Lab Escape! – uciekamy z laboratorium

Lab escape

 

Lab Escape! – gra zręcznościowa przygotowana przez Doomsday Studio gdzie wcielamy się w postać małego mutującego okazu, który przed chwilą wyrwał się z laboratorium. Jemy, rośniemy i niszczymy wszystko na swojej drodze!

Dziwna gra?

Twórcy często chcą przyciągnąć graczy wprowadzeniem innowacyjności. Czasem jest to nowy system walki, innym razem grafika przewyższająca pozostałę tytuły. Doomsday studio postanowiło wykorzystać istną wariację na temat laboratoryjnych badań i stworzyć grę co najmniej dziwną. Tego typu produkty oczywiście znajdują spore grono odbiorców, ale należy do nich podchodzić z przymrużeniem oka.

Lab Escape jak grać?

Naszą przygodę rozpoczynamy w szklanej kapsule. Ręka naszego stwórcy ląduje na wielkim czerwonym guziku, dzięki czemu wydostajemy się na światło dzienne i biegniemy w prawą stronę zjadając napotykanych przeciwników. Sterowanie jest bardzo proste, naciskając ekran nasz obiekt przesuwa się do góry, a jeśli przestaniemy to robić przesunie się dół. Spokojnie obsłużymy telefon jedną ręką. Naprzeciw nam stają ludzie, ale przedstawieni są oni w dosyć uproszczony sposób. Dla mnie osobiście przypominają one gąbki z rękami i nogami, które starają się uciekać jak najdalej od nas. Czym dalej biegniemy tym opór staje się silniejszy. Przeciwnicy używają kasków, tarcz, broni i zapór. Komicznie wygląda gąbka która trzyma na rękach inną gąbkę wyłącznie po to, aby użyć jej jako mięsa armatniego. Postać którą się poruszamy ma dwa wskaźniki: życia oraz ewolucji. Jeśli napełnimy ten drugi nasz mały mutant może dostać dodatkowe zdolności jak długi język wciągający wrogów na odległość, trzecie oko strzelające laserem lub drugie serce zapewniające dodatkowe życie. Wygląda to z jednej strony komicznie, a z drugiej dosyć strasznie kiedy przeciwnicy po uderzeniu rogiem sterczącym z naszej głowy rozpadają się po planszy na kawałki mięsa.

Lab escape

Lab escape

Zrzuty ekranu z aplikacji Lab escape!

Lab escape room

Oczywiście w czasie naszego morderczego biegu zdobywamy porozrzucane monety. Możemy nawet wyewoluować  specjalnym ogon z magnesem przyciągający złoto! To wszystko jest tak absurdalne, że aż ciężko to opisać… Wracając do tematu, zgromadzone monety oraz napotkane paczki możemy wymienić na bonusy. Nasz  eksperyment może na głowę założyć małego żółwia, który od początku biegu wzmocni jego wytrzymałość, albo rogi renifera zapewniające bonusy do życia. Te wszystkie nakrycia głowy za grosz nie pasują do naszego małego bohatera, ale podejrzewam, że taki miał być zamysł twórców. Dzięki skrzynkom możemy również otrzymać pojedyncze bonusy w każdym z biegów, jak  złota kaczka zwiększająca ilość zebranych monet czy laleczka voodo zwiększająca naszą żywotność.

Lab escape na komorke

Gra ma bardzo specyficzną grafikę, wyglądająca jak rysunek kredkami na kartce papieru. Jest bardzo miła dla oka i świetnie sprawdza się w tego typu pozycji. Do uruchomienia aplikacji nie jest wymagane połączenie internetowe. Reklamy występują, ale dosyć rzadko. Ewentualnie możemy je oglądać aby dostawać bonusy. Gra jest darmowa, występują w niej jedynie mikropłatności.

 

Lab escape

Lab escape

Zrzuty ekaranu z aplkacji Lab escape!

Lab escape apk

Lab escape jest dziwną i dosyć absurdalną grą. Objawia się to patrząc od samego pomysłu, po wykonanie, kończąc na grafice. Może nie jest to tytuł rewolucjonizujący rynek aplikacji na urządzenia mobilne, ale bardzo dobry zabijacz czasu. W sam raz na wyciągnięcie telefonu w autobusie i obsłużenie go jedną ręka do chwili wysiadki na kolejnym przystanku. Oczywiście mały uśmiech jest przy tym gwarantowany.

 

Link do pobrania aplikacji Lab escape!

Grafika główna pochodzi ze strony play.google.com

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Wrzesień 16, 2017

    […] miałem przyjemność recenzować grę Lab Escape! Łączy ją z Amateurs Surgeon 4 ogromna dawka występującego absurdu. Zgłaszają się do nas po […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *