Open fm – internetowe radio w komórce

Open fm – aplikacja na urządzenia mobilne od grupy Wirtualna Polska Sp. Z o.o. pozwalające na słuchanie przygotowanych tematycznie grup utworów za pomocą połączenia internetowego. Program wykorzystuje transfer danych, więc możemy z niego korzystać nawet w miejscach gdzie nie dochodzi sygnał fal radiowych.

Co leci w Open fm? Dla androida

Program pozwala na wysłuchanie przygotowanych przez redaktorów playlist utworów podzielonych według kategorii. Te dzielimy na główne i bardziej szczegółowe. Wybierając z menu po lewej stronie jedną z zakładek np. Sport, zobaczymy kanały związane z tym tematem: trening, cardio, fitness czy muzyka motywacyjna. Świetny sposób na wybór utworów, jeśli sami nie stworzyliśmy sobie listy np. na Youtube. Po wybraniu interesującego nas kanału naciskamy trójkąt ‚play’ i muzyka zacznie się odtwarzać. W czasie odsłuchiwania możemy swobodnie przemieszczać się po aplikacji, ekran wybranego kanału zminimalizuje się i będzie widoczny na dole ekranu, wraz z informacją o słuchanym  w tej chwili utworze.  Przesuwając w trakcie odtwarzania palcem po ekranie w lewo lub prawo, możemy przechodzić do kolejnych kanałów radiowych. Przy naciśnięciu guzika odtwarzania czy zastopowania utworów, występuje niestety małe opóźnienie, ale nie jest to duży problem.

open fm

open fm

Zrzuty ekranu z aplikacji Open fm

Open fm jak znaleźć piosenkę?

Nasze ulubione kanały możemy oznaczyć gwiazdką, dzięki której po włączeniu aplikacji będziemy mieli do nich ułatwiony dostęp. Program używa tych samych playlist co wersja z przeglądarek internetowych. Słuchając utworu na aplikacji komórkowej, możemy ją wyłączyć i skorzystać z komputera do odsłuchania tego samego utworu. Wybierając dany kanał mamy możliwość zobaczenia, jakie trzy utwory będą następnie grane. Nie ma niestety możliwości sprawdzenia. jaki utwór odtwarzany był przed godziną. Bardzo ciekawie w aplikacji działa wyszukiwarka. Oczywiście możemy poszukać interesującego nas kanału, ale to nie wszystko. Jeśli interesuje nas konkretna piosenka, pokaże nam się za jaki czas będzie ona odtwarzana i na jakim kanale. Jeśli obecnie nie znajduje się ona na playliście, dostaniemy podpowiedź na jakim kanale była ona najczęściej odtwarzana.
open fm

Zrzut ekranu z aplikacji Open fm

Jak pobrać open fm na telefon? Czy open fm pobiera dużo internetu?

Aplikacja do pobrania jest z różnych źródeł, ale jak zawsze zachęcamy do skorzystania z tych najbezpieczniejszych, jak google play. Nie zajmuje zbyt wiele miejsca w pamięci telefonu. Co do transmisji danych, oczywiście, będziemy musieli z niej skorzystać. Twórcy zapewniają, że dzięki technologii strumieniowania, nie zużyjemy zbyt wiele transferu. Niestety użytkownicy skarżyli się, że o ile samo odtwarzanie muzyki to kilkanaście megabajtów na godzinę, to już reklamy w formie video potrafią nadszarpnąć nasze zasoby. Producent zapewnił, że pracują nad przygotowywaniem takich materiałów reklamowych, tylko dla osób korzystających z połączenia Wi-Fi.

Open fm czy jest płatne?

Aplikacja oczywiście jest darmowa, nie występują w niej żadne mikropłatności. Open fm jest bardzo prostym narzędziem, dzięki któremu możemy posłuchać przygotowanych playlist z muzyką. Wykorzystywany transfer internetowy, oszczędzi nam podłączania słuchawek i słuchania wiadomości w standardowej stacji radiowej.

 

Grafika główna pochodzi ze strony http://download.komputerswiat.pl

 

Link do pobrania aplikacji Open FM.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Jankek napisał(a):

    Ja np sprawdzam co leci w Open FM tutaj https://malopolskie-media.info/playlista.html 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *