Hearthstone – najlepsza komórkowa karcianka

Hearthstone

 

Hearthstone – jeden z produktów firmy Blizzard znanej między innymi ze stworzenia uniwersum Warcrafta gdzie ludzie, orkowie i kilka innych ras walczą o dominację nad kontynentami Azeroth. Produkt, który otrzymujemy na urządzenia mobilne, jest przyjemną kontynuacją tej historii, gdzie jako goście tawerny rozkładamy swoją kolekcję kart i przy stole możemy rozegrać kilka pojedynków bez rozlewu krwi.

Hearthstone jak grać? Hearthstone na Androida i iOS

Jeśli chcemy zainstalować grę musimy przygotować dosyć sporą ilość wolnego miejsca na naszym urządzeniu mobilnym, około 2,4 GB. Nie ma się temu co dziwić, z uwagi na to, jak bardzo rozbudowany produkt dostajemy. W grze mamy do wyboru jedną z dziewięciu klas bohaterów znanych ze świata Warcrafta. Mag, łowca, druid, wojownik i inni pomogą nam w wygraniu karcianych pojedynków. Na początku mamy dostęp jedynie do talii podstawowych, ale z czasem będziemy wzbogacali swoją kolekcję o unikatowe karty dla każdej z klas. Do wyboru mamy tryb pojedynku, przygody, areny oraz karczemnej bójki. W pojedynku mierzymy się z innymi żywymi przeciwnikami i walczymy o coraz wyższe rangi. Przygoda to przygotowane przez twórców wyzwania, gdzie pojedynkujemy się najczęściej gotowymi taliami z komputerowymi bohaterami odkrywając kolejne etapy rozgrywki. Arena pozwoli na walkę  z innymi graczami, ale bez używania swoich wcześniej przygotowanych talii. Musimy korzystać z doboru kilku kart wyświetlonych na ekranie. Za to nagrody w tym trybie są najlepsze, za pojedynki odkrywamy paczki zawierające złoto, pakiety i pył potrzebny przy tworzeniu kart. Ostatnim trybem jest karczemna bójka, gdzie twórcy gry przygotowują  co tydzień ciekawe partie, których zasady są unikalne. Sporo tego i mamy w czym wybierać.

Hearthstone                                                 Hearthstone

Zrzuty ekranu z aplikacji Hearthstone

Hearthstone jak zdobywać złoto? Pay to win?

Gra polega na zagrywaniu kolejnych kart z naszej ręki, dzięki którym na polu walki wystawiani są nasi stronnicy. Atakują oni przeciwnego bohatera i pozbawiają go punktów życia. Dużo kart, dużo strategii i wiele godzin gry. Żeby ulepszać nasze talie i zdobywać złoto będziemy musieli wykonywać codzienne zadania, lub iść na skróty i zapłacić prawdziwymi pieniędzmi. Opłaty w grze nie są wymagane i Hearthstone jest darmowy, ale dodatkowa ilość kart czy przygód znacznie zwiększa przyjemność z prowadzenia rozgrywek.

Hearthstone bez internetu?

Gra bazuje na swoim komputerowym odpowiedniku. Mamy wszystkie te same opcje, możemy składać talie i nasze wyniki zapisują się w historii. Aby tak było będziemy musieli zarejestrować się w serwisie twórców na stronie battle.net, ale jeśli korzystaliśmy wcześniej z gier Blizzarda możemy wpisać login jakiego używaliśmy np. w World Of Warcraft. Grafiki zostały świetnie przygotowane i trzymają klimat. Wszystko w języku polskim z dobrze podłożonymi głosami. Dodatkowo ścieżka dźwiękowa stoi na bardzo wysokim poziomie. Widać, że jest to projekt, na który twórcy nie szczędzili pieniędzy i czasu programistów. Tak samo jak odpowiednik komputerowy rozgrywka nie nudzi i jest bardzo wciągająca. Co jakiś czas twórcy wypuszczają dodatki z nowymi wyzwaniami czy kartami. Jedynym minusem jest trochę zbyt długie ładowanie się w czasie przełączanie pomiędzy kolejnymi etapami rozgrywki, ale trzeba być wyrozumiałym ze względu na ilość danych jakie muszą być do nas przesłane. Same walki działają bardzo płynnie.

Hearthstone                                                       Hearthstone

Zrzuty ekranu z aplikacji Hearthstone

Hearthstone czy Duel of Champions?

Hearthstone jest produktem kompletnym i pozwala na wiele godzin rozgrywki. Co chwila mamy nowe zadania, questy czy rangi do zdobycia. Blizzard bardzo sprawnie przeniósł swój komputerowy hit do naszych kieszeni i myślę, że w swojej klasie gra nie ma sobie równych. Zachęcam z czystym sumieniem.

 

Grafika główna pochodzi ze strony eu.battle.net

 

Link do pobrania aplikacji Hearthstone: heroes of warcraft

 

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Bart napisał(a):

    Super giera, fajnie chodzi na komórce. Właściwie to samo co na kompie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *