Google translate – uniwersalny tłumacz

google translate

Google translate – aplikacja pomocna osobom mającym kontakt z językami obcymi. Zabrakło Ci słówka? A może akurat musisz porozumieć się z klientem zagranicznym?  Dzięki funkcjom programu w szybki sposób przetłumaczysz potrzebny tekst.

Jak działa google translate?

Działanie produktu przygotowanego przez google jest bardzo proste. Otwieramy naszą aplikację i konfigurujemy ją przy pierwszym włączeniu. Mamy dwie tabelki w których musimy wybrać interesujące nas języki. Jak zmienić język w gogle translate? Naciskamy małą strzałkę obok nazwy i wybieramy jeden spośród ponad 100 języków. W górnej tabelce wpisujemy tekst jaki chcemy przetłumaczyć, a już za chwilę w tabelce poniżej znajdziemy odpowiedź. Aplikacja działa bardzo sprawnie i na bieżąco dostajemy tłumaczenia zapisanych wcześniej fraz.

google translate

Zrzut ekranu z aplikacji google translate

Inne opcje translatora google.

Translator pozwala nam nie tylko na tłumaczeniu tekstu, ale możemy sprawdzić też jego wymowę. Służy do tego ikonka głośnika. Oczywiście funkcja ta jest dostępna dla każdego języka. Kolejnym ciekawym narzędziem jest „tłumaczenie z użyciem aparatu”. W praktyce jeśli idziemy ulicą i zauważymy znak zawierający tekst lub napis na murze możemy go sfotografować. Robiąc zdjęcie i dając chwilę czasu translatorowi postara się on rozszyfrować i przetłumaczyć zawarty na zdjęciu tekst. Oczywiście funkcja ta jest bardziej w fazie testowej i musimy spełnić odpowiednie warunki do zrobienia odpowiedniego zdjęcia jak odpowiednie światło czy ostrość.

google translate

Zrzut ekranu z aplikacji google translate

Google translate na komórkę

Translator google na androida dostępny jest za darmo i nie są pobierane za użytkowanie żadne opłaty. Aplikacja wymaga połączenia internetowego do działania, ale możemy pobrać odpowiednie paczki językowe dzięki którym możliwa będzie praca offline. Pozwali to na zaoszczędzenie transferu danych, niestety kosztem naszego wolnego miejsca na telefonie komórkowym. Czy warto instalować google translate? Nie jest to narzędzie doskonałe i jeśli nie będziemy uważni możemy wysłać wiadomość „ja być z Polska”. O ile przekaz będzie dosyć jasny, o tyle składnia pozostawi wiele do życzenia. Jest to bardzo dobre narzędzie w amatorskim codziennym komunikowaniu, ale jeśli myślimy o poważniejszych przedsięwzięciach polecam kurs języka obcego.

google translate

Zrzut ekranu z aplikacji google translate

Zdjęcie główne pobrane ze strony www.wirtualnemedia.pl

 

Link do pobrania aplikacji Google translate.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Sierpień 21, 2017

    […] też problem z odmianą „Unoszenie lewej kolana z wykroku”. Przeczuwam tutaj silne działanie translatora google. Najśmieszniejszy jest moment kiedy chcemy w trakcie ćwiczeń skorzystać z pomocy lektora. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *