Shadow Fight 3 – mroczna bijatyka na telefon

Shadow Fight 3

Shadow Fight 3 – gra z kategorii RPG/bijatyka na urządzenia mobilne przygotowane przez studio Nekki. W 3 odsłonie serii walczymy z kolejnymi przeciwnikami, rozwijamy posiadany sprzęt i mroczne umiejętności.

Bijatyki na telefony komórkowe nie mają zbyt dobrej sławy. Było już parę propozycji, ale żadna z nich nie odniosła większego  sukcesu. Nawet takie serie jak Dragon Ball starały się podchodzić do tematu naokoło, dając nam co najwyżej logiczną rozgrywkę w której automatyczne comba ciosów były poprzedzone wcześniejszym strącaniem kulek. Pierwsze dwie odsłony Shadow Fight odstawały od reszty, głównie dzięki dobrej linii fabularnej i specyficznej komiksowej grafice. Jak w tym wszystkim wypada 3 część tytułu?

Shadow Fight 3 bijatyka na komórkę

Po włączeniu aplikacji w menu głównym na samym środków widzimy trójwymiarowy obraz naszego bohatera. Jest bardzo szczegółowo wykonany i wraz z upływem czasu oraz zdobywaniem kolejnych przedmiotów, będzie się prezentował coraz okazalej. Dostępnymi trybami gry jest mapa misji głównych, pobocznych, trening oraz pojedynek. Nie do końca wiem po co twórcy zrobili dwa oddzielne przyciski w menu do questów ponieważ niezależnie czy będą one głównymi lub pobocznymi wątkami i tak zawsze trafiamy na tą samą mapę. W trybie Duel program wylosuje dla nas walkę z wrogiem o podobnej sile. W treningu mamy możliwość wypróbowania kombinacji ciosów na nieśmiertelnym przeciwników.

Shadow Fight 3

Zrzut ekranu z aplikacji Shadow Fight 3

Shadow Fight 3 jak grać?

W każdym z trybów gry ostatecznie chodzi o walkę. Odbywa się ona jak w klasycznych bijatykach pomiędzy dwoma wrogami odwróconymi do gracza bokiem, dzięki czemu widzimy ich profil. W porównaniu z wcześniejszymi  odsłonami gry, nasz bohater nie jest już tak bardzo „shadow”. Tym razem to pełny kolorów, trójwymiarowy model postaci. Bohaterowie obracają się, machają dzierżonymi broniami i używają ciemnych mocy, aby pokonać przeciwnika. Wszystko wygląda naturalnie i dosyć realistycznie. Ciosy krytyczne i te wycelowane w głowę są dodatkowo punktowane. Ostatecznym celem jest klasycznie zbicie paska życia wroga do zera. Nasza taktyka walki zależy w znacznej mierze od dzierżonej przez nas broni. Lanca utrzymamy przeciwnika na odległość, zaś dwa topory zapewnią szybkie ciosy na krótszy dystans. Jeśli dostaniemy naprawdę solidny cios istnieje możliwość, że zostaniemy rozbrojeni. Pozostaje nam wtedy walka wręcz, która jest niemniej efektowna. Za wygrane pojedynki otrzymujemy karty z wyposażeniem oraz zdolnościami.

Shadow Fight 3

Shadow Fight 3

Zrzuty ekranu z aplikacji Shadow Fight 3

Shadow Fight 3 za darmo

Gra Shadow Fight 3 jest do pobrania za darmo. Występują w niej mikropłatności , za które możemy nabyć kolejne paczki kartami. Do samej gry nie jest wymagane połączenie internetowe. Będziemy musieli z niego skorzystać w chwili otwarcia lub chęci nabycia nowych paczek. To co wyróżnia tytuł to spory poziom trudności, więc musimy psychicznie nastawić się na dużą liczbę powtórzeń kolejnych walk. Grafika w porównaniu z wcześniejszymi wersami jest dużo lepsza, trójwymiarowe modele świetnie się poruszają, a animacje naszych mocy są dopracowane. Co prawda zdarzyły się lekkie przycięcia aplikacji, ale nie sprawiały problemów w rozgrywce.

Shadow Fight 3 download

Shadow Fight 3 to dobrze zrobiona bijatyka na urządzenia mobilne. Twórcy chcieli wyciągnąć wnioski z wcześniejszych części i postanowili ulepszyć produkt szczególnie pod względem graficznym. Udało się to w stu procentach, ale zapomnieli przy tym o podstawach, które wcześniej przyciągnęły graczy do tego tytułu. Była to dosyć ciekawa fabuła i sporo grywalności. Tym razem nie uświadczymy tych elementów i gra staje się po kilku rozgrywkach dość monotonna, nasza postać rozwija się baaaardzo wolno. Cóż, pozostaje nam cieszyć się z pięknie wyświetlanych animacji.

 

Link do pobrania aplikacji Shadow Fight 3

Grafika główna jest zrzutem ekranu z aplikacji Shadow Fight 3

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *