Pokemon go jak łapać pokemony?

jak łapać pokemony

Jak łapać pokemony?

Pokemon go produkt firmy Niantic zrewolucjonizował świat  urządzeń mobilnych w świecie gier z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej. W tym świecie obok nas łapiemy różnego rodzaju stworki, które możemy kolekcjonować, lub nawet używać do walki na stadionach. Ten krótki poradnik powstał właśnie po to, aby ułatwić przyszłym trenerom łapanie pokemonów.

Najpierw musimy takiego stworka poszukać, poruszając się oczywiście w realnym świecie. Kiedy już na niego natrafimy powinien on ukazać się w zasięgu naszego radaru. Pozostaje nam kliknąć na jego ikonkę, a wtedy pokemon pokaże się przed nami. Jeśli nasz telefon posiada żyroskop, możemy zauważyć pokemona za pomocą naszej kamery. Daje to zabawny efekt kiedy jesteśmy np. w kuchni, a stworek siedzi sobie spokojnie na naszym zlewie i czeka na złapanie.

jak łapać pokemony jak łapać pokemony

Zrzuty ekranu z aplikacji pokemon go

Czego użyć do złapania pokemona?

W zależności od tego jak silny jest pokemon (czyli jak wysokie ma CP) musimy zastanowić się czego użyć do jego złapania. Wraz ze wzrostem naszych postępów w grze i nabijaniem kolejnych leveli będzie posiadali coraz więcej opcji do wykorzystania. Pierwsza z nich to wybór pokeballa, czyli „piłki” w która łapiemy i przechowujemy nasze pokemony. Na chwilę obecną mamy ich 3 rodzaje: Poke ball najsłabszy, Great Ball dający nam trochę większą szansę oraz Ultra Ball. Jeśli zależy nam na pokemonie, lub jest on bardzo silny używamy tego ostatniego, ale uwaga, jest on dosyć rzadko spotykany w pokestopach i trudno będzie uzupełnić jego braki, więc musimy używać go dosyć oszczędnie .

jak łapać pokemony

Zrzut ekranu z aplikacji pokemon go

Aby zwiększyć nasze szanse możemy również użyć jedzenia dla pokemona tzw. Berry. Tak samo jak pokeballi są ich trzy rodzaje, ale każdy z nich daje inne działanie.

Razz Berry – dzięki niemu łatwiej złapać pokemona, zwiększa naszą szansę.

Nanab Berry – używamy go jeśli chcemy aby pokemon, którego chcemy złapać przestał się ruszać, ułatwi to trafienie w niego pokeballem.

Pinap Berry – jeśli podamy go pokemonowi i go złapiemy uzyskamy większą liczbę candy, pomocnych przy późniejszych ewolucjach pokemonów.

jak łapać pokemony

Zrzut ekranu z aplikacji pokemon go

Czy warto podkręcać pokeballa?

Jeśli ustaliliśmy już jakim pokeballem rzucimy i jakie berry damy mu do zjedzenie pozostaje nam schwytanie pokemona. Naciskamy na naszym pokeballu, przeciągamy palcem w górę ekranu i puszczamy w odpowiednim momencie tak, żeby trafić w środek stworka. Jeśli jesteśmy wprawionymi trenerami warto spróbować „podkręcić” pokeballa poprzez wykonywanie kolistych ruchów w trakcie rzucania. Pozwoli to nie tylko na zwiększenie prawdopodobieństwa złapania stworka, ale jeśli zakończymy wszystko sukcesem otrzymamy dodatkowe punkty doświadczenia.  Jeśli wszystko wykonaliśmy według instrukcji powinniśmy cieszyć się kolejnym pokemonem w naszej kolekcji. Mam nadzieję, że przybliżyłem odpowiedź na nurtujące pytanie jak łapać pokemony i teraz możecie ruszać na podbój gymów.

jak łapać pokemony

Zrzut ekranu z aplikacji pokemon go

Obraz wyróżniający pobrany ze strony www.pokemongo.com

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Czerwiec 22, 2017

    […] i walka nim, ale w dosyć nietypowy sposób. Nie będziemy tutaj jak w innych grach z serii pokemon wybierali odpowiedniego zwierzaka, żeby pozbawić przeciwnika punktów życia. Teraz najważniejsze […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *