Milionerzy Quiz – droga do miliona

Milionerzy Quiz

Milionerzy Quiz – gra stworzona przez Red Block Studios na podstawie znanego programu telewizyjnego. We wciągającej rozgrywce musimy wybrać poprawne odpowiedzi, aby ostatecznie stać się tytułowym milionerem.

Program telewizyjny zza oceanu zawitał na naszych ekranach po raz pierwszy w polskim wydaniu w 1999r. Cieszył się dużą popularnością, szczególnie dzięki atmosferze jaka panowała w studiu. Przyciemnione światła, spokojna pulsująca w uszach muzyka i pytanie prowadzącego „czy to Twoja ostateczna odpowiedź?”.  Program znikał i pojawiał się na nowo odradzając się jak feniks. Za każdym razem  przykuwał do ekranu kolejne pokolenia ciekawych gry odbiorców.

Milionerzy quiz pytania

Bazując na tej popularności mieliśmy już kilka razy możliwość zmierzenia się z podobnymi wyzwaniami za pomocą telefonów komórkowych. Zasady są zawsze takie same. Przed nami 12 pytań do miliona. Czym dalej zajdziemy, tym większe kwoty wchodzą grę i stawiane są przed nami trudniejsze wyzwania. Baza pytań jest spora. Twórcy Milionerzy Quiz podają informację o tym, że znajdziemy ich aż 2400. Zapewnia to długą rozgrywkę, zanim zaczną się one powtarzać. Jest to częsta bolączka tego typu tytułów z czym problem na początku miało znane na naszym rynku Quizwanie. Na szczęście ten rodzaj niedogodności można szybko naprawić wypuszczając małą aktualizację. Pytania dotykają praktycznie każdej dziedziny. Aby dojść do miliona będzie nam potrzebna wiedza z zakresu polityki, geografii, sportu czy nawet polskich przysłów. Tutaj trzeba być istnym człowiekiem renesansu!

Milionerzy Quiz  Milionerzy Quiz

Zrzuty ekranu z aplikacji Milionerzy Quiz

Milionerzy quiz jak grać

Na szczęście w grze możemy liczyć na ułatwienia w postaci kół ratunkowych. Tak samo jak w telewizyjnej odsłonie mamy do dyspozycji 50 na 50 usuwające dwie błędne odpowiedzi, pytanie do publiczności i telefon do przyjaciela. Dwie ostatnie opcje są oczywiście generowane przez program i najczęściej wskazują dobre odpowiedzi, ale warto mieć do nich ograniczone zaufanie. W grze Milionerzy Quiz mamy możliwość zdobywania osiągnięć. Nie są one zbyt oryginalne, nic nie dają w samej rozgrywce, ale stanowią dodatek do całości. Możemy również  sprawdzić jaki najwyższy wynik osiągnęliśmy w dotychczasowych grach.

Milionerzy Quiz

Zrzut ekranu z aplikacji Milionerzy Quiz

Milionerzy quiz download

Do gry nie będziemy potrzebowali korzystania z połączenia internetowego. Mamy dostęp do wszystkich jej zasobów w trybie offline. Dużym plusem zauważalnym dla większości odbiorców jest stosunkowo mała ilość reklam. Pojawiają się co kilka rozgrywek, ale możemy zmniejszyć ich częstotliwość wyłączając transfer danych. Ciekawe jak jest z samą licencją od programu telewizyjnego milionerzy? Muzyka w aplikacji jest idealnym odzwierciedleniem oryginału i pojawia się w odpowiednich momentach. Grafiki zaś nie ma za dużo, ale w czasie rozgrywki widzimy w tle zdjęcie publiczności, które jest jednym słowem brzydkie. To jakby zblurowane sylwetki, ale nie zachęcają do częstego spoglądania w tą część ekranu.

Milionerzy quiz po polsku

Przeniesienia hitów z ekranów telewizorów na telefony komórkowe może wyjść różnie. Mieliśmy przykład średniego south park, ale też wspaniałe stranger things. Milionerzy quiz mimo prostoty i widocznego małego budżetu na wykonanie ma w sobie coś co ciężko kupić za pieniądze. Tą cechą jest ogromna grywalność. Jeśli tylko zastanawiamy się nad jakimś pytaniem zaraz zadajemy je przebywającemu obok znajomemu. Mimo braku trybu online, przechodzimy wtedy w cooperacyjną rozgrywkę dla kilku graczy. Daje nam to zdecydowanie lepsze możliwości  niż pojedynczy telefon do przyjaciela.

Link do pobrania aplikacji Milionerzy Quiz

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *