Hill Climb Racing 2 – jak daleko dojedziesz?

hill climb racing

Hill Climb Racing 2 – druga część popularnej gry wyścigowej na urządzenia mobilne studia Fingersoft, w której naszym głównym zadaniem, jest jak najdłuższy przejazd po wybranej trasie. Mierzymy się nie tylko z trudnościami terenowymi i upływającym paliwem, ale także wymagającymi przeciwnikami.

Jak grać Hill Climb Racing? Co kupić?

Grę zainstalowałem ze względu na sentyment jakim darzyłem pierwszą część. Był to bardzo miły przerywnik w czasie podróży tramwajem. Włączyłem, zagrałem parę rund, zdobyłem monety i mozolnie zbierałem je na nowe pojazdy i ulepszenia. W sequelu produkcji, zasada działania jest podobna. Podstawowym  trybem gry jest „Adveture”, gdzie przemierzamy plansze, patrząc na wskaźnik uciekającego paliwa. Oczywiście musimy pamiętać o tym, żeby nie doprowadzić do kraksy, w której nasz bohater uszkodzi sobie głowę. Sterujemy autem poprzez naciskanie dwóch pedałów. Jeden służy do jazdy w przód, drugi do jazdy w tył. Pomagają one również przy balansowaniu samochodem w czasie lotu.

hill climb racing

hill climb racing

Zrzuty ekranu z aplikacji hill climb racing

Co nowego w Hill Climb Racing? Jak zarabiać?

Mamy wreszcie do dyspozycji tryb wyścigu, w którym stajemy w szranki z 3 innymi wirtualnymi zawodnikami. Za kolejne zwycięstwa otrzymujemy monety, otwieramy kolejne skrzynie z częściami. Mamy oczywiście do dyspozycji kilka pojazdów, które odblokujemy wraz z następującymi wygranymi wyścigami. Jednak jest ich trochę mnie niż w pierwszej części gry. Odkrywamy też nowe bajery upiększającego naszego kierowcę lub pojazd. Kolejne wyścigi będą wymuszały na nas udoskonalanie samochodzików, inaczej będziemy na szarym końcu stawki.

Jak oszukać Hill Climb Racing?

Żeby być dobrym i mieć świetne wyniki potrzebne będą monety. Możemy kupić je za prawdziwe pieniądze (występują mikropłatności), lub sumiennie zaliczać kolejna wyścigi po kilka razy. Grafika jest dużo bardziej „okrągła” niż w pierwszej części i wygląda jak robiona w programie adobe flasz. Niestety jest to dla mnie minus, ponieważ znam sporo innych produkcji robionych w podobny sposób i zazwyczaj nie mają one najważniejszej cechy jaką jest grywalność. Żeby korzystać z wszystkich trybów gry niezbędne będzie połączenia z internetem. Bez niego możemy jedynie grać w adventure mode. Co trochę pojawiają nam się na ekranie reklamy. Gdyby były one jedynie jako wybór do zarabiania większej ilości monet, jestem gotów poprzeć takie starania twórców do sięgnięcia po zarobek. Niestety kolejne filmy pakują nam się na wyświetlacz co kilka wyścigów. Denerwuje.  I to mocno.

hill climb racing

hill climb racing

Zrzuty ekranu z aplikacji hill climb racing

Najlepsze wyścigi na androida?

Niestety gra, moim zdaniem, nie sprostała zadaniu i nie powtórzy wyniku swojego pierwowzoru. Jest dobra, ale nie rewelacyjna. Niby mamy to samo, samochodzik pokonujący trasy, jadąc w prawą stronę. Przy nakładach na grafikę i nowe tryby wyścigów twórcą uciekła grywalność. Gra raczej nie pozostanie na dłużej na moim telefonie, ale warto ja zainstalować i sprawdzić czy przypadnie Wam do gustu.

 

 

Grafika główna pochodzi ze strony youtube.com

 

Link do pobrania aplikacji Hill Climb Racing 2.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *