Quiz House – pojedynek na wiedzę

Quiz House

Quiz House – aplikacja na urządzenia  mobilne przygotowana przez twórców programu Matura to Bzdura, w której możemy zmierzyć się z innymi graczami w quizach zawierających pytania z różnych dziedzin. W pojedynkach będziemy mieli możliwość odpowiedzi na 6 kolejno zadanych pytań, które wskażą gracza z większą wiedzę.

Program Matura to Bzdura stworzony został przez 3 studentów 2010r. Ukazywał on jak na pytania dotyczące podstawowej wiedzy odpowiadają przypadkowi przechodnie. Jak widać edukacja  była dla twórców bardzo ważnym czynnikiem napędowym i wpadli na pomysł stworzenia aplikacji, w której będziemy mogli porównać posiadaną przez siebie wiedzę z innymi graczami.

Quiz House poradnik

Po włączeniu aplikacji mamy możliwość sprawdzenia jak wiele kategorii quizów przygotowali dla nas twórcy. Na obecną chwile jest ich niemal 90, ale widzimy, że za chwilę pojawią się kolejne! Wiedza, którą możemy przetestować w aplikacji jest bardzo szeroka. Znajdziemy ogólne dziedziny jak „Co to za zwierzę?”, „II Wojna Światowa” czy „Wiedza Szkolna”, ale jeśli zejdziemy trochę niżej w tabelce, będziemy mieli możliwość sprawdzenia jakie pytania znajdują się w kategorii „The Walking Dead” -znanego serialu telewizyjnego lub „Harry Potter” dotyczących znajomości życia książkowego czarodzieja, czy anime ,,Naruto„. Naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie i z chęcią sprawdzi ile pamięta z danej dziedziny. Istnieje również kategoria „Wszystko” gdzie staniemy przed zadaniem odpowiedzi na pytania wymieszana spośród pozostałych kategorii. Szanse w tych starciach są zazwyczaj bardzo wyrównane bo wiadomo, że nie każdy z jednej strony będzie znał wzory chemiczne pierwiastków, a przy kolejnym pytaniu bez problemu określi jakiego typu pokemonem jest Pikachu.

Quiz House

Quiz House

Zrzuty ekranu z aplikacji Quiz House

Quiz House jak grać

Gra jest ciągle rozwijana i twórcy liczą na naszą pomoc. Do każdej z kategorii możemy dodawać swoje pytania, które będą sprawdzane przed administrację i akceptowane. Sami gracze podpowiadają jakiego rodzaju dziedzin jeszcze brakuje w Quiz House. Program jest bardzo rozbudowany i mimo dużej liczby aktywnych graczy, pojawia się pewien problem. W większość kategorii będziemy musieli grać sami i próżno możemy oczekiwać na przeciwnika w trybie online. Wyjątkiem jest oczywiście „Wszystko” gdzie trafia ostatecznie każdy zbłąkany player. W grze dostępne są trzy tryby rozgrywki, które różnią się jedynie formą rywalizacji. Do wyzwania możemy podejść z  randomowym przeciwnikiem wybranym przez aplikację. Drugą możliwością jest potyczka z ze znajomym, który posiada na swoim telefonie zainstalowaną aplikację Quiz House. W momencie gdy nie mamy ochoty na rywalizację z innymi graczami, mamy możliwość solowego sprawdzenia swojej wiedzy.

Quiz House pytania

Każdy tryb gry składa się z 6 pytań, na które musimy odpowiedzieć w ograniczonym czasie.  Aby otrzymać punkt wskazujemy jeden z czterech kafelków zawierający prawidłową odpowiedź. Bardzo często będziemy musieli strzelać i trzeba przyznać, że ta odrobina szaleństwa przynosi dużo satysfakcji. Jeśli mierzyliśmy się z innymi przeciwnikami w trybie online, po odpowiedzi na pytania wyświetlony zostaje ostateczny wynik. Gracz który zdobył większą ilość punktów wygrywa rozgrywkę. Nasze prawidłowe odpowiedzi sumują się i zdobywamy dzięki nim kolejne poziomy w aplikacji. Program pokazuje również w naszym profilu statystykę dotychczasowych pojedynków oraz rankingi.

Quiz House

Quiz House

Zrzuty ekranu z aplikacji Quiz House

Quiz House za darmo

Gra Quiz House od początku wymaga od nas rejestracji. Wykorzystuje do tego profil facebookowy lub konto google. Będziemy musieli się również przygotować na ciągle włączony transfer danych, ponieważ aplikacja pobiera pytania i łączy nas z innymi graczami za pomocą serwera online. W grze występuje niestety spora ilość reklam. Pojawiają się one po zakończeniu każdej rozgrywki i potrafią trwać nawet 30 sekund. Uciążliwości tej możemy się pozbyć poprzez wykupienie wersji premium produktu. Jest to jedyny wydatek, który może nas czekać, ponieważ pozostałe zasoby aplikacji są darmowe.

Quiz House download

Quiz House dobrze wpasował się w lukę jaką pozostawiło na rynku Quizwanie w tej kategorii gier. Do tego baza pytań jest dużo większa i nadal dynamicznie się rozwija dzięki aktywnym użytkownikom. Warto pomyśleć o kolejnych krokach w aplikacji jak odblokowywanie osiągnięć i grupy, dzięki czemu nabierzemy kolejnych powodów do częstszego korzystania z aplikacji. Podsumowując kawał dobrze wykonanej roboty!

Link do pobrania aplikacji Quiz House

Grafika główna pochodzi ze strony AppNaz.com

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *