Otomoto – kieszonkowa giełda pojazdów

 

otomoto

Otomoto-  należący do grupy Allegro portal dla osób mających zamiar kupić lub sprzedać w najbliższym czasie swój pojazd. Znajdziemy tutaj samochody i motocykle ze wszystkich zakątków naszego kraju.

Co to jest Otomoto, jak wystawić ogłoszenie?

Aplikacja pozwala na zakup lub sprzedaż każdego pojazdu silnikowego. Mamy tutaj możliwość przeszukania w kategoriach samochodów osobowych, ciężarowych, dostawczych, budowlanych, motocykli, maszyn rolniczych oraz przyczep. Jest tego sporo, ale dzięki prostej wyszukiwarce znajdującej się na stronie główne aplikacji łatwo możemy doprecyzować nasze wymagania. Wpisujemy interesująca nas markę, typ, rocznik, pojemność silnika, cenę itp. Na dole znajduje się przycisk, na którym na bieżąco wyświetla się ilość dostępnych pojazdów. Oczywiście nie musimy ograniczać się tylko do roli kupującego. W menu znajdujemy opcję „dodaj ogłoszenie”. Określamy dane techniczne pojazdu, dodajemy kilka zdjęć i oczywiście musimy dokonać płatności za wystawienie naszego mobilu. Dzięki temu, że portal należy do grupy Allegro, mamy możliwość wystawienia ogłoszenia również na stronach OLX w przystępnej cenie. Określamy długość wyświetlania oraz opcje dodatkowe jak wyróżnienie na górze strony. Sama płatności możemy dokonać poprzez payu, płacę z Allegro oraz za pomocą SMS. Uwaga, zależnie od wybrania formy płatności będziemy mieli do zapłaty różne kwoty!

 

otomoto                                        otomoto

Zrzuty ekranu z aplikacji Otomoto

Otomoto do pobrania

Nasze ogłoszenia pojawiają się w serwisie i od samego początku możemy liczyć na kontakt zainteresowanych za pośrednictwem wiadomości email. Podanie numeru telefonu oraz rejestracja nie są obowiązkowe, ale zdecydowanie ułatwiają obsługę naszych ogłoszeń. Z tego co zauważyłem, w portalu nie wyświetlają się inne zewnętrzne reklamy. Oczywiście aplikacja do pobrania jest ze sklepu Google Play. Wszystko działa bardzo płynnie i drobne zawieszenia związane są z wyszukiwaniem ogłoszeń, ale nie stanowi to dużego problemu. Aplikacja do działania wymaga połączenia internetowego, ponieważ dane pobierane są również ze strony internetowej Otomoto.

Konkurencja dla Otomoto.

Aplikacja, i co za tym idzie strona internetowa, na chwilę obecną nie mają zbyt wielkiej konkurencji. Ponieważ znajduje się w grupie allegro sporo portali aukcyjnych należy do tej samej drużyny i zarabia na konto swoich właścicieli. Na szczęście cenę pojazdów sugeruje rynek związany z popytem na konkretny model, a aplikacja tylko ułatwia nam dostęp do najlepszych ofert.

otomoto                                     otomoto

Zrzuty ekranu z aplikacji otomoto

Grafika główna pochodzi ze strony biznes.otomoto.pl

 

Link do pobrania aplikacji Otomoto.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *