmy przygotowanego pakietu co poziom widzimy 30 sekundową reklamę. Czasem level trwa minutę, a tu jego połowę spędzamy na oglądaniu jakie fajne inne produkty są dostępne na rynku. Gdyby tego było mało, wstawiono ograniczenia czasowe co do przechodzenia poziomów i czasem nawet oglądanie reklam nic nam nie da. Rozumiem, że twórcy muszą zarobić na swoim produkcie, ale chyba lepiej gdyby wypuścili wersję demonstracyjną swego produktu, a resztę sprzedali zainteresowanym jak miało to miejsce w Super Mario Run. Mimo wszystko wydaje mi się to uczciwsze rozwiązanie. Ok, przejdźmy może wreszcie do samej rozgrywki.

Geostorm jak grać

W Geostorm kierujemy jednym z przypisanych z góry bohaterów. Naszym głównym zadaniem jest najprościej mówiąc dojście do wyjścia. Oczywiście możemy liczyć na mnóstwo przeszkadzajek. Na szczęście nie polegają one na zręcznościowym skakaniu, tylko bardziej logice i obmyśleniu drogi do wyjścia. Będziemy musieli wykorzystywać wodę dzięki której niektóre z obiektów będą pływały, lód po którym łatwiej przesunąć obiekty czy użycia przełączników do odcięcia prądu. Nie jest to żadna rewolucja. Dosyć unikatowe zaś jest samo poruszanie naszej postaci. Dostępne miejsca oznaczone są kropką na powierzchni, więc mamy wyznaczone granice naszego przemieszczania się. Nie uświadczymy tu biegania, ponieważ przesuwamy się zawsze tylko o jeden krok. Jest to poniekąd zrozumiałe, ponieważ w niektórych bonusowych zadaniach mamy ograniczoną ilość ruchów. Jedynym minusem tego rozwiązania jest to jak bardzo musimy namachać się palcami, żeby przejść z jednego końca pomieszczenia na drugi. W Geostorm, jak wspomniałem, istnieją zadania dodatkowe jak ograniczone ruchy, czy połączenie się za pomocą komputera z satelitą. Czasem zapędzimy się w kozi róg i będziemy musieli zaczynać level od nowa.

Geostorm

Zrzut ekranu z aplikacji Geostorm

Geostorm za darmo

Gra jest do ściągnięcia za darmo, ale istnieje możliwość zakupu wszystkich leveli bez potrzeby czekania na ich odblokowanie. W Geostorm nie będziemy potrzebowali włączonego połączenia internetowego. Twórcy reklamują swój produkt słowami „Wciągające audio i atmosferyczne stylizowane grafiki 3D”. Muszę przyznać, że ścieżka dźwiękowa jest dosyć interesująca i wprowadza pewną dozę klimatu szpiegowskiego. To samo tyczy się grafiki przedstawionej w głównym menu, gdzie mamy podgląd globu ziemskiego z zaznaczonymi misjami do wykonania. Niestety same misje to już pierwsza wersja The Sims, z kanciastymi ludzikami i obiektami dookoła.,

Geostorm download

Gra Geostorm znajdzie pewnie grupę zainteresowanych produktem odbiorców. Wśród nich większość będą stanowili fani kinowego pierwowzoru, ale uświadczymy tam też osoby mające ochotę na rozgrywkę logiczną. Ten produkt ma sporo zalet, ale niestety do czasu aż twórcy zdecydują się poluzować kaganiec reklamowy, Geostorm będzie tylko krótkim epizodem na naszych telefonach komórkowych.

Link do pobrania aplikacji Geostorm

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *