Rossmann – mobilne zakupy w drogerii

rossman

 

Rossmann PL jest nowym narzędziem słynnych drogerii na terenie całego kraju, które ma za zadanie ułatwić nam kupno produktów oraz zapoznać nas z aktualnymi promocjami. Zdania w internecie na temat apki są podzielone, ale i my pozwoliliśmy sobie na wzięcie jej pod lupę.

 

Rossmann co w promocji? Jak założyć kartę Rossmann?

Aplikacja pomaga klientom na wielu płaszczyznach. Początkowo myślałem, że będzie wyświetlało nam się kilka kuponów i heja – czekamy z niecierpliwością na następna. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, gdy okazało się, że jednak to coś więcej. Aplikacja to katalog tysięcy produktów dostępnych w sklepach stacjonarnych. Możemy odszukać je wpisując nazwę w okno wyszukiwarki lub zeskanować kod z posiadanej już rzeczy, za pomocą obiektywu naszego aparatu. Oczywiście możemy jeszcze skorzystać z posortowania produktów w kategorie jak kosmetyki do pielęgnacji rąk, makijaż czy żywność dla dzieci. Następnie wybieramy interesującą nas pozycje i widzimy pełen opis wraz ze zdjęciem, składem, zastosowaniem, ostrzeżeniami dotyczącymi bezpieczeństwa oraz adresem producenta. Dostępne są również oceny i opinie wcześniejszych użytkowników. Jednym słowem wow! Bardzo duża ilość informacji tworzy z tego programu już nie tylko przeciętną aplikację, a bardziej cały portal.

rossmann rossmann

Zrzuty ekranu z aplikacji Rossmann PL

 

Jak kupować w Rossmannie?

Od samego początku jesteśmy zachęcani do dołączenia do klubu Rossmann dzięki któremu, możemy liczyć na specjalne zniżki i kupony. Aby skorzystać z promocji wystarczy pokazać swoją kartę przy kasie. Członkowie klubu mogą liczyć na 20% zniżkę przy wywołaniu zdjęć za pomocą automatu w sklepach stacjonarnych. W aplikacji przygotowano dla nas menu, w którym możemy wybrać aktualne promocje oraz premiery produktów. Dostępne są również tzw. Inspiracje czyli artykuły na temat stosowania odpowiednich kosmetyków. Program pozwala na dokonywanie zakupów przez internet wszystkich produktów dostępnych na naszym ekranie telefonu komórkowego. Odbywa się to w standardowy sposób, czyli dodajemy rzeczy do naszego koszyka, po czym przechodzimy do zakładki kasa. Mamy do wyboru kilka opcji dostawy, z darmowym rozwiązaniem w postaci odbioru przesyłki w jednej ze stacjonarnych drogerii. Możemy dokonać płatności online przed zakupem, lub  w kasie przy odbiorze zamówionego towaru.

rossmann

Zrzut ekranu z aplikacji Rossmann PL

 

Rossmann dla dzieci i dla mam.

Obok podstawowego klubu aplikacja zachęca do dołączeniu do programu Rossnę, gdzie możemy liczyć na specjalne oferty zniżkowe na produkty dla matek i dzieci . Rabaty zwiększają się wraz z zakupem towarów. Firma zapewnia o tym, że dołączając do klubu „wspieramy lokalne organizacje dobroczynne”, ale nigdzie nie znalazłem informacji w jaki sposób odbywają się takie praktyki. Pomocną rzeczą jest też wyszukanie na mapie wszystkich sklepów stacjonarnych, gdzie podane mamy ich adresy oraz godziny otwarcia.

 

Dlaczego Rossmann?

Program na naszych urządzeniach mobilnych działa bardzo sprawnie. Nic się nie zacina, nie ma problemów wyrzucania do pulpitu. Aplikacja do działania wymaga połączenia internetowego. Rejestracja nie jest wymagana, ale jak wcześniej wspominałem warto to zrobić z uwagi na dostępne promocje. Nie zauważyłem żadnych reklam zewnętrznych podczas użytkowania. Co do szaty graficznej, ciężko jej cokolwiek zarzucić. Jest prosta i przejrzysta. Czytając opinie użytkowników, wcześniejsze wersje posiadały „listy zakupów”, dzięki którym mogliśmy zaznaczyć jakie produkty będziemy chcieli kupić będąc w sklepie stacjonarnym. Obecnie nie mamy takiej możliwości, ale skoro aplikacja się rozwija, może twórcy usłyszą wołania konsumentów i ją przywrócą?

 

Sklep jakich mało czyli Rossmann.

Aplikacja Rossmann bardzo przyjemnie mnie zaskoczyła. Usłyszałem o niej od jednej z ekspedientek w sklepie i zaciekawił mnie ten produkt. Coraz więcej firm dokłada do wcześniej używanych kart z promocjami aplikacje na urządzenia mobilne, czego przykładem są też stacje Orlen z programem Vitay. W Rossmanie dochodzi nam jeszcze praktycznie cały sklep internetowy, gdzie zamawiamy produkty online. Lista zakupów była pewnie miłym dodatkiem, ale i bez niej aplikacja spełnia w 120% swoje zadanie

rossmann

Zrzut ekranu z aplikacji Rossmann PL

Zdjęcie główne pochodzi ze strony http://atrium-felicity.pl

 

Link do pobrania aplikacji Rossmann.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *