Marvel Contest of Champions – kosmiczna bijatyka

Marvel Contest of Champions

 

Marvel Contest of Champions – gra akcji od studia Kabam przygotowana na urządzenia mobilne, wykorzystująca znane uniwersum Marvela. Podczas czekających na nas wyzwań, dzięki mocy bohaterów, będziemy  starali się uratować świat przed superzłoczyńcami i ich niecnymi planami.

Marvel będący wydawnictwem komiksowym ma ostatnio spore przychody. Jego bohaterowie odnoszą duże sukcesy na ekranach sal kinowych, a my z chęcią patrzymy na przygody osób podsiadających nadprzyrodzone moce. W świecie gier wydawnictwo miało zawsze poważnego konkurenta w postaci DC Comics, które może pochwalić się kilkoma dobrymi tytułami jak np. seria Batmana. Bohaterowie Marvela nie mieli tyle szczęścia i najczęściej gry pojawiały się zaraz po premierach filmu, aby nieść się na fali chwilowej sławy. Co jakiś czas pojawiają się tytuły ponad to, jak recenzowany wcześniej Marvel Puzzle Quest, który będzie przez długi okres aplikacją ponadczasową. Taki sam sukces stara się osiągnąć Marvel Contest of Champions.

Marvel Contest of Champions jak grać

Głównym trybem rozgrywki jest Story Quest. Poznajemy w nim historię w której zostaliśmy przyzwani  przez Collektora, który prosi nas o pomoc w pokonaniu kolejnych złoczyńców. W tym trybie poruszamy się na kosmicznej mapie, której rozkład przypomina ten z Dragon Ball Z Dokkan Battle. Na drodze staną nam inni bohaterowie, których będziemy musieli pokonać w bezpośredniej walce. Do zebrania w nagrodę mamy skrzynie zawierające kryształy przyzwania i kryształy ISO-8 pomocne przy powerupowaniu naszego herosa. Poza trybem fabularnym mamy również dostęp do przygotowanych eventów i walki z innymi graczami podczas pojedynków w versus mode. Na koniec pozostają nam wyzwania wraz z kolegami z sojuszu.

Marvel Contest of Champions

Marvel Contest of Champions

Zrzuty ekranu z aplikacji Marvel Contest of Champions

Marvel Contest of Champions android na komórkę

W każdym z powyższych trybów ostatecznie przechodzimy do dobrze nam znanych bijatyk w starym stylu, czyli jeden na jednego odwróceni do siebie twarzami. Łomot w wykonaniu bohaterów wygląda dosyć efektownie. Minimalnie brakuje tu jednak finezji, ponieważ mamy dostęp jedynie do ciosów pięściami oraz blokowania. Na szczęście po każdym zadanym ataku, na dole ładuje się specjalny pasek. Zależnie od mocy naszej postaci ma on kilka poziomów, ale ostatecznie możemy liczyć na krótki, ale widowiskowy pokaz siły. Oczywiście przegrywa bohater, którego pasek zdrowia pierwszy spadnie do zera. Trzeba przyznać, że grywalnych postaci w grze jest sporo. Znajdziemy tutaj m.in. Spider Mana, Iron Mana, Wolverina, ale też mniej znanych polskim odbiorcom bohaterów jak Black Bolt czy Doctor Voodoo. Postacie co jakiś czas możemy powerupować zwiększając ich poziomy oraz posiadaną liczbę gwiazdek.

Marvel Contest of Champions

Zrzut ekranu z aplikacji Marvel Contest of Champions

Marvel Contest of Champions apk download

Gra Marvel Contest of Champions do działania będzie wymagała połączenia internetowego. Nie uświadczymy w niej żadnych zewnętrznych treści reklamowych. Na pochwałę zasługują bardzo dobre modele postaci, płynnie wykonujące wszystkie ruchy w walce. Można trochę popracować nad poziomem trudności rozgrywki, ponieważ jeśli tylko mamy postać na podobnym poziomie mocy co przeciwnik, taktyka oddania serii ciosów i natychmiastowego blokowania, pozwala praktycznie na zwycięstwo bez uszczerbku na zdrowiu. Tytuł do pobrania jest za darmo. Występują w nim mikropłatności pozwalające na nabycie waluty w grze.

Marvel Contest of Champions poradnik

Marvel Contest of Champions w swojej kategorii prezentuje się dosyć dobrze. Wydaje się być bardziej ułożonym tytułem niż Shadow Fight 3, pozwalając przy tym na krótszy oczekiwania na kolejne rozgrywki. Do tytułu, nawet po odstawieniu na kilka tygodni, można spokojnie wracać i ponownie pokonać kilku superzłoczyńców. Odkrywanie kolejnych znanych nam postaci z uniwersum również sprawia sporo frajdy. Tytuł dobry, ale to do graczy należy ostateczna ocena ile czasu Marvel Contest of Champions spędzi w pamięci naszych telefonów komórkowych.

Link do pobrania aplikacji Marvel Contest of Champions

Grafika główna pochodzi ze strony http://en.miui.com

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *