Snapchat – złap chwile i podziel się nią

Snapchat

Snapchat firmy Snap inc wdarł się na większość telefonów komórkowych młodych osób. Twórcy w odpowiednim momencie zauważyli modę na selfie i to jak bardzo ludzie lubią dzielić się momentami ze swojego życia. Snapchat  pozwala na pochwalenie się ulotnymi chwila i to dosłownie.

Jak działa Snapchat?

W kilku prostych słowach można to wytłumaczyć słowami: zrób zdjęcie, wyślij konkretnym znajomym lub dodaj do swojej historii która widzą wszyscy i niech cieszą swoje oczy przez 5 sekund. Nie musisz mieć galerii na całe życie, patrzeć w swoje fotki i komentarze z minionych lat. Nie raz widząc coś takiego zadajesz sobie pytanie „co ja wtedy miałem w głowie? może lepiej to skasuje”. Snapchat pozwala na na wysyłanie multimediów bez potrzeby ich zapisywania. Dodatkowo dosyć z natrętnymi cichymi fanami, którzy ukradkiem zapisywali Twoje fotki. Teraz zdjęcia co prawda pojawią się na ustalony czas, ale jeśli ktokolwiek otworzy materiał lub spróbuje zrobić zrzut ekranu zostaniesz o tym powiadomiony. Mam nieodparte wrażenie, ze miało to pomóc osobom które chcą się pochwalić swoją nagością, ale boją się, że ich fotki wypłyną gdzieś dalej. Więc jeśli tylko chcą z kimś poflirtować wysyłają mu 3 sekundy na których pokazują swoje wdzięki a później materiał znika i pozostaje już tylko ich wspomnienie. A dla tych o mniejszym uroku pozostaje wysyłanie zdjęć swojego jedzenie, co też bardzo często robią 🙂

Snapchat

Źródło: androidnow.pl

Kto znany na snapchat.

Wiele znanych osób korzysta ze snapchata w życiu codziennym. W rankingu polskim najwięcej folowersów ma jedna z osób prowadzących swój kanał na youtube (oraz wątpliwą karierę muzyczną z hitem poka sowe)  jaką jest Aniela Bogusz znana szerzej jako Sex Masterka. Aż 350 00 osób codziennie sprawdza jej poczynania za pomocą programu z logiem duszka. Na świecie znanymi osobami posiadającymi snapchata są tenisistka Serena Williams, piosenkarka Paris Hilton czy była pierwsza dama Michelle Obama. Przekrój osób jest bardzo duży, ale myślę, że więcej znajdziemy tam nazwisk aktorek porno niż tych występujących na deskach dobrego teatru. Snapchat stał się swoistym bilbordem na którym możemy się wyświetlać i reklamować. Jeśli widzisz że gwiazda puszcza snapa swoich super nowych markowych butów to wiedz, że coś się dzieje.

Snapchat jak zrobić efekty?

Snapchat to nie tylko zdjęcia, ale również filmy i komunikator tekstowy. Szczególną sławą cieszą się filtry, które uruchamiamy naciskają i przytrzymując palec na ekranie w miejscu gdzie znajduje się nasza głowa. Na podstawie rysów twarzy Snapchat przerabia nasz obraz i tym sposobem mamy wielkie oczy, kocie uszy i nos, stajemy się starcem czy ziejemy gorącym ogniem. Najbardziej znanym fitrem jest tzw. Swap face pozwalający na zamianę naszej twarzy z twarzą osoby siedzącej obok. Daje to zadziwiający efekt. Snapchat jest aktualizowany i co pewien czas filtry są podmieniane na nowe.

Snapchat

Żródło: pl.pinterest.com

Snapchat czy instagram?

Program wymaga do swojego poprawnego działania połączenia internetowego. Firma Snap Inc już dawno zapowiedziała, że nie będzie wspierała telefonów z oprogramowaniem windows i niestety możemy zapomnieć o używaniu go na wspomnianych urządzeniach. Jeśli nurtuje nas pytanie snapchat czy instagram polecam tylko jedna odpowiedź: używać obu. Jeśli chcemy wiedzieć co dzieje się u naszych znajomych i sami potrzebujemy pochwalić się przebiegiem  dnia oba programy bardzo nam się przydadzą. Może lepiej te chwile warte zapamiętania udostępnić na instagramie, ale chyba nie chce pamiętać za 5 lat, że wyglądałem słodko z przytwierdzonymi uszami kota do głowy.

Snapchat

Źródło: mulpix.com

Zdjęcie główne pochodzi ze strony play.google.com

 

Link do pobrania aplikacji Snapchat.

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Maj 9, 2017

    […] Za pomocą aplikacji znajdziemy odnośniki do takich gigantów jak facebook, twitter, snapchat i instagram gdzie bezużyteczna posiada swoje […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *