Homescapes – ogarniamy dom!

Homescapes

Homescapes – gra na urządzenia mobilne wydana przez studio Playrix Games. Na przygotowanych planszach staramy się ułożyć przynajmniej 3 klocki w jednym rzędzie. Tworzymy comba i przechodzimy kolejne poziomy przy okazji naprawiając nasz rodzinny dom.

Homescapes gra na komórki

W Homescapes mamy do czynienia z drugą częścią serii. Jej pierwowzorem był Gardenscapes gdzie pomagaliśmy głównemu bohaterowi o imieniu Austin w urządzaniu ogrodu. Tym razem powracamy do naszych rodziców i domu rodzinnego, który zastajemy w kompletnej ruinie. Rodzice myślą o jego sprzedaży, bo wydaje się być dla nich za duży. A co z tymi wspaniałymi wspomnieniami? Austin bierze się do ostrej pracy i nie spocznie do czasu, aż dom będzie odrestaurowany.

Homescapes jak grać?

Gra jest podzielona na dwa etapy. Jeden z nich to wątek fabularny, w którym staramy się pomóc przy odnowieniu budynku. Remontujemy kolejne pokoje i wchodzimy w interakcje z innymi postaciami. Najważniejsi są oczywiście nasi rodzice, którzy czym bardziej remontujemy dom, tym mniej chcą go sprzedawać. Bardzo fajnie wypada wewnętrzny komunikator na którym możemy sprawdzać niczym na fb ściany naszych znajomych z gry i zdjęcia jakie wrzucili. Wszystko okraszone jest sporą dawką humoru. Za każdym razem gdy wyposażamy pokoje w nowe meble mamy przed sobą trzy opcje do wyboru, pozwala to na własną aranżację i wcielenia się w postać  projektanta wnętrz. Najważniejsze jest jednak główna część gry, czyli samo układanie klocków w rzędzie. Nie mamy tutaj jednak specjalnych innowacyjnych rozwiązań. W 100% jest to typowy Candy Crush z combami i kilkoma ekranami gry. Nie jest to złe, ponieważ wszystko jest wykonane na wysokim poziomie i nie nudzi za szybko.

Homescapes

Homescapes

Zrzuty ekranu z aplikacji Homescapes

Homescapes poradnik

Przed rozgrywką możemy zdecydować z jakich ulepszeń chcemy skorzystać. Za każdym razem mamy dokładnie określony cel planszy jakim jest  np. zebranie 20 wisienek, czy pokrycie całej planszy trawą. Za wygraną otrzymujemy gwiazdki pozwalające na  upiększanie naszego domu oraz monety. Waluta przydaje nam się w chwili, gdy do przejścia planszy zabraknie kilku ruchów. Jeśli przegraliśmy możemy podejść do zadania ponownie tyle razy na ile starczy nam żyć. Regenerują się one z czasem. Jeśli jesteśmy niecierpliwi warto wysłać  za pomocą programu zapytanie do znajomych z facebooka, którzy kliknięciem zregenerują nasze serduszka.

Homescapes download

W trakcie gry nie będziemy musieli wykorzystywać połączenia internetowego, chyba  że zainteresują nas zakupy w aplikacji. Jest ona do pobrania za darmo, ale występują w niej mikropłatności. Wielu z użytkowników zainstalowało Homescapes ze względu na reklamy w innych aplikacjach. Studio Playrix Games wydało ogromne fundusze na działania marketingowe. Widać, że Homescapes nie stara się zarobić drobniaków i nie wstawia do swojego produktu żadnych obcych reklam. Liczą bardziej na zarobek ze wspomnianych wcześniej mikropłatności. Jak w większości gier typu ustaw 3 w linii grafika jest cukierkowa, wszystko jest bardzo okrągłe i przyjazne dla oka.

Homescapes

Zrzut ekranu z aplikacji Homescapes

Homescapes android

Playrix games stworzył dobry produkt, będącą typowym przedstawicielem swojego gatunku. Wątek fabularny jest dosyć ciekawy i sprawia sporo frajdy, śledzimy perypetie Austin z zainteresowaniem. Sama rozgrywka nie wnosi jednak za dużo świeżości i autorzy skorzystali z dosyć oklepanych wzorów. Na szczęście zrobili to bardzo dobrze i ogólne wrażenie z gry Homescapes jest pozytywne. Sprawdźcie sami i dajcie znać jakie mieliście wrażenia z rozgrywki!

Link do pobrania aplikacji Homescapes

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *