Piknik słowo – znajdź pasujący wyraz

piknik słowo

Piknik słowo –gra logiczna przygotowana przez APNAX Games, w której bawimy się łącząc litery w wyrazy. Odkrywaj kolejne poziomy i rozwiązuj coraz trudniejsze łamigłówki, aby stać się mistrzem słowotwórstwa.

Piknik słowo gra

APNAX Games tworząc Piknik słowo skorzystał z dosyć prostego pomysłu na grę. Gra logiczna oparta na alfabecie i słowniku języka polskiego jest produktem dobrym właściwie dla każdego użytkownika. Po włączeniu aplikacji na naszym ekranie w dolnej części ukazuje się kilka liter. W górnej części są miejsca na słowa, które możemy z nich ułożyć. Mamy możliwość sprawdzenia z ilu liter składa się oczekiwane przez program rozwiązanie. Przeciągamy palcem po ekranie zaznaczając kolejne litery i jeśli odpowiedź jest prawidłowa, rozwiązanie wyświetla się na tablicy. Jeśli brakuje nam pomysłu na kolejne wyrazy, czas na przycisk szuflującego nasze litery. Może ułożone w innej kolejności pozwolą na szybsze odkrycie pożądanych słów? Za każdy poziom, który przejdziemy otrzymujemy monety stanowiące walutę w grze. Możemy przeznaczyć je na podpowiedzi, które wskażą nam pierwsze litery wyrazów, których jeszcze nie mamy. Ten zabieg jest bardzo pomocny, ale niestety bardzo drogi, ponieważ kosztuje nas, aż 100 monet. Walutę zdobywamy również dzięki daily bonusowi w postaci szansy zakręcenia kołem. W razie problemów z hasłem możemy poprosić o pomoc znajomych z facebooka.

piknik słowo

piknik słowo

Zrzuty ekranu z aplikacji Piknik słowo

Piknik słowo litery

Twórcy piknik słowo w opisie gry udostępnili ciekawy tekst „W tej bardzo zabawnej grze słownej”… Nie wiem co autorzy mieli na myśli, ale ja przy Piknik słowo nawet nie wygiąłem ust w kierunku uśmiechu. Ta gra w żadnym stopniu nie jest zabawna. Lepszym słowem określającym ten tytuł będzie  „frustrująca”, szczególnie na wyższych levelach. Tu nawet nie chodzi o poziom trudności, bo np. zastosowano zabieg w którym słowa są coraz bardziej wyszukane, zawierają zapożyczenia. Wyobraźcie sobie sytuację w której macie 6 liter i jedno słowo trzyliterowe do ułożenia.  W głowie świta pomysł, przeciągacie palcem po ekranie bo wiecie, że takie słowo istnieje w słowniku języka polskiego.  Wynik? Niestety to nie ten wyraz, który akurat w głowie miał twórca, próbuj dalej. Przypomina mi to trochę klucz odpowiedzi do matury, czyli zabójstwo kreatywności. Próbujesz odgadnąć co autor miał na myśli piąty, dziesiąty, dwudziesty raz. Wyłączasz aplikacje, bo po co się denerwować. Następnego dnia znowu odpalasz Piknik, patrzysz się tępo w litery i nic. Przeciągasz palcem po kolejnych literach i wcale nie czujesz, że jesteś bliżej rozwiązania. Oczywiście przed każdym wyłączeniem w amoku jeździsz palcem po ekranie na chybił trafił, może jakimś cudem ułożysz pożądane słowo. Równie dobrze zamiast liter, mogłyby w tym miejscu być cyfry, a Ty musisz się domyśleć potrzebnego kodu.

Piknik słowo odpowiedzi

Szukasz odpowiedzi w internecie? Twórcy pomyśleli o tym i co jakiś czas aktualizują aplikacje zmieniając litery i hasła. Po kilku dniach prób udaje się dokonać niemożliwego, słowo pasuje. Oczywiście nie masz uśmiechu na twarzy, nie chwalisz się znajomym jak trudne wyzwanie pokonałeś w życiu. Co najwyżej krótko zaklniesz i przechodzisz do następnego levela, a wiemy co Cię tam czeka… Czy nie można trochę z tym powalczyć? A może twórcy wpadną na pomysł wyszukania np. 10 słów i układasz co CI się podoba, byle zgadzała się ilość? Ta frustracja jednak w jakiś sposób wciąga i chcemy walczyć z tym programikiem dalej. Ta gra ma też plus w postaci obsługiwania 18 języków. Levele w każdym z nich są liczone osobno, co daje szanse na dodatkowe złoto. Uczymy się też języków obcych co niesie ze sobą wartości edukacyjne programu. Dzięki łączeniu z Facebookiem, wciągamy do gry znajomych, którzy starają się pomagać nam w rozwiązywaniu łamigłówek.

piknik słowo

Zrzut ekranu z aplikacji piknik słowo

Piknik słowo za darmo

Aplikacja jest darmowa, występują w niej jedynie mikropłatności, za które możemy zdobywać monety. Do działania nie będziemy potrzebowali połączenia internetowego. Polecam wręcz wyłączenie go, dzięki czemu nie będziemy musieli oglądać wyświetlanych treści reklamowych. Gra jest prosta pod względem graficznym, ale wygląda to bardzo estetycznie i miło dla oka.

Piknik słowo gra na komórkę

Piknik Słowo jest typową grą, która potrafi zajść za skórę. Możemy się na nią wkurzać, rzucać ze złości telefonem, ale ostatecznie wracamy, bo nie można się tak łatwo poddawać. Prosty mechanizm ludzki zmusza nas do kolejnych poziomów bo chcemy pokazać, że umiemy więcej. Nie jestem do końca przekonany co do dobrej zabawy przy tym produkcie, ale zapewniam, że jeśli zainstalujecie go na swojej komórce trudno będzie Wam się oderwać od ekranu.

 

Link do pobrania aplikacji Piknik słowo

 

Grafika główna jest zrzutem ekranu z aplikacji Piknik słowo

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

  1. Malkowska napisał(a):

    Wspaniała gra

  1. Listopad 23, 2017

    […] Jeśli sprostaliśmy zadaniu pojawia się na twarzy uśmiech. Gra nie denerwuje tak bardzo jak Piknik słowo i można spokojnie potraktować ją jako odstresowywacz.  Jeśli mamy tylko czas na oglądanie […]

  2. Październik 12, 2018

    […] doznania na telefonach komórkowych. Prostota tego produktu jest jego ogromnym atutem i tak jak Piknik Słowo jest skierowana praktycznie do każdego odbiorcy. Jeśli twórcy tylko jeszcze mocniej przysiądą […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *