OLX od teraz królują zakupy po sąsiedzku

olx

OLX powstał jako strona internetowa pozwalająca na kupno, sprzedaż lub wymianę wszystkiego co posiadamy w naszym domu. Skierowana jest zarówno do użytkowników prywatnych, jak i firm prowadzących działalność. Teraz na naszych telefonach możemy skorzystać z aplikacji OLX pozwalający w sposób mobilny na dokonywanie transakcji.

OLX jak to działa? Jak kupować na OLX?

W zamyśle twórców, strona powstała aby można było w łatwy i szybki sposób kupić już niepotrzebne rzeczy od ludzi z okolicy. Z czasem jednak okazało się, że wiele osób jest w stanie zapłacić za przesyłkę z drugiego krańca Polski, ponieważ szukane przedmioty są trudno dostępne, czy wręcz unikatowe. Sposób działania aplikacji jest bardzo prosty. W pole wyszukiwania wpisujemy szukany przez nas przedmiot i program automatycznie pokazuje nam oferty z całego kraju. Dzięki filtrom możemy określić, z jakiej kategorii interesują nas przedmioty, w jakim przedziale cenowym chcemy sprawdzić oferty, czy w jakiej odległości od nas chcemy zobaczyć ogłoszenia. Wszystko jest bardzo intuicyjne i proste w obsłudze. Wybieramy interesującą nas ofertę i możemy skontaktować się ze sprzedawcą. Podstawową formą jest wiadomość poprzez portal OLX, ale przy większości ogłoszeń podany jest również numer telefonu.

olx

Zrzut ekranu z aplikacji OLX

OLX jak sprzedawać?

Ze sprzedażą za pomocą aplikacji sprawa jest równie prosta. Wybieramy w menu zakładkę „dodaj ogłoszenie” i postępujemy zgodnie z instrukcjami. Wybieramy region, kategorię oraz cenę za jaką chcemy sprzedać nasz towar. Warto zastanowić się nad zaznaczeniem opcji „do negocjacji. Dzięki niej kupujący będą wiedzieli, że mogą liczyć na kilka złotych upustu z naszej strony. Do każdego naszego ogłoszenia możemy również dodać zdjęcia sprzedawanej rzeczy.

OLX czy jest bezpłatne?

W większości przypadków korzystanie z portalu jest bezpłatne. O ile dodawanie ogłoszenia nic nas nie kosztuje, o tyle jego wyróżnienie już tak. Wyróżnienie pozwala na to by nasza oferta znajdowała się na górze wyników wyszukiwania i była lepiej widoczna dla potencjalnego nabywcy. Dodatkowo od niedawna, portal pobiera opłaty za sprzedaż przedmiotów o dużej wartości, jak samochody czy mieszkania. Cena ta jest ustalana zależnie od kwoty i trzeba ją opłacić przed wystawieniem ogłoszenia. Na szczęście nie są to kwoty, które przyprawią nas o zawrót głowy, a raczej kilkanaście złotych dzięki którym możemy liczyć na dobrą reklamę naszych przedmiotów na sprzedaż. Oczywiście pobranie aplikacji na telefon jest darmowe i nie występują w niej żadne reklamy.

olxolx

Zrzuty ekranu z aplikacji OLX

OLX czy Allegro?

Witryna wyrosła na jeden z najczęściej wybieranych portali sprzedażowych, gdzie w szybki sposób możemy dokonać internetowych zakupów. Skupia się głównie na indywidualnych sprzedawcach, dzięki czemu ma potencjalnie większą liczbę pojedynczych odbiorców niż inne portale tego typu. Na obecną chwilę sprawdza się świetnie i nadal się rozwija, pozwalając na tanie zakupy w wirtualnym świecie.

Zdjęcie wyróżniające pobrane ze strony  https://play.google.com

 

Link do ściągnięcia aplikacji OLX

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Maj 9, 2017

    […] ofert. Oczywiście jeśli chcemy możemy szukać również ogłoszeń po sąsiedzku jak w portalu OLX, ale tutaj niestety nie znajdziemy, aż tak szerokiej […]

  2. Maj 16, 2017

    […] Otomoto należy do grupy Allegro, mamy możliwość wystawienia ogłoszenia również na portalu OLX w przystępnej cenie. Określamy długość wyświetlania oraz opcje dodatkowe jak wyróżnienie na […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *