Pokemon Go – gra która zrewolucjonizowała komórkowy świat?

pokemon go

 

Pokemony ukazały się światu w 1996r jako gra na konsole Game Boy. W naszym kraju cieszyła się dużą popularność kilka lat później za sprawą anime wyświetlanego w telewizji. Mimo, że zdobyła rzesze wiernych fanów, seria została lekko zapomniana, a świat Asha Ketchum’a istniał głównie w pamięci już dorosłych ludzi. Dziś to uniwersum powraca w nowej odsłonie jaką jest gra Pokemon Go wydana przez Niantic Labs.

Firma wzorowała się na swoim wcześniejszym produkcie na urządzenia mobilne jakim była gra Ingrees wykorzystująca rzeczywistą mapę otoczenia do walki pomiędzy graczami o terytoria. Jeśli ktoś pamięta telewizyjny hit, wie że pokemony to zdecydowanie lżejszy klimat gdzie kolorowe stworki walczą o to, aby trenerzy zostali mistrzami ligi Pokemon.

pokemon go

Zrzut ekranu z aplikacji Pokemon Go

Pokemon Go jak wcześniej wspomnieliśmy wykorzystuje „rozszerzoną rzeczywistość” i w tym kryje się jej fenomen. Koniec z przesiadywaniem na kanapie i spokojnym stukaniem w ekran telefonu. Teraz musisz wstać, wyjść na świeże powietrze i szukać kolorowych stworków w swojej miejscowości! Pomysł świetny, ale niestety każdy z nas słyszał o przypadkach nieuważnych graczy, którzy nie skupiali się dostatecznie na drodze patrząc w ekran niesionego przed sobą telefonu, co doprowadzało do tragedii. Zebrane pokemony ewoluują i stają się silniejsze dzięki czemu możemy mierzyć się z innymi wirtualnymi graczami na tzw. stadionach. Niestety nie jest to walka twarzą w twarz, a jedynie dosyć toporne klikanie na obrazku przeciwnego stworka, ale za wygraną możemy przejąć obiekt i odebrać zasłużone monety. Pomagają one w dalszym rozwoju naszych podopiecznych, ale jak wiadomo, pokemon go nie powstało w celach charytatywnych i tą samą walutę możemy zakupić w przygotowanym sklepie za prawdziwe pieniądze.

pokemon goZrzut ekranu z aplikacji Pokemon Go

Dlaczego pokemon go nie działa?

Gra długi czas walczyła z serią bugów i oszustów, którzy wykorzystując fly gps, zdobywali przewagę nad uczciwymi graczami. Częste błędy serwerów spowalniających działanie gry, czy wręcz niemożliwość zalogowania mogła psuć czerpanie przyjemności z rozgrywki. Na szczęście Niantic rozwija i ciągle aktualizuje swoje dzieło. Dla graczy przygotowywane są okolicznościowe eventy i różne atrakcje pozwalające na zebranie trudno spotykanych pokemonów. Jeśli zastanawiacie się dlaczego pokemon go nie działa i macie problemy z grą nie zawsze wina leży po Waszej stronie. Możliwe, że w aktualnej chwili serwery niantic sa przepełnione. Warto sprawdzić czy macie aktualną wersję aplikacji, ponieważ jest ona dosyć często aktualizowana.

 

Pokemon go bez logowania? Jak założyć konto?

Do gry niezbędne niestety będzie zarejestrowanie się w bazie danych niantic, ale jest to prosta procedura, wykorzystująca konto gmail lub poketrainer. Wystarczy skonfigurować swój telefon z kontem microsoftu i już możemy cieszyć się z gry. Musicie uważać, żeby na jednym urządzeniu nie używać 2 kont pokemon, ponieważ firma niantic ma prawo takie konta zablokować. Wtedy nie pozostaje nam nic innego, jak gra od nowa i skorzystanie ze strony www.poketreiner.com, która pozwala na darmową  rejestrację w świecie gry, bez konieczności zakładania skrzynki Gmail.

Kiedy pokemon go na windows?

Niestety firma Niantic nie przewiduje wydania gry na urządzenia obsługujące oprogramowanie windows. Pozostaje nam zakup sprzętu posiadającego system iOS lub Android z minimalną wersją KitKat 4.4

 

Podsumowując, gra prezentuje pewien powiew świeżości i zmusza do większej interakcji z otoczeniem. Mimo serii problemów technicznych, rozwijany produkt będzie stawał się coraz lepszy i przyciągnie jeszcze większą rzeszę fanów. Kto z nas nie chciałby zostać mistrzem pokemon?

pokemon goZrzut ekranu z aplikacji Pokemon Go

Obrazek główny pobrany ze strony www.pokemongo.com

 

Grę Pokemon Go możemy ściągnąć ze sklepu google play: Pokemon Go

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

  1. Arekkkk napisał(a):

    Ciągle w to gram i biegam po mieście! super sprawa

  1. Czerwiec 30, 2017

    […] humans albo evolved. Świat gry przypomina połączenia tematyki produktów Niantic czyli Ingress i Pokemon Go. Dodatkowo dochodzi nam aspekt strzelanki i muszę przyznać, że wygląda on na filmach bardzo […]

  2. Listopad 10, 2017

    […] odpowiedzialna za stworzenie jednej z najpopularniejszych gier poprzedniego roku jak był Pokemon Go poinformowała o pracach nad nowym projektem. Będzie on związanym z popularną seria książek o […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *