Roll the Ball – łamigłówka dla każdego

Roll the Ball – gra na urządzenia mobilne sprzedawana przez studio BitMango w której rozwiązujemy przygotowane łamigłówki za pomocą przesuwania po ekranie klocków. Musimy na tyle sprytnie ułożyć planszę, aby kulka przetoczyła się od startu do mety.

Łamigłówki na urządzenia mobilne są zazwyczaj dosyć uniwersalnymi produktami dla odbiorców. Nie zawierają przemocy, mają stopniowany poziom trudności i pomagają w rozwijaniu naszego umysły. Roll the Ball na pewno ma wszystkie te cechy i w ten produkt zagrywać się mogą zarówno młodzi użytkownicy telefonów, jak i starzy wyjadacze.

Roll the Ball poradnik

Gra na chwilę obecną oferuje nam 4 tryby rozgrywki. W każdym z nich mamy do przeprowadzenia kulkę od startu do mety. Podstawowym trybem jest  Classic Mode w którym nasze punkty zaliczane są za jak najmniejszą liczbę ruchów. W kolejnym Star Mode, może przesuwać klocki na ekranie do woli. Najważniejsze jest zaś to, aby specjalne kwadraty zawierające gwiazdki znalazły się na naszym torze, po którym będzie turlała się na koniec kulka. W Moving Mode dochodzi nam ograniczenie czasowe. Nasza kulka startuje od samego początku, chodź dosyć powolnie. W jak najmniejszej liczbie ruchów musimy doprowadzić ją do mety. Ostatnim dostępnym trybem jest Rotation Mode. Czas mamy nieograniczony i do tego niektóre z klocków na planszy możemy obracać. Dostępne jest również rozgrywka online z innymi przeciwnikami, gdzie toczymy potyczki w 3 grach spośród wcześniej wymienionych trybów single player.

Zrzut ekranu z aplikacji Roll the Ball

Roll the Ball jak grać?

W każdym z trybów jest od groma poziomów co uważam za ogromny plus tego tytułu. Jeśli tylko za szybko nam się nie znudzi, możemy liczyć na setki przygotowanych przez twórców plansz. Przejdźmy zatem do samej rozgrywki, które przynosi najwięcej rozrywki. Na początku widzimy planszę o wymiarach 4 x 4 na którym mamy porozrzucane nasze klocki. Wraz z przechodzeniem kolejnych poziomów, pole na którym toczy się rozgrywka sukcesywnie się zwiększa, tak aby jeszcze bardziej utrudnić grę. Na planszy mamy sztywno określony start oraz metę. Mogą pojawiać się również inne „przyspawane” metalowe klocki, których nie możemy ruszyć z miejsca. Dla nas przeznaczono obiekty drewniane, które możemy przesuwać w puste miejsca. Jak wspominałem w trybie Rotation mamy również możliwość obracania niektórymi z nich. Jeśli nasz tunel prowadzi od startu do mety widzimy jak kulka swobodnie po nim jedzie i pozostaje czas na podsumowanie naszego wysiłku za pomocą gwiazdek. Świetnym rozwiązaniem jest to, że często mamy kilka możliwości ułożenia naszego węża. W ten sposób możemy powrócić do poziomu i próbować rozwiązać łamigłówkę w inny sposób.

Roll the Ball

Zrzut ekranu z aplikacji Roll the Ball

Roll the Ball apk download free

Gra Roll the Ball jest do pobrania za darmo. Występują w niej jedynie mikropłatności za które możemy kupować podpowiedzi, lub wyłączyć treści reklamowe. O ile pierwsza opcja jest tylko ułatwieniem w grze, o tyle nad druga warto się zastanowić. Wszystko to dlatego, że w Roll the Ball jest mnóstwo reklam. Są wciśnięte w pasek na dole ekranu, a dodatkowo co dwie plansze musimy obejrzeć 30 sekundowy materiał. Sporo tego. Pomaga wyłączenie internetu w telefonie, ale niestety wtedy nie mamy możliwości gry w trybie multiplayer.

Roll the Ball online

Roll the Ball to przyjemny tytuł. Siadamy, przesuwamy palcem po ekranie i kombinujemy jak by tu zrobić, żeby ta piłka ostatecznie wylądowała na mecie. Jeśli sprostaliśmy zadaniu pojawia się na twarzy uśmiech. Gra nie denerwuje tak bardzo jak Piknik słowo i można spokojnie potraktować ją jako odstresowywacz.  Jeśli mamy tylko czas na oglądanie reklam, jest to tytuł dobry dla każdego fana łamigłówek na urządzenia mobilne.

 

Link do pobrania aplikacji Roll the Ball 

Grafika główna jest zrzutem ekranu z aplikacji Roll the Ball

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *