Onet – wiadomości z całego świata

onet

Onet – aplikacja należąca do grupy Onet SA jest zbiorem najważniejszych informacji z kraju i ze świata. Przygotowane wiadomości pozwolą być na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami, które znajdują się na portalu internetowym

Onet co to jest?

Strona powstała w 1996r i świetnie sprawdziła się jako witryna dostarczająca informacje. Wiele osób zakładało za pośrednictwem portalu swoje pierwsze skrzynki pocztowe czy używało czatu. Teraz mamy możliwość skorzystania z aplikacji mobilnej na naszych komórkach. Znajdziemy w niej kategorie podobne do tych w odpowiedniku strony internetowej. Wiadomości, sport, biznes, programy, życie gwiazd i inne. Przedstawione informacje przybierają formę artykułów lub materiałów wideo. Możemy liczyć na najnowsze wiadomości, które są zmieniane w ciągu dnia kilkukrotnie. Program pozwala również, na przeskoczenie przy pomocy menu do innych aplikacji grupy: pogoda, sympatia, jak dojade, czy skrzynki pocztowej. Treści artykułów są najczęściej dosyć krótkie, z galeriami zdjęć. Oczywiście nie będę mówił o samej treści, wszystko zależy od redaktora który artykuł stworzył.

onet                      onet

Zrzuty ekranu z aplikacji Onet.

 

Onet dla komórek

Pierwsze co rzuca nam się w oczy to ilość reklam. Znajdują się one w każdym artykule. Nie są uciążliwe, ale będziemy musieli oderwać na chwilę wzrok od czytanego tekstu. Wszystko działa bardzo płynnie, bez zacięć. Materiały video standardowo odtwarzają się automatycznie, ale możemy zmienić tę opcję w ustawieniach. Możemy również ustawić przyjście powiadomień na nasze telefony komórkowe, aby na bieżąco dostawać zamieszczane tam informacje. Rejestracja nie jest wymagana przy korzystaniu z aplikacji. Oczywiście, żeby pobrać nowe artykuły z serwera, będziemy musieli mieć włączony transfer danych internetowych.

Onet czy WP?

Program spełnia swoje zadanie, jakim jest dostarczanie najnowszych informacji z kraju i ze świata. Możemy liczyć na bardzo sprawne działanie, i aktualizacje wydarzeń kilka razy dziennie. Swobodnie przeskakujemy do innych aplikacji grupy (Sympatia, Poczta itp.)  i nie musimy wychodzić, do ekranu głównego naszej komórki. Mimo sporej ilości reklam, produkt bardzo dobry i przydatny na urządzeniach przenośnych.

 

onet

Zrzut ekranu z aplikacji Onet.

Grafika główna pochodzi ze strony eurosport.onet.pl

 

Link do pobrania aplikacji Onet.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Antuan napisał(a):

    Dobra aplikacja mam ją praktycznie od początku na telefonie. Właściwie nie używam już strony internetowej na komputerze tylko widze wszystko na telefonie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *