Twórca Pokemon Go zapowiedział pracę nad grą w świecie Harrego Pottera! Video

Harry Potter: Wizards Unite

Harry Potter: Wizards Unite

Firma odpowiedzialna za stworzenie jednej z najpopularniejszych gier poprzedniego roku jak był Pokemon Go poinformowała o pracach nad nowym projektem. Będzie on związanym z popularną seria książek o małym czarodzieju Harrym Poterze, której autorką jest brytyjska pisarka J. K. Rowling. Niantic poinformował na swoim blogu o rozpoczęciu prac nad tym projektem pod nazwą Harry Potter: Wizards Unite.

Sami twórcy przyznają, że są bardzo podekscytowani z powodu stworzenia swojej gry po sukcesie poprzednich tytułów w rzeczywistości rozszerzonej. Mowa tu oczywiście o Ingres i Pokemon Go. W świecie Harry Potter: Wizards Unite gracz będzie miał możliwość nauki czarów, oraz eksplorowania okolicy gdzie wraz z innymi graczami zmierzy się potężnymi postaciami znanymi z książek. Oczywiście gra ma wnosić powiew świeżości i nowe mechaniki w grze. Ciekawie też zapowiada się kwestia współpracy z innymi oficjalnymi przedstawiciela marki Harrego Pottera jak Warner Bros, która ma zamiar stworzyć produkt z tej serii również na innych platformach. Pomysł na pewno jest bardzo ciekawy i na starcie będzie miał sporą ilość odbiorców, będących fanami książek jak i graczami wcześniejszych tytułów Niantic. Twórcy zachęcają do zapisanie się na newsletter, aby nie przegapić możliwości testowania gry w systemie early access.

Link do oryginalnego tekstu wystosowanego przez firmę Niantic https://nianticlabs.com/blog/wizardsunite/

oraz do newslettera https://www.harrypotterwizardsunite.com/

Ciekawym jest jak twórcy wpadli na pomysł powstania takiej gry ja Harry Potter: Wizards Unite? Wcześniej sporo mówiło się i nadal oczekuje na podobny projekt wykorzystujący świat rzeczywistości rozszerzonej jakim jest Maggus: The Mobile Multiplayer Spell Casting Spell Casting Game. Do tego rozgrywka ta miała opierać się na walce pomiędzy graczami, a nie tylko potyczkach z ustawionymi w terenie bossami co brzmi zdecydowanie ciekawiej. Dochodzi do tego tworzenie eliksirów i zbieranie specjalnych kart. Będziemy mieli również możliwość chodzenia(!) po dungeonach stworzonych na podstawie prawdziwej mapy. Do tego Sprawdźcie sami na materiale wideo czy nie przypomina Wam to mocno pomysłu Niantic?

 

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Listopad 15, 2017

    […] istot. Większość tytułów stara się iść o duży krok dalej  jak ma to miejsce w przypadku Harry Potter: Wizards Unite czy Maggusa. W przypadku Draconius GO jest to co najwyżej kroczek, ale w bardzo dobrym […]

  2. Grudzień 4, 2017

    […] pytania znajdują się w kategorii „The Walking Dead” -znanego serialu telewizyjnego lub „Harry Potter” dotyczących znajomości życia książkowego czarodzieja, czy anime ,,Naruto„. Naprawdę […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *