Last Day On Earth: Survival – przetrwaj w świecie zombie

Last Day On Earth: Survival – gra MMORPG studia Kefir! osadzona w klimacie postapokaliptycznym gdzie panowanie nad światem przejęły hordy zombi. Nasze zadanie jest bardzo proste. Jako człowiek musimy walczyć i przetrwać.

Last Day On Earth: Survival jak grać?

Grę rozpoczynamy przy naszym rozbitym samochodzie gdzieś na bezdrożach. Mamy przy sobie podstawowe materiały oraz mały zapas jedzenia. Jeśli nie zabierzemy się do pracy za chwilę czeka nas zguba. Zdobywamy dostępne surowce jak drewno, kamień i skrawki metalu rozbudowując nasze schronienie. Wraz z rozwojem naszej postaci będziemy mogli zdobywać kolejne wynalazki, ułatwiające nam egzystencję. Prawdziwy survivalowiec nie może cały czas liczyć na zebrany łup. Z czasem będziemy zbierali nasiona i uprawiali pole, żeby zebrać  warzywa. Nie jest to Harvest Moon, w którym musieliśmy obrabiać każdy wolny kawałek ziemi. W grze Last Day On Earth: Survival proces ten jest zdecydowanie bardziej zautomatyzowany. Będziemy stawiali beczki zbierające deszczówkę, budowali piec do wytopu metali. W tej grze nie ma rzeczy niepotrzebnych. Prędzej czy później znaleziona śrubka znajdzie swoje zastosowanie. Musimy się też bronić przed hordą umarlaków, która raz na dobę będzie odwiedzała nasze gospodarstwo.

Podróżujemy po mapie

Nasza postać posiada trzy podstawowe potrzeby, które będziemy musieli zaspokoić. Jest to głód, pragnienie oraz punkty życia. Te ostatnie tracimy głównie w walce z umarlakami oraz innymi graczami. Jeśli na naszym poletku skończą się już zapasy będziemy musieli wybrać się w podróż do innych lokacji. Różnią się one od siebie poziomem trudności przeciwników oraz zasobami do zebrania. Na mapie znajdziemy również domy innych graczy. Możemy odwiedzić takie miejsce i podkradać znalezione tam materiały. Wiadomo, że nasze życie jest najważniejsze i żadni koledzy nie są nam potrzebni! Niestety jeśli ktoś zabezpieczył swoje zapasy w budynkach będziemy mieli do nich utrudniony dostęp. Możemy oczywiście wysadzić mury, ale zmarnujemy wtedy bardzo cenne materiały wybuchowe.

Last Day On Earth: Survival

Last Day On Earth: Survival

Zrzuty ekranu z aplikacji Last Day On Earth: Survival

Last Day On Earth: Survival Bunker Alpha Code i Chopper

Najciekawszymi lokacjami są na mapie tzw. bunkry do których, aby wejść potrzeba specjalnych kart. Czasami są one opuszczone, ale często zdarza się, że spotkamy tam kilkanaście atakujących nas zombie co stanowi spore wyzwanie. W pierwszym napotkanym bunkrze znajdujemy w środku właz do którego potrzebujemy kodu. Najgorsze, że twórcy gry jeszcze nikomu go nie podali!* Pokazuje to, że gra jest jeszcze nieukończona i wiele pomysłów będzie dopiero realizowanych.  Co jakiś czas na mapie pokazują się miejsca eventowe ograniczone czasowo. Są to skrzynki z zapasami zrzucane przez wojsko, rozbite samoloty czy obwoźni handlarze. Stanowią one świetną okazje do zdobycia bardzo rzadkich przedmiotów.  Do lokacji oddalonych od naszego domu będziemy potrzebowali pojazdów jak np. chopper. Składamy je ze znalezionych części, ale musimy się nad tym bardzo mocno napracować i jest to czasochłonne. Nic lekko nie przychodzi w świecie w którym żądzą zombiaki! Jeśli umrzemy to tracimy nasze przedmioty i jeśli chcemy je odzyskać musimy powrócić do naszego ciała. Jeśli wcześniej w domu nie zostawiliśmy sobie zapasowej broni i jedzenia, czeka nas spore wyzwanie.
[EDIT]: sprawa bunkra Alfa została zaktualizowana. Kod do jego otwarcia pojawia się co jakiś czas w komunikacie jaki możemy odebrać przez radio. Nie będę podawał tutaj tego, który mi wyskoczył ponieważ codziennie jest inny. Po otwarciu bunkra mamy 24 godziny na jego spenetrowanie, zanim ponownie ulegnie zamknięciu. 

Last Day On Earth: Survival MMORPG na komórkę

Gra do działania wymaga połączenia internetowego. Ostatecznie ma być to produkt MMO. Rozumiem, że jesteśmy zdani na siebie, ale na obecną chwilę trochę za mało jest interakcji z innymi graczami. Zazwyczaj polega ona na tym, że zbierając surowce atakuje nas randomowy gracz o dziwnym nicku (zapewne wygenerowanym automatycznie) i kierowany jest on przez program. Stanowi dla nas tylko dobry łup. Gra jest bezpłatne, ale występują w niej mikropłatności. Na szczęście i bez dokonywania zakupów nasza rozgrywka jest bardzo ciekawe, może jedynie trochę trudniejsza. Żadnych zewnętrznych reklam w grze nie zauważyłem.

Last Day On Earth: Survival

Last Day On Earth: Survival

Zrzuty ekranu z aplikacji Last Day On Earth: Survival

Survival gra na komórkę

Gra Last Day On Earth: Survival jest jedną z niewielu udanych pozycji oddających postapokaliptyczny survivalowy klimat. Wciąga i chcemy co chwila ulepszać nasz dom, zdobywać nowe umiejętności oraz zwiedzać kolejne terytoria. Nie jest to krótka opowieść w której po tygodniu grania mamy odblokowane już wszystkie gadżety. Myślę, że rozgrywka to co najmniej miesiąc sumiennego poświęcania czasu dla aplikacji. Czekam z niecierpliwością na kolejne aktualizacje gry i idące za tym ulepszenia gry.

 

Link do pobrania gry Last Day On Earth: Survival

Grafika główna pochodzi ze strony rexdl.com

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Korsarz napisał(a):

    U mnie pojawił się kod do bunkra alfa to 02199. Wszedłem do środka, ale nawet nie oczyściłem 1 piętra bo mnie pozabijali :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *