Rock Hero 2 – łap za gryf!

Rock Hero 2

 

Rock Hero 2 – gra wydana przez studio Play 365 w której musimy poradzić sobie z przygotowanymi utworami za pomocą gitary elektrycznej. Pędzimy wzdłuż gryfu, aby zdobywać punkty i monety.

Rock Hero 2 co to jest?

Po odpaleniu aplikacji naszym oczom ukazuje się ekran startowy Rock Hero 2 i przepiękny napis „the game starts after the ads”. Jak mówią tak robią i jeśli mamy włączone połączenie internetowe czeka nas 30 sekund reklamy, której nie mamy możliwości skrócić. Można powiedzieć piękny początek. Jeśli już przebrnęliśmy do głównego menu i chcemy wreszcie zagrać, wybieramy tryb klasyczny gdzie przygotowano dla nas 15 utworów, lub tryb lokalny w którym za podkład posłuży muzyka z naszego telefonu. Wyzwania podejmujemy w 3 trybach trudności, oraz z określoną prędkością. Nie uświadczymy w przygotowanych utworach znanego klasycznego rocka słyszanego w radiu. Są to autorskie utworu raczej niskiego polotu skomponowane na potrzeby gry.

Rock Hero 2

Rock Hero 2

Zrzuty ekranu z aplikacji Rock Hero 2

Rock Hero 2 jak grać?

Po rozpoczęciu rozgrywki pojawi się przed nami znany motyw gryfu gitary ze strunami oraz trzema przyciskami. Następnie co jakiś czas widoczne będą zbliżające się guziki. Musimy je zgrać w taki sposób, aby zsynchronizowały się z naszymi przyciskami na gitarze. Nie róbcie tego przypadkiem na słuch, ponieważ utwór w tle żyje najczęściej własnym życiem i nie ma nic wspólnego z wyświetlaną treścią. Czasem zadanie jest utrudnione ponieważ musimy przytrzymać guzik, lub bez odrywania palca od ekranu przesunąć go w inne miejsce. Jeśli zbyt wiele razy pomylimy się przy wyborze guzika następuje GAME OVER. Program daje nam ostatnią szanse zmartwychwstania na gryfie za jedyne 10 monet. Oczywiście przy okazji na dole ekranu wyświetli nam się reklama. W chwili ukończenia piosenki możemy liczyć na podliczenie naszych statystyk i zdobycie gwiazdek za wspaniałe wykonanie.

Rock Hero 2

Rock Hero 2

Zrzuty ekranu z aplikacji Rock Hero 2

Rock Hero 2 za darmo

W grze występuje ogromna ilość reklam. Od wejścia w aplikację widzimy kolejne zachęty do zakupu innych programów. Rozumiem, że programiści też są ludźmi i muszą coś jeść, ale to przechodzi wszelkie pojęcie… Jeśli mamy wyłączone połączenie internetowe możemy liczyć na nieco mniejszą ilość reklam, których program nie będzie mógł pobrać z serwera. Oczywiście możemy dokonać mikropłatności i za kwotę 1,99zł i wtedy będziemy mogli cieszyć się wyłącznie grą. O ile w trybie classic muzyka zgrywa się mniej więcej z wyświetlaną treścią, to w trybie local mamy kompletny chaos. Niech się dzieje wola nieba, przyciski sobie, muzyka sobie. Dobrze, że aplikacja jest darmowa.

Rock Hero 2 czy Guitar Hero?

Rock Hero 2 jest produktem straszliwie nastawionym na tani zysk. Rozgrywka jest prosta i nie przynosi żadnej satysfakcji. Minimum wkładu programistów doprowadził do mojej kompletnej niechęci do tego produktu mimo, że jestem wielkim fanem produkcji typu Guitar Hero. Już samo łapanie w reklamy przy starcie aplikacji jest poniżej pasa, tego jeszcze nie było… Tragedia. W tematyce dźwięku znajdziecie mnóstwo innych, zdecydowanie lepszych gier w tym recenzowane wcześniej Dancing Lane.

 

Link do pobrania aplikacji Rock Hero 2

 

Grafika główna pochodzi ze strony youtube.com

 

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Wrzesień 29, 2017

    […] wcześniej mieliście okazję czytać przygotowaną przez zespół mojeaplikacje.pl recenzję Rock Hero 2, to wiecie, że gry muzyczne są dla nas wyjątkowe. Mamy wobec nich spore oczekiwania i liczymy na […]

  2. Listopad 2, 2017

    […] kilka sekund. Twórcy Geostorm chyba skumali się z wydawcami strasznego paszkwila jakim był Rock Hero 2 i wieżą w moc reklamy. Gra jest tak obrzydliwie naszpikowana tymi treściami, że aż odechciewa […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *