Gumtree – wymień, kup, sprzedaj

aplikacja gumtree

 

Gumtree to brytyjski pomysł na internetowy portal sprzedażowy. Na wyspach powstał w 2000r, jednak do naszego kraju dotarł 4 lata później i dzięki niemu w prosty sposób możemy sprzedać lub kupić interesujące nas produkty, teraz również na urządzeniach mobilnych.

Gumtree jak dodać ogłoszenie?

Zasada działania portalu nie różni się wiele od podobnych produktów tego typu. Rejestrujemy się na stronie internetowej lub za pomocą aplikacji mobilnej. Następnie jeśli chcemy cos wystawić na sprzedaż musimy nacisnąć zielony guzik na środku ekranu z ikonką aparatu. Następnie możemy dodać 4 zdjęcia do naszego ogłoszenia i nadajemy mu tytuł, opis i kategorię w jakiej ma się wyświetlać. Są to standardowe działania pozwalające na precyzowanie naszego ogłoszenia. Następnie wybieramy interesujące nas miejsce gdzie ma się wyświetlać i określamy jak ewentualni zainteresowani mają się z nami kontaktować. Standardowo jest to mail, ale warto podać numer telefonu. Bardzo ciekawą opcją jest wysłanie smsa, gdzie chętnym do skorzystania z tej opcji na telefonie, w treści automatycznie wstawi się nazwa ogłoszenia którego dotyczyć będzie wiadomość.

aplikacja gumtree

Zrzut ekranu z aplikacji Gumtree

Gumtree praca dla studentów

Portal Gumtree zasłynął w naszym kraju głównie dzięki ogłoszeniom studenckim związanym z wynajęciem mieszkania lub zdobywaniem pierwszego zatrudnienia. Żadna inna aplikacja nie pozwoli na tak duży wybór spośród przedstawianych ofert. Oczywiście jeśli chcemy możemy szukać również ogłoszeń po sąsiedzku jak w portalu OLX, ale tutaj niestety nie znajdziemy, aż tak szerokiej oferty.

Gumtree czy jest bezpłatne?

Aplikacja jest do ściągnięcia za darmo. Nie płacimy za jej użytkowanie i wystawianie ogłoszeń. Niestety pomiędzy ogłoszeniami wyświetlają nam się reklamy adwords. W samych ogłoszeniach pojawiają się na dole strony i jest ich naprawdę sporo. Na szczęście nie przeszkadzają i pozwalają na bezproblemowe korzystanie z aplikacji. Możemy zaznaczać interesujące nas ogłoszenia za pomocą zakładek „ulubione”. Aplikacja jest w języku polskim, ale tylko na telefonach posiadających to menu. Nie ma możliwości zmiany języka, więc musimy wtedy uzbroić się w zasób obcych słów. O dziwo jeśli jesteśmy na terenie naszego kraju, nazwy kategorii wyświetlają się w języku polskim. Nie wiem czym spowodowana jest ta przeplatanka językowa, ale niestety trzeba zaliczyć to aplikacji na minus.

aplikacja gumtreeaplikacja gumtree

Zrzuty ekranu z aplikacji Gumtree

Gumtree czy OLX?

Oba portale serwują nam posortowane w kategorie ogłoszenia z naszego regionu. Wydaje mi się, że więcej ogłoszeń i użytkowników posiada portal OLX. Jeśli jednak szukamy pokoju do wynajęcia Gumtree będzie najlepszym wyborem pozwalającym na szybkie znalezienie nowego lokum. Aplikacja nie zajmuje zbyt wiele pamięci, więc może warto ją zatrzymać na dłuższy czas?

Zdjęcie główne ze strony www.cbronline.com

 

Link do pobrania aplikacji gumtree.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *