Minecraft: Story Mode – kolejna odsłona sześciennego świata

minecraft story mode

 

Minecraft czyli jedno z najpopularniejszych dzieł Markusa Perssona od kilku lat osiąga świetne wyniki sprzedażowe. Świat kwadratowych ludzików zainteresował miliony graczy na całym świecie, przyciągając szczególnie graczy młodszego pokolenia. Minecraft: story mode to stworzona przez Telltale Games na większość dostępnych platform gra przygodowa, w której kierujemy poczynaniami bohatera o imieniu Jessie i grupy jego przyjaciół, którzy aby ocalić świat, muszą odnaleźć pradawny Zakon.

minecraft story mode

Zrzut ekranu z z gry Minecraft: Story mode

O co chodzi w minecraft: story mode?

Gra oferuje nam kilka poziomów, w których niestety większość czasu spędzimy na oglądaniu nieco przydługim filmików.  Zagłębiają nas one w wątek fabularny. Mamy możliwość ingerencji w przygodę poprzez wybór odpowiednich linii dialogowych (ma to wpływ na późniejsze relacje z NPCami). Gra polega głównie na eksplorowaniu niedużego obszaru dostępnego w danym momencie i klikaniu w podświetlone miejsca, z którymi możemy wejść w interakcje. Nie jest to free mode gdzie przemierzamy wirtualne prerie i robimy co nam się podoba, ale nie taki był zamysł twórców. Jesteśmy prowadzeni jak po sznurku przez kolejne przygody grupy przyjaciół, co nie przeszkadza w dobrej rozgrywce. W grze nie obyło się bez akcentu walki z wirtualnymi przeciwnikami. Niestety ta forma rozgrywki występuje dosyć rzadko.

Minecraft o czym jest?

Fabuła opowiada bardzo ciekawą historię i jest pełna humoru spotykanego na każdym kroku. Przykładem może być najważniejszy towarzysz głównego bohatera o imieniu Ruben, który jest przemiłym czworonożnym zwierzakiem, a dokładnie bardzo ładną różową świnką. Gra przeznaczona jest głównie dla nastoletnich odbiorców, ale i Ci starsi znajdą mnóstwo frajdy w świecie klockowych postaci.

 

Minecraft: Story Mode

Zrzut ekranu z z gry Minecraft: Story mode

Jak zainstalować minecraft: story mode na telefon.

Minecraft: Story Mode nie wymaga połączenia z internetem. Jest to jej dużym plusem. Nie wymaga też rejestracji. Zaraz po ściągnięciu i zainstalowaniu aplikacji możemy bez przeszkód cieszyć się grą. Animacje działają bardzo płynnie. Nie musimy długo czekać na wczytywanie się kolejnych lokacji czy filmów. Minecraft story mode jest do pobrania ze sklepu Google Play gdzie dostajemy możliwość darmowego ściągnięcia gry, ale uwaga, mimo braku jakichkolwiek informacji jest to tylko wersja demonstracyjna zawierająca pierwszy epizod. Pozostałe 7 epizodów oczywiście możemy odblokować za odpowiednią dopłatą.

Jeśli jesteś fanem uniwersum Minecrafta i lubisz dobrą fabułę z dodatkiem humoru gra Minecraft: Story Mode jest dla Ciebie pozycją obowiązkową.

minecraft story mode

Zrzut ekranu z z gry Minecraft: Story mode

Zdjęcie główne zostało pobrane ze strony Wikipedia.org

 

Grę możecie ściągnąć ze strony Minecraft: story mode

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

  1. Wrzesień 1, 2017

    […] materiały video, dzięki którym dostajemy  bonusy w grze. Grafika przypomina świat podobny do Minecrafta. Składa się  on z wyraźnych pikseli, wszystko jest kanciaste, bez zaokrągleń. Do rozgrywki […]

  2. Październik 11, 2017

    […] mnie osobiście powala na kolana. Młodsi odbiorcy będą pewnie widzieli w tym sporo ze świata minecrafta, ale jednak wystające piksele to nie to samo. Gra jest swego rodzaju reklamą drugiego sezonu […]

  3. Październik 15, 2017

    […] na zróżnicowany poziom trudności. Pozostaje kwestia płatności, która jest podobna jak w Minecraft Story Mode, gdzie dochodzimy do pewnego momentu i się zacinamy. Taki zabieg może zadziałać dwojako i […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *