Pokemon: Magikarp Jump – kolejna odsłona Pokemonów

pokemon magikarp jump

 

Pokemon: Magikarp Jump – gra na urządzenia mobilne od The Pokemon Company, opowiadająca o karierze trenera jednego z najbardziej rozpoznawalnych pokemonów, czyli Magikarpa. Czas sprawdzić czy posiadamy odpowiednie umiejętności, aby nasza rybka wywalczyła tytuł mistrza ligi.

Magikarp jak trenować

Motywem przewodnim gry jest trenowanie naszego pokemona i walka nim, ale w dosyć nietypowy sposób. Nie będziemy tutaj jak w innych grach z serii pokemon wybierali odpowiedniego zwierzaka, żeby pozbawić przeciwnika punktów życia. Teraz najważniejsze jest, żeby nasz magikarp… skoczył jak najwyżej! Aby osiągnąć najlepsze wyniki będziemy musieli karmić naszego pokemona, trenować go w dwóch konkurencjach i dekorować jego staw (basen?). Magikarp z czasem będzie zdobywał kolejne levele i rósł. Niestety ,każdy z nich ma swoje ograniczenia i po pewnym czasie będziemy  musieli złowić inną rybę. Różnią się one nie tylko siłą, ale i ubarwieniem.

pokemon magikarp jump

Zrzut ekranu z aplikacji Pokemon: Magikarp Jump

Magikarp pokemon

Pierwsze co przyciąga wzrok to ładna grafika, przypominająca tą z gier na Game Boy Advance. Wszystko jest w jasnych ciepłych barwach. Muzyka też trochę przypomina konsolową, ale akurat to nie jest duży plus, bo wszystkie dźwięki wypadają dosyć słabo. Gra do ściągnięcia jest za damo i nie trzeba będzie się rejestrować. Oczywiście, będziemy mogli dokonać zakupu przedmiotów za pomocą mikropłatności, ale można zaopatrzyć się w klejnociki, udostępniając swoje osiągnięcia na facebooku.

Skakanie Magikarpiem

Mimo tego, że produkt wyszedł od bardzo dobrego i doświadczonego producenta to niestety sama grywalność i fabuła są bardzo słabe. Można co prawda odnaleźć w tym dozę humoru, bo mały chłopczyk idący z rybą pod pachą wygląda dosyć komicznie, ale nie daje to zbyt dużo głębi fabularnej. Po kilku wytrenowanych rybach już za bardzo nie mamy co robić, rozgrywka, najprościej mówiąc, staje się nudna. Trochę przypomina mi to inną znaną grę „Pou” gdzie bez większego sensu karmi się żyjątko i powtarza się codziennie tą czynność chyba jedynie z przyzwyczajenia. Pou miał jednak jeden bardzo ważny atut, jakim były minigry, a tych nie uświadczymy w Pokemon: Magikarp Jump. Wynika z tego, że gra jest przeznaczona głównie dla młodszych graczy.

 pokemon magikarp jump

pokemon magikarp jump

Zrzuty ekranu z aplikacji Pokemon: Magikarp Jump

Pokemon na androida

Podsumowując gra Pokemon: Magikarp Jump jest co najmniej produktem średnim. Ładna grafika i tematyka nie załatwiają sprawy i po paru minutach grania nudzi nas przeklikiwanie kolejnych ekranów. Możemy zdobywać achievementy i czekać na ewolucję w gyaradosa, ale nic więcej aplikacja nie mam nam do zaoferowania. Miło widzieć kolejny produkt, gdzie głównymi bohaterami są postacie świata pokemon, ale tym razem chyba nie udało się stworzyć dobrego produktu.

 

Grafika główna pochodzi ze strony pokemon.com

 

Link do pobrania aplikacji Pokemon Magikarp Jump

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Arekkkk napisał(a):

    Mi się gra nawet podoba. Magikarp z czasem dostaje jakieś nowe treningi, owoce do akwarium. Wkurza tylko, że czasem jak możesz podjąc decyzje to Ci może go zabic! bo jakis pidgeotto go zabiera xD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *