Ski Jump – skoki narciarskie na komórkę

Ski Jump

Ski Jump – aplikacja sportowa na urządzenia mobilne przygotowana przez Pixel Perfect Dude. Podchodzimy do jednej z najciekawszych zimowych konkurencji sportowych jakimi są skoki narciarskie. Czekają na nas potyczki w znanych konkursach indywidualnych i drużynowych.

Skoki narciarskie są jedną z popularniejszych zimowych dyscyplin sportowych w naszym kraju. Jest to najpewniej spowodowane sukcesami polskich reprezentantów w tym Adama Małysza czy Kamila Stocha, którzy odnosili ogromne sukcesy w pucharach świata. Wielu z nas wspomina pewnie grę na PC starszego typu o nazwie DSJ (deluxe ski jump), które głównie dzięki wspaniałej grywalności przyciągały przed ekran wielbicieli tej dyscypliny.

Ski Jump na komorke

W grze Ski Jump wcielamy się w rolę początkującego skoczka, z marnym sprzętem, który chce rozpocząć światową karierę. Żeby to osiągnąć, twórcy dali nam dostęp do kilku trybów rozgrywki. Swoje pierwsze kroki powinniśmy skierować do zakładki trening, gdzie wybieramy konkretną skocznię ze względu na jej wielkość i położenie. Kolejnym trybem jest możliwość wzięcia udziału w pucharze świata, który jest najdłuższym ze scenariuszy, ponieważ bierze pod uwagę wszystkie dostępne lokacje i konkursy drużynowe. Możemy również wybrać wyzwanie w trybie turnieju, gdzie czeka na nas możliwość powalczenia np. o puchar 4 skoczni lub puchar alpejski. Na koniec udostępniono nam grę w trybie multiplayer z innymi graczami.

Ski Jump

Ski Jump

Zrzuty ekranu z aplikacji Ski Jump

Ski Jump zawodnicy

Bardzo ciekawym rozwiązaniem znanym również z oryginalnych DSJ, jest możliwość edytowania nazw zawodników i drużyn programu, oraz skalowania ich poziomu trudności według własnego uznania. Dzięki temu mamy możliwość przeniesienia nazw oryginalnych i porównania go z aktualnymi najlepszymi skoczkami. Istnieje również możliwość gry we wszystkich trybach przez kilku graczy na jednym telefonie komórkowym. Musimy wtedy jedynie przestawić jednego zawodnika obsługiwanego przez aplikację na playera. Nasz skoczek, dzięki kolejnym wygranym, będzie mógł ubierać się w coraz lepszy sprzęt, zwiększający statystyki rozbiegu, skoku i lotu. Z kolejnymi sukcesami, będziemy zdobywali również więcej achievementów, ale nie wpływają one na grę.

Ski Jump jak skakać

W samej rozgrywce rozpoczynamy grę naszym skoczkiem od deski startowej. Po dotknięciu ekranu będzie on sunął w dół po rozbiegu. W odpowiednim momencie pod koniec toru, musimy nacisnąć ekran w dwóch miejscach, aby porządnie się wybić. Pozostaje nam jeszcze kontrola lotu i lądowanie. Warto zwrócić też uwagę na strzałkę w prawym górnym rogu określającą prędkość i siłę wiatru. Ułatwi nam to sterowanie skoczkiem podczas lotu. Aby zdobyć punkty w każdym konkursie musimy uzyskać dobry wynik w kwalifikacjach, pierwszej i drugiej rundzie. Opanowanie sztuki skoków narciarskich w Ski Jump może wydawać się proste, ale niestety tak nie jest. Samouczek jest tragicznie skonstruowany i wynika z niego, że najlepiej wybić się z progu parę metrów przed jego końcem. Do perfekcji należy więc dojść samemu. Jak w prawdziwych skokach jedne skoki będą z czasem nam wychodziły, inne nie.

Ski Jump

Zrzut ekranu z aplikacji Ski Jump

Ski Jump do pobrania za darmo

Gra Ski Jump jest do pobrania za darmo. Dzięki mikropłatnością możemy nabywać dodatkowe stroje lub pozbyć się treści reklamowych. Pozostawiam Wam czy takie zabiegi są konieczne do czerpania przyjemności z gry. Reklamy zajmują nam cały ekran co kilka turniejów i zazwyczaj trwają parę sekund. Do gry z innymi przeciwnikami w trybie multiplayer będzie wymagane połączenie internetowe. W innym wypadku nie musimy korzystać z włączonego transferu danych. Na parę słów zasługuje grafika. Może nie jest ona tak prosta jak w oryginalnym DSJ, ponieważ mamy modele trójwymiarowe skoczków, ale i tak przypominają mi się piękne lata 90te. Ogromnym problemem była wtedy przenikalność tekstur w prawie każdej grze, co skutkowało śmiesznymi bugami. W Ski Jump problem ten jest widoczny przy większości skoków, gdy wpadamy swobodnie w śnieg a później suniemy w przestworzach na nartach. Podobną sytuację mamy z modelem postaci, który po upadku potrafi smutnie usiąść na czterech literach i tak dojechać na sam dół skoczni.

Ski Jump download

Ski Jump jest ciekawą aplikacją dotyczącą skoków narciarskich. Ma pewne niedociągnięcia związane głównie z błędami grafiki i sterowaniem, ale nie przeszkadza to w rozgrywce. W tym tytule najważniejsza jest jednak grywalność. DSJ przyciągało nas kilka lat temu tylko dzięki temu atutowi, a wryło się w pamięć większości graczy. Ski Jump może tytułować się pełnoprawnym następcą tego kamienia milowego.

Link  do pobrania aplikacji Ski Jump

 

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *