Państwa Miasta – pamiętasz grę ze szkolnej ławki?

Państwa Miasta

 

Państwa Miasta – gra na urządzenia mobilne przygotowana prze Simplicity Games bazujące na popularnej kiedyś grze słownej o tym samym tytule. Sprawdź jaką wiedzę posiadasz i czy szybko umiesz skojarzyć imię lub państwo znając tylko jego pierwszą literę!

Kiedy przychodziły szczególnie przykre jesienne dni i za oknem padał deszcz, dzieciaki lubiły wymyślać różnego rodzaju gry. Jedni lubili bawić się w domu w chowanego inni grali w statki. Ogromną frajdę czerpało się również z gry Państwa miasta, która bawiła graczy, potrafiła ich skłócić (nie ma takiego czegoś jak Szikago!), ale ostatecznie pozwalała na naukę nowych słów związanych z anatomią czy geografią. To głównie dzięki przekazowi niosącemu za sobą wiedzę, w grę często włączali się rodzice, którzy mogli przekazać w ten sposób sporo informacji do głów swoich pociech.

Państwa Miasta zasady

W grze Państwa Miasta będziemy mogli przypomnieć sobie wszystkie wspomnienia związane z naszymi młodzieńczymi latami i to za sprawą telefonów komórkowych. Niestety długopis i karta przechodzą do lamusa J W grze mamy dostępne dwa tryby rozgrywki czyli przygodę w której przemierzamy mapę świata w trybie solowym, oraz rywalizację pozwalającą na wyzwanie z innymi graczami w trybie online. Na obecną chwilę w drugiej opcji mamy możliwość skorzystania z szybkiej gry, gdzie dobieranych jest 7 innych żywych przeciwników lub opcja „gracze w pobliżu” dzięki której możemy zmierzyć się z naszymi znajomymi siedzącymi obok. W trakcie przygotowania jest możliwość rozgrywki ze znajomymi z portalu facebook.

Państwa Miasta

Państwa Miasta

Zrzuty ekranu z aplikacji Państwa Miasta

Państwa Miasta jak grać

Niezależnie od wybranego przez nas trybu zasady rozgrywki są takie same. Na ekranie pojawia się wielkie koło z wypisanymi alfabetem oraz strzałką, którą musimy zakręcić. W ten sposób dowiemy się jaka będzie pierwsza litera dla słów które stworzymy. Program oczekuje od nas odpowiedzi z równych dziedzin. Musimy znać tytułowe państwa oraz miasta, ale również imiona, nazwy zwierząt, aktorów roślin czy pierwiastków. O ile liter w alfabecie nie ma za dużo, o tyle odpowiedzi jest już całkiem sporo. Oznacza to, że ich baza powinna być przeogromna i tutaj pojawiają się pierwsze widoczne problemy. Jeśli nawet jesteśmy pewni odpowiedzi, może się ona wyświetlić jako błędna. Twórcy na szczęście dali nam możliwość dodania do bazy danych naszych propozycji i w przyszłości możliwe będzie jej wykorzystanie. Poczekać należy oczywiście do kolejnej aktualizacji. Za poprawne odpowiedzi otrzymujemy punkty, które pozwalają nam na pokonanie przeciwników. Możemy również za odpowiednią liczbę zdobytych monet skorzystać z jednorazowych podpowiedzi.

Państwa Miasta

Państwa Miasta

Zrzuty ekranu z aplikacji Państwa Miasta

Państwa Miasta poradnik

Aplikacja Państwa Miasta jest w fazie testów, ponieważ z taką liczba błędów nikt nie jest w stanie nam wmówić, iż jest to produkt finalny. Nie mówię tutaj o bazie odpowiedzi, która może być stale powiększana, tylko o samym programie. Do działania wymaga on połączenia internetowego, ale często serwery są niedostępne. Gra potrafi co chwilę crashować w środku rozgrywki i wyrzucić nas do ekranu głównego telefonu wyłączając aplikację. Rozumiem gdyby to był early acces, ale twórcy nie pokusili się o taki zabieg, więc mogą liczyć tylko na gromy od użytkowników. Po rozgrywkach widoczne będą treści reklamowe, których możemy się pozbyć za opłatą. Graficznie program przypomina mi niedawno recenzowane Fortuna na okrągło, czyli przyjemnie narysowany kolorowy i prosty świat.

Państwa Miasta gra online

Przewiduje, że Państwa Miasta odniosą ogromny sukces na naszym rynku. Zazwyczaj sprawdzone pomysły na grę z rzeczywistości, przynoszą podobne doznania na telefonach komórkowych. Prostota tego produktu jest jego ogromnym atutem i tak jak Piknik Słowo jest skierowana praktycznie do każdego odbiorcy. Jeśli twórcy tylko jeszcze mocniej przysiądą do gry i naprawią błędy, mamy murowany hit do którego gracze będą powracali z uśmiechem na ustach.

 

Link do pobrania aplikacji Państwa Miasta

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *