Kalendarz Miesiączkowy – wszystko pod kontrolą

kalendarz miesiączkowy

W życiu każdej z nas przychodzi moment, kiedy z jakiś względów chcemy kontrolować nasz cykl miesiączkowy. Do obserwacji cyklu wystarczy oczywiście zwykły kalendarz, ale dla naszej wygody i większej dokładności powstało wiele pomocnych narzędzi.

Dzięki tej konkretnej aplikacji, wypuszczonej przez SimpleInnovation , możemy obserwować cały cykl menstruacyjny, dni płodne itd – krótko mówiąc obserwować nasze ciało.

kalendarz miesiączkowy

Zrzut ekranu z aplikacji Kalendarz miesiączkowy

Jak prowadzić kalendarz miesiączkowy?

Kalendarz miesiączkowy nie wymaga rejestracji. Po zainstalowaniu odpowiadamy na pytania odnośnie długości naszego cyklu, krwawienia  i po chwili możemy już korzystać z aplikacji. Następnie pokazuje nam się widok miesięczny kalendarza. Według naszych danych zostają na nim zaznaczone spodziewane dni okresu i dni płodne. Stąd możemy przechodzić do poszczególnych dat, określać nasz nastrój i objawy, dopisywać dodatkowe informacje o swojej wadze, temperaturze, aktywności, stosunkach ‎seksualnych, lekarstwach. Fajna sprawa, możemy kontrolować, w jakie dni np. organizm zatrzymuje wodę albo czy na ból głowy ma wpływ to, w którym dniu cyklu jesteśmy. No i oczywiście wiem kiedy możemy spodziewać się „tych dni” więc nic nas nie zaskoczy 😉

Kalendarz miesiączkowy posiada również dodatkowe opcje jak np. możliwość dodania hasła do aplikacji, zapisania kopii zapasowej, wybór powiadomień m.in. o przyjmowaniu tabletek. Jeśli jesteśmy już przy powiadomieniach – aplikacja pozwala na generowanie przypomnień, możemy nawet wybrać ich styl. Czy mają być konkretne np. „Twój okres ma rozpocząć się w piątek”, lub dyskretne „ To już niedługo.”  Na pewno sprawdzi się to u zapominalskich i zabieganych. Kolejną fajną rzeczą jest skrócony widok ostatnich zapisanych cykli, czyli daty, długość, czas trwania okresu. Czasem lekarz pyta o kilka poprzednich miesięcy, także już nie musicie gorączkowo liczyć w pamięci ani wertować notatników.

kalendarz miesiączkowy

Zrzut ekranu z aplikacji Kalendarz miesiączkowy

Kalendarz miesiączkowy do pobrania za darmo?

Aplikacja kalendarz miesiączkowy jest bezpłatna. Za małą dopłatą istnieje możliwość wyłączenia reklam, które pojawiają się na dole ekranu. Nie są one jednak nachalne i nie przeszkadzają.  Do korzystania z Kalendarza nie potrzebujemy  połączenia z internetem.  Aplikacja jest utrzymana oczywiście w kobiecych kolorach, nie jest jednak przesłodzona ani pstrokata. Jest przejrzysta, prosta w obsłudze, intuicyjna, działa płynie.

Aplikacja idealna do kontrolowania regularności cyklu czy planowania ciąży. Pomocna zarówno do samodzielnego monitorowania, jak i przed wizytą u ginekologa. Łatwo znajdziemy informacje o długości naszych cykli, o samopoczuciu w konkretnym dniu cyklu itp. Śmiało możecie pokazywać Kalendarz swoim córkom czy młodszym siostrom – aplikacja ma dostępny tryb ograniczony, który ukrywa opcje związanych z owulacją oraz stosunkami seksualnymi. Także nie zgorszą się i nie będą zadawać [chyba ;)]  trudnych pytań.

kalendarz miesiączkowy

Zrzut ekranu z aplikacji Kalendarz miesiączkowy

Zdjęcie wyróżniające pochodzi ze strony play.google.com

 

Link do pobrania aplikacji Kalendarz miesiączkowy

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Wrzesień 5, 2017

    […] Bardzo pomocne narzędzie w kontrolowaniu tak ważnego cyklu kobiecego http://mojeaplikacje.pl/kalendarz-miesiaczkowy-kontrola/ […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *